1 stycznia 2000


Melanie Miroki
  10 VII 1995, Japonia — Dwadzieścia dwa lata — Nefilim — Phyoen — Studentka psychologii III roku — Instruktorka w strzelnicy — Wrodzona umiejętność kontroli krwi i teleportacji — Mieszkanie w centrum — Powiązania — HistoriaMetryczka — Głos — Mieszkanie

Poprzednie karty : I II 

42 komentarze:

 1. Wiedział. Po prostu wiedział, że wycieczka do Phyoen to porąbany pomysł. Zaklął pod nosem, gdy przeliczył dzieciaki i jednej mu brakowało. Na dodatek małej Marie. Zagryzł mocno wargi i zacisnął pięści.
  - Prosiłem Was do cholery jasnej! - krzyknął na swoich podopiecznych. - Prosiłem, żebyście uważali na najmłodszych - zacisnął mocniej wargi. - Do pokojów, ale już i żadne się z nich nie rusza, póki tu nie wrócę - warknął jeszcze, a potem po prostu ich zostawił. Liczył na to, że tym razem go posłuchają. No przecież nie będzie łaził ze zgrają 15 uczniów w poszukiwaniu jednego zagubionej owieczki. On to miał szczęście do tych zgubionych malców.
  ~*~
  Mała odsunęła się od kobiety wyraźnie przerażona. Przypomniała sobie słowa nauczyciela o tym, żeby nie ufać nieznajomym. Mało brakowało by przerażona zmieniła się w krzesło, ale uśmiech czarnowłosej trochę ją uspokoił i zachęcił.
  - Zgubiłam się - wymamrotała patrząc w swoje buty i trzęsąc się z zimna. Nie miała pojęcia dokąd iść, gdzie jest ich hostel ani jak odnaleźć przyjaciół. - Umrę tu! - rozpłakała się przykucając i obejmując swoje małe, kościste kolana ramionami. - Meliodas mnie zabije - dodała jeszcze między jedną falą płaczu a kolejną. Demon kilkakrotnie to zaakcentował zanim wyszli do miastu. Powiedział im wszystkim, że jeśli znajdzie zgubionego to zatłucze i poćwiartuje... a ona mu uwierzyła. W jej zwykle pogodnym nauczycielu licho siedziało!

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 2. - Zabije, pani nie rozumie - odparła mała ze zdziwieniem wlepiając w nią swoje ślepka i otulając się mocno kurtką kobiety. - Bo... bo... bo ja nie wiem, gdzie jest mój domek - przyznała cichutko. - Bo... bo ja w Girie z mamą mieszkam - wyszeptała wciąż na nią patrząc, teraz już zdecydowanie bardziej ufnie niż poprzednio.
  - Marie! - Meliodas pędem wpadł na ulicę i szybko znalazł się przy małej, czując że serce to on ma na ramieniu. Przyjrzał się jej dokładnie, a potem objął dziewczynkę mocno, przytulając do siebie.
  - Prosiłem, tyle razy prosiłem... żebyście nie odłączali się od grupy... - wyszeptał, głaszcząc małą po plecach i włosach. Wydawała się być cała przemarznięta i zwyczajnie spięta.
  - Już dobrze... jezu, martwiłem się o ciebie - pacnął ją lekko w głowę, po czym odwrócił się do czarnowłosej i zmierzył ją chłodnym spojrzeniem, węsząc u niej niecne zamiary. Nic takiego nie wyczuł co przyjął z wyraźną ulgą. Na dodatek mała pociągnęła go za rękaw.
  - Ta pani mi pomogła... miałyśmy iść na czekoladę i jedzonko - wyjaśniła całkiem czerwona na twarzy. - Proszę pani... to Meliodas, mój nauczyciel... - wyjaśniła cicho. - Ale...ale możemy iść na jedzonko i czekoladę? - zapytała jej, łapiąc teraz i kobietę za rękę.
  - Marie... tak nie można - pouczył ją demon, teraz już łagodnie uśmiechając się do czarnowłosej. - Przepraszam, że panią osądziłem i dziękuję za pomoc.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 3. Marie zadowolona zwróciła teraz wzrok na Meliodasa i złapała go dwoma łapkami, patrząc na niego jak ten kot ze Smreka. Sam blondyn nie chciał się zgadzać, bo pozostała piętnastka pozostawała w tej chwili bez opiekuna, ale jej błagalne spojrzenie po prostu do niego przemówiło.
  - No dobrze. Szybka czekolada i ciacho – zgodził się, biorąc małą na barana i ostatecznie uspokajając szalejące serce. Jednak się nie zgubiła, ale on już w życiu wycieczki do tak wielkiego miasta nie zrobi.
  - Meliodas – wyciągnął dłoń w stronę czarnowłosej kobiety. – Jestem nieudolnym opiekunem tej tutaj – wyjaśnił, nawet nie próbując się usprawiedliwiać. Uznał, że to nie miało sensu. Zgubił ją i pozwolił zmarznąć. Jakiekolwiek wymówki spotkałyby się z sarkastycznymi uwagami kobiety lub niedowierzaniem w głosie. – Jeszcze raz dziękuję za pomoc… pani wybiera kawiarnię, ja stawiam – uśmiechnął się do niej delikatnie.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 4. Złość przeszła szybko, dziewczyna wiedziała jak i gdzie go złapać czy ugryźć żeby negatywne emocje przemienić w podniecenie. Sam zaczął bardziej łapczywie zaciskać dłonie na jej pośladkach, a czując skórę na swoich plecach przeniósł rękę na talię dziewczyny, powoli pnąc się nią coraz wyżej, ostatecznie zatrzymując na piersi. Ciśnienie w spodniach rosło coraz bardziej. Zaśmiał się lekko na słowa Czarnuli i rozejrzał dookoła.
  - Jak tak mają się kończyć te nasze awantury to mógłbym je polubić – przyznał, również zachrypniętym głosem i podniósł ją, oplatając nogi dziewczyny na swoim pasie i podtrzymując ją za pośladki. Z zadziornym uśmiechem skierował się z nią na tyły budynku, a tam przyparł do muru, by znowu złapać mocniej jej szczękę i agresywniej wpić w usta, drugą dłonią prześlizgując palcami po bieliźnie dziewczyny. Jak miło, że miała dziś spódniczkę.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 5. Pokręcił przecząco głową w odpowiedzi, a mała roześmiała się cicho i przejęła pałeczkę uznając, że może wtrącać się w rozmowę dorosłych czasami.
  - My jesteśmy z Girie - oznajmiła radośnie. - Ale mamy wycieczkę, caaała klasą - wyjaśniła tylko, tym samym sprawiając że demon skrzywił się lekko. Zaraz wypapla,że mamy 16 osób w klasie i tylko jednego opiekuna co było dość kategorycznie zabronione.
  - Czasem się tu pojawiam, dobre kasyno macie - postanowił przejąć pałeczkę. - Ale nie przepadam za wielkimi miastami, więc zdecydowanie wolę te mniejsze... a jeszcze bardziej naturę. Las, ognisko, zwierzyna... mógłbym tak żyć całe życie - zapewnił ją z uśmiechem.
  - Bo ty stary jesteś, Meliodas - rzuciła cicho mała, a demon podskoczył trochę by usłyszeć jej pisk. - Przepraszam - wymamrotała przestraszona.
  - No, gubisz się i jeszcze marudzisz mi tu dzieciaku - zaśmiał się cicho.

  Meliodas
  [nie ma sprawy :) u mnie tez różnie to wychodzi]

  OdpowiedzUsuń
 6. Mała oddała dziewczynie płaszcz i rozebrała też swoją kurtkę, by pobiec do kominka znajdującego się w kawiarence. Otoczony został zielenią, a całość dodała uroku temu miejscu. Marie wyciągnęła rączki i przykucnęła przy ogniu ogrzewając się trochę przy okazji. Meliodas spuścił ją na moment z oczu, by spojrzeć na Melanie.
  - Przyjemne - przyznał z delikatnym uśmiechem błądzącym mu po ustach. - Przyjazne i takie ciepłe, wcale się nie dziwię, że często tu przebywasz - spojrzał na nią uważnie. - Pracujesz na uniwersytecie? - ostatnio miał szczęście do poznawania pracowników tego przybytku i gdy tak o nim wspomniała od razu do tego zagaił. Marie przybiegła do nich chwilkę później.
  - Meliodas ja chcę czekoladę z bitą śmietaną i ciacho czekoladowe - oświadczyła poważnie, gramoląc się Melanie na kolana. - Proszę pani? A pani lubi dzieci jeść? - zapytała, na co demon omal nie spadł z krzesła. Zanotował sobie by nigdy nie straszyć malców przed wyjazdem do wielkiego miasta. To nie wróżyło niczym dobrym.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 7. Blondyn skwitował to wszystko delikatnym uśmiechem, a potem złożył ich zamówienie dla siebie biorąc czarną kawę i kawałek waniliowego ciasta z kremem. Dopiero wtedy odebrał przychodzący telefon, przepraszając przy tym Melanie.
  - Spokojnie, znalazłem ją. Będziemy za godzinkę – uspokoił pozostałe dzieciaki. – Ech tak, czas wolny, tylko nie oddalajcie się od hotelu, co? Jak już idziecie to w grupach trzy osobowych – przypomniał i jeszcze chwilę pokonwersował, zanim się rozłączyć.
  - Dzieci mają za dużo pomysłów – przyznał jej rację i roześmiał lekko, przeciągając przy tym odrobinę. – Moja wesoła ferajna ma zdecydowanie za dużo pomysłów. Często zgubnych pomysłów – przyznał szczerze. Tacy już mu się trafili i nic na to nie poradził. – Masz podejście do dzieci – zauważył, kiedy dziewczynka w ogóle się jej nie bojąc wygodniej mościła się na jej kolanach.
  Marie w tym czasie zajęła się bawieniem puklem włosów Melanie. Ich długość bardzo ją fascynowała.
  - Jak będę duża też takie będę miała. Mięciusie, lśniące i dłuuuuuuugie – wyjaśniła radośnie, choć miała już całkiem pokaźne warkocze. – Ale pani pewnie używa specjalnych kosmetyków, prawda?

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 8. Poczuł się niczym piąte koło u wozu, gdy tak obserwował te dwie, dobrze dogadujące się dziewczyny. Zaśmiał się nawet przy tym i rozsiadł wygodniej na swoim krześle, czekając tylko aż mała coś zmaluje i przestanie być takim "aniołem". Marie jednak nie zamierzała psuć sobie opinii. Była zbyt wystraszona po zgubieniu grupy, by teraz to robić.
  - Tylko podcinać? - popatrzyła na kobietę jakby ta jej kłamała w żywe oczy. - Ale ja podcinam i nie są takie mięciusie - zauważyła robiąc naburmuszoną minę. Dorośli potrafili tylko kłamać.
  - W Girie mamy inną wodę - odchrząknął Meliodas. - Wiesz Marie dużo czynników się na to składa. Używasz innego szamponu, myjesz je nie tak często jak Melanie... - zaproponował
  - Ty się nie znasz na babskich sprawach. Sarah tak mówi - dziewczynka skrzyżowała ręce i zmierzyła go pociągłym spojrzeniem. Meliodas rezolutnie postanowił się zamknąć. Tej walki nie wygra. Doskonale zdawał sobie z tego sprawy. Nie miał ku temu argumentów.
  - Dlaczego o dziwo? - spojrzał na Melanie. - Przecież jesteś miła, obdarzasz je uśmiechem... wcale się nie dziwię, że dzieciaki do ciebie lgną - postanowił pociągnąć temat. - Moja ferajna na pewno by cię pokochała - dodał jeszcze, odpuszczając fakt, że oni kochają wszystkich kto przynosi słodycze.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 9. Marie sama zmieniła swe miejsce, kiedy przyszło jej ciacho. Potrzebowała więcej miejsca do jedzenia. Cały czas przyglądała się Melanie, kopiując jej ruchy. Sama również wzięła patyczek do ręki i zaczęła powoli jeść bitą śmietanę ze swojej czekolady.
  - Jest taaakie zamieszanie - odparła wesoło Marie, a potem zmarszczyła lekko nos i spojrzała na Meliodasa, kopiując jego słowa. - Pędraki! Jak się nie uspokoicie to poślę was do diabła! Po co tam wlazłaś, skoro zejść nie możesz?! Jak chcesz całować to zrób to z zaskoczenia, otwarcie nic nie wskórasz! Diabły piep.... - Meliodas zakrył jej usta dłonią i zmierzył spojrzeniem, choć wcale nie wściekłym. Mała roześmiała się serdecznie gdy już ją puścił.
  - Przepraszam, rzeczywiście zdarza mi się na nich krzyczeć - przyznał z zakłopotaniem. - Ale moje dzieciaki są w tak różnym wieku, że nie sposób nad nimi zapanować - przyznał szczerze. - Chcesz poznać? Żaden problem. Zapraszam do Girie. Swoje pociechy też możesz zabrać. Im więcej tym weselej... jeśli jeszcze przywieziesz czekoladę to kupisz te małe pę... ekhm dzieciaki totalnie - puścił do niej oczko i upił trochę swojej kawy.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 10. Meliodas omal nie spłonął ze wstydu, a nieświadoma Marie ponownie skopiowała ruch Melanie, rozsmakowując się w słodkiej śmietanie. Trochę z zemsty, a trochę dla zabawy, demon wziął sobie na palec trochę śmietany dziewczynki i posmakował jej. Marie spiorunowała go wzrokiem i przyciągnęła deser bardziej do siebie.
  - Głupi Meliodas - burknęła pod noskiem, teraz biorąc się za swoje ciacho.
  - Rozumiem - skinął głową. - W takim razie zapraszam cię samą - wzruszył ramionami, nie chcąc jej do niczego zmuszać, ale Marie zrobiła smutna minkę.
  - Ale tak to ja nigdy nie poznam żadnego chłopaka! Klaus woli Ann... a ja zostanę zawsze sama - wybuchnęła i zaniosła się płaczem.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 11. - Makijaż? - mała wtuliła się mocno w Melanie tak naturalnie, jakby znały się od dawna, a nie tylko parę chwil. - A jaki makijaż?
  Meliodas machnął pozwalająco dłonią i zajął się swoim ciastem. Postanowił nie wtrącać się w rozmowę tych dwóch, bo i tak nie zrozumiałby o co im chodzi. Zwłaszcza teraz, kiedy oczy Marie mocno się zaświeciły na dźwięk słowa "makijaż". Małe dziewczynki uwielbiały czuć się jak dorosłe. Już nawet chłopak poszedł w niepamięć.
  - Ciocia? A ty umiesz robić taki ładny makijaż? - mała popatrzyła na nią sceptycznie. - Bo... bo ty chyba nie masz makijażu dzisiaj - dziewczynka dotknęła jej policzków swoimi małymi palcami.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 12. Marie wstrzymywała oddech, dopóki kobieta nie skończyła jej malować. Następnie raz jeszcze wstrzymała oddech patrząc w lusterko.
  - Ale to ja?! - zapytała całkiem zdziwiona i zaraz zeszła z jej kolan i podeszła do Meliodasa, by mu się pokazać. - Meliodas, zobacz! - uśmiechnęła się szeroko. - Jestem duża! - powiedziała radośnie i okręciła się wokół własnej osi, by ze śmiechem pobiec znów do kominka. Rzadko kiedy miała okazję być w takich kawiarenkach, ba żeby nie skłamać. To był jej pierwszy raz, więc wszystko ją zachwycało.
  - Marie już cię lubi. To kwestia czasu, żeby ci zwaliła na głowę pozostałe maluchy - zauważył demon, jedząc swoje ciacho i popijając przy tym czarną kawę. - Co studiujesz? - zainteresował się zaraz. On nigdy nie studiował. Najpierw pałał się morderstwami, co nadal uskuteczniał, a kiedy mu się znudziło to zdecydował się porobić trochę kursów i dzięki temu zyskać licencję nauczyciela.
  - Nie chciałabyś popracować w Girie? Przydałaby mi się pomoc - przyznał szczerze. - Wiem, że to nie jest kuszące... bo trzeba by odrzucić wygodne życie, ale... chociaż od czasu do czasu - uśmiechnął się do niej.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 13. Tyle razy powtórzyła w swej wypowiedzi nudne, że zaczął się nawet zastanawiać po co sobie ten kierunek wybrała, ale ugryzł się w język zanim wypowiedział tę myśl na głos.
  - Będziesz badać morderców? - uniósł lekko brew i podparł brodę o swoje dłonie. - No to może mała praktyka - odchrząknął lekko. - Co możesz o mnie powiedzieć? - uśmiechnął się do niej szeroko, choć jego oczy bacznie ją obserwowały. Był zwyczajnie ciekawy co też ta dziewczyna może wymyślić. Nie była detektywem, a psychologiem. - Pytaj o co chcesz... tak mi się kojarzy, że psycholog wyciąga swoją ofiarę przez pytania - upił trochę swej kawy, by zaraz niemal się zapowietrzyć i zakrztusić czarnym płynem. Potrzebował krótkiej chwili by się uspokoić.
  - Telefon? - powtórzył po niej głucho, by już mówić że nie posiada takiego ustrojstwa, ale przypomniał sobie, że Timmy w jedno go uzbroiła. - Tak, mam... ale nie wiem jaki jest mój numer - wzruszył ramionami, po czym podał jej swój przedpotopowy telefon do ręki. - Najlepiej to ten... obsłuż się sama, bo ja nawet zapisać numeru nie umiem. Odbieram telefony, ale wiadomości nie piszę - dodał zaraz, zażenowany tym wszystkim. Powiódł wzrokiem za Marie. Jak by się przydała by rzucić rozbrajającym komentarzem to oczywiście jej nie było.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 14. W między czasie puścił jej sygnał co by miała i jego numer, a potem wysłuchał tej jakże wnikliwej analizy. Kiedy skończyła westchnął przeciągle.
  - No dobra, ale myślałem że dowiem się o sobie coś nowego - przyznał szczerze, choć przecież dopiero zaczęli tą osobliwą sesję. - Tak jestem demonem, tak mam na swym koncie... morderstwa, ale nie kilka - zaprzeczył szybko. - I nie kilkadziesiąt, po trzech setkach przestałem liczyć - wyjaśnił spokojnie, a nie mieszkał jeszcze wtedy na ziemi.
  - Liczę sobie jakieś 3000 lat, a po ziemi chodzę 2500 lat. W zeszłym roku padła jakaś setka z mojej ręki - podrapał się po głowie. Mówił to wszystko tak spokojnie, jakby zabijanie było na porządku dziennym. Nie chwalił się, ale i nie bił w pierś i nie żałował tego co zrobił. Spojrzał na nią uważniej.
  - Jestem niski, ale nie mam na tym punkcie kompleksu - dodał jeszcze co by nie poszła przypadkiem w te rejony. - A! Nie znoszę nowinek technicznych - pomachał swoim telefonem jej przed nosem i westchnął przeciągle. To była najnowocześniejsza rzecz jaką posiadał.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 15. - Co nie? - uniósł lekko brew, a potem poruszał raz jedną a raz drugą. - Trzymam się całkiem nieźle, można powiedzieć, że w sile wieku jestem - wyprężył muskuły i roześmiał się serdecznie. Nie zdradził jej specjalnie dużo o sobie, bo nie czuł się jeszcze na tyle komfortowo w jej towarzystwie, ale był ciekaw jej dalszych pytań i był gotów powiedzieć trochę więcej. Nie musiał zaraz zdradzać swych najmroczniejszych sekretów, ale rąbek tajemnicy dało się uchylić.
  - Nie znoszę - powtórzył. - Nie umiem się nimi posługiwać to fakt, ale nie znoszę ich bo uważam je za stratę czasu. Weźmy na to ten internet... zgubne narzędzie szatana. Przez co mamy tylu uzależnionych i tak mało osób bawi się na świeżym powietrzu. Dlatego tak lubię Girie. Tam nie ma tego problemu - uśmiechnął się nieco szerzej i wziął kawałek swojego ciacha do buzi. Przeżuwał go powoli delektując się jego smakiem.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 16. Pokręcił przecząco głową kompletnie nie zgadzając się z takim rozumowaniem, ale powstrzymał się od komentarza. Tylko by się pospierali i do niczego nie doszło, bo on nie zamierzał dawać się przekonywać, a nie sądził by Melanie dała się przekonać do jego racji. Wzruszył więc ramionami.
  - Dla mnie internet to utrapienie. I bez niego ludzie dobrze sobie radzili - wyjaśnił tylko, zakładając ręce za głowę i zerkając na małą Marie, która teraz wąchała kwiatki i biegała od jednego kąta do drugiego, ciągle jednak patrząc czy nie zgubiła swego opiekuna.
  - Hm można powiedzieć, że od wszystkiego i do niczego - mruknął spokojnie. - Mam dzieciaki w wieku 7 do 18. Szesnaścioro - uśmiechnął się lekko. - Szczególnie lubimy historię i matematykę, ale to dlatego że zawsze je lubiłem - przyznał bez bicia. - Uczymy się gotować, walczyć, próbują pokonać mnie... ale jeszcze im się to nigdy nie udało - skrzywił się lekko, bo sądził że teraz jego szkoła będzie się tej kobiecie wydawała jak jakaś sekta, albo jeszcze gorzej... piekło na ziemi. - Ale dzieciaki to lubią. Stawiam na to, by były zaradne - zakończył pozytywnie.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 17. - Wielkie dzięki, będziemy wdzięczni za wszelkie dary - przyznał szczerze. Choć podręczniki mieli to nie zawsze były na nie fundusze. Niektóre już im się rozpadały. Wypadało zaopatrzyć placówkę w nieco nowsze egzemplarze, nawet jeśli miałyby być używane. Jego ferajna nie zwróci na to uwagi. Będą bardziej zainteresowane tym co znajduje się w środku niż faktem, że to nie są nowiutkie podręczniki.
  - Gotuję, ale daleko mi jeszcze do mistrzostwa. Ostatnio moim popisowym daniem jest baranina w piwie - wyszczerzył się do niej. - Musisz jej kiedyś spróbować. Akurat to mi wychodzi znakomicie - uniósł lekko brew w górę.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 18. Mała przytuliła się szybko do Melanie, wyraźnie przestraszona. Nie zrobiła nic złego. Ot chciała po prostu zerwać sobie kwiatka, tak jak zwykle robiła to na łące tuż przed szkołą. Meliodas im na to pozwalał, więc nie bardzo rozumiała złość tej pani. Chciała nawet przeprosić, ale Melanie już wstawała z miejsca, a Meliodas rzucił kilka miedziaków by zapłacić za ich posiłek. Marie zamrugała szybko i powiodła wzrokiem po swojej niedokończonej czekoladzie. Dopiero na zewnątrz stanęła i zaniosła się płaczem.
  - Ale ja nie wypiłam czekolady! Ja nie chcę iść! - zaczynała wpadać w histerię. Meliodas już miał ją uspokajać, ale Melanie była szybsza, więc wsunął tylko dłonie w kieszenie i czekał na rozwój wypadków.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 19. Blondyn miał nieco inne podejście do seksu, dla niego do zbliżenia mogło dojść nawet tam, w zatęchłej uliczce, ważne, że nie było gapiów, Wpijał się agresywnie w jej wargi, jednak na ugryzienie oderwał się od niej i spojrzał pytająco. W prawdzie nie bolało, jednak ona zwykle robiła coś takiego w ramach „kary”. Zmarszczył czoło i spojrzał na nią pytająco. Ech… zatęsknił za podejściem Shi, jak miała ochotę to miała i nie wydziwiała jak większość dziewczyn. Melanie zdecydowanie brakowało spontaniczności i chłopak skrzywił się lekko, przewracając przy tym oczami. Teleportacja nie wywołała u niego efektów ubocznych, tak wiele razy cofał się w czasie, że coś takiego były niczym dla jego organizmu. Teraz, w mieszkaniu dziewczyny, chociaż pustym, odstawił ją na ziemię i westchnął lekko. Nawet jej zadziorny uśmiech został zlekceważony, chłopak bezceremonialnie ruszył do kuchni i sięgnął sobie jakiś napój z lodówki. Obskoczyli tu już jej sypialnie, kuchnię, jedną z łazienek… Cóż, Nik przez czas swoich szaleństw przywykł do bardziej szalonego życia i to miejsce było według niego po prostu oklepane. Nie pamiętał kiedy ostatnio stracił ochotę na seks, ale teraz właśnie przypomniał sobie to uczucie. Spotkanie z brunetką w klubie przypomniało mi kilka akcji i nagle miał wrażenie, że jego życie przepełniło się nostalgią… cholernie wkurwiające uczucie. Ruszył do salonu by opaść na kanapę i tam spojrzał na Mel znudzonym wzrokiem. Pomasował wolną dłonią swoje skronie.
  - Jesteś taka przewidywalna, że aż mnie zmorzyło… - mruknął i opadł plecami na kanapę, po czym przymknął powieki.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 20. Nawet nie otworzył oczu kiedy dziewczyna stanęła przed nim, po prostu westchnął ciężko.
  - Ja pierdole, Mel… - tu spojrzał na nią ponuro. – Nie kręć kolejnej zadymy. Liczyłem na zabawę, a tradycyjnie dostałem Ciebie kręcącą nosem, bo coś jest nie po Twojej myśli. Do tego ta pieprzona monotonia, nawet seks musisz uprawiać w specjalnie oznaczonych miejscach – przekoloryzował nieco to ostatnie, ale ciężko było nie zauważyć, że ta najchętniej miałaby wszystko zaplanowane. Trzymała przy sobie kogoś, kto myśli o prawdziwej stabilizacji. Jego życie takie nie było, on skakał z miejsca na miejsce, dziś był tu, jutro mógł być już zupełnie gdzie indziej. Ostatni częściej grzał jedno miejsce i najwyraźniej zaczynało go to nużyć.
  - A tryb skurwiela mam włączony całą dobę, więc nie zgrywaj zaskoczonej – wzruszył ramionami i znowu zamknął oczy.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 21. Melanie tak samo dobrze wiedziała z kim wchodzi w związek, wiedziała to lepiej niż on, on bowiem nigdy nie udawał, a ona prawie zawsze nosiła maskę i udawała, cały czas coś udawała. Pamiętał ją za czasów szkolnych i miał nadzieję, że chociaż odrobina tamtej dziewczyny w niej została, ale nie, ona zmieniła się w… ciężko było znaleźć na nią jedno słowo. Chłopak był młody, jak na przedstawiciela swojej rasy, a ostatnio czuł się jak w związku z dobrą czterdziestką. Zero spontaniczności, zero młodości… Czasem pogibała się na parkiecie i tyle. Uniósł brew ku górze gdy wspomniała o jednej pozycji.
  - Nawet jeżeli, to, to akurat by mi nie przeszkadzało – znowu spojrzał na nią tym swoim znudzonym spojrzeniem. Zahaczył łokciem o oparcie kanapy i złapał pasmo jej włosów w dwa palce.
  - Już od dawna zachowujesz się jak baba po 40, myślałem, że to tylko jakaś gra, że dla bliskich sobie osób jesteś… inna. Nie ma w Tobie życia Mel, a o spontaniczności nawet nie wspomnę. Nie korzystasz w najmniejszym stopniu z młodości, a rolę matki wbiłaś sobie tak bardzo do głowy, że nawet robienie głupot jest Ci obce. Nie mówię o głupotach, na które nie powinno sobie pozwalać, mówię o zwykłych wygłupach, głupich minach, pajacowaniu na parkiecie. Dziś pierwszy raz zrobiłaś coś co nie wypada, miałaś w dupie towarzystwo pod klubem, spodobało mi się to, bo to lubię, ale oczywiście zaraz wszystko poszło się jebać… Bo przecież seks w dziwnych miejscach uprawiają tylko te szlaufy na jednorazowy numerek – przewrócił oczyma. – Tu nie ma czego ograniczać Mel, po prostu nie umiesz cieszyć się życiem, a ja nie planuję się do tego dostosowywać, mówię z góry. Chociaż powinno to być dla Ciebie oczywiste. „Nie kręcą mnie emo laski”, pamiętasz? Nie kłamałem wtedy na plaży, ale kurwa… nie myślałem, że moje spostrzeżenie jest aż tak trafne – raz jeszcze wzruszył ramionami.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 22. Siedział patrząc na nią dość wymownie.
  - To akurat już wiem – stwierdził i zaraz westchnął ciężko, po czym odsunął dłoń, którą dotknęła i przełożył ją na ramie dziewczyny, obejmując partnerkę przy tym i przyciągając do siebie. Cmoknął Czarnulę w czoło i oparł polik na czubku głowy. Milczał. Chyba musiał sobie wszystko raz jeszcze na spokojnie przetrawić. Wiedział, że ma trudny charakter, ale po prostu nie miał ochoty tego zmieniać. Próbował przy Yuuki i nie wyszło mu to na dobre, wręcz przeciwnie. Verona mimo wszystko coś w nim widziała, nawet nie przeszkadzało jej jednostronne uczucie. W sumie Mel nie zawdzięczała tyle chłopakowi co blondynka, ale wbrew wszystkim gazetowym i sąsiedzkim plotkom traktował ją inaczej niż resztę znajomych czy popularne „chwilówki”. Nie było to może jakieś silne uczucie, ale coś ich mimo wszystko do siebie ciągnęło. Raz jeszcze ucałował jej czoło i wstał z kanapy, dopiero teraz przechylając wcześniej trzymaną butelkę. Ruszył do jednego z okien, otworzył je szeroko i opierając się o parapet, wystawił głowę na zewnątrz, po czym odpalił papierosa.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 23. Ostatnio sporo kursował między miejscowościami, by zmylić trochę demony, które coś zbyt często węszyły koło Girie, naprzykrzając mu się porządnie. Akurat teraz był w Phyoen i postanowił z tego skorzystać. Nocne życie w stolicy brzmiało niczym marzenie i choć nie robił tego po raz pierwszy to za każdym razem to ubóstwiał. Kursował więc od jednego baru do drugiego, w każdym zabawiając nie dłużej niż pół godziny. Odpowiednia ilość czasu na posmakowanie tych rodzajów whiskey, których nie miał jeszcze okazji pić.
  Ale w tym jednym, konkretnym postanowił zabawić nieco dłużej, zwłaszcza gdy na parkiecie zobaczył znajomą twarz czarnuli. Podszedł do niej z uśmiechem na twarzy i odbił od jej obecnego partnera.
  - Kopę lat, przyszła psycholożko – rzucił wesoło, okręcając ją wokół własnej osi i zaraz przyciągając ją bliżej siebie. – Co tu robisz taka samotna i już nieco wstawiona? Dziewczynom to nie przystoi – pogroził jej palcem przed nosem, choć tylko w przyjaznym geście.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 24. Roześmiał się serdecznie słysząc ten przytyk do swojej osoby i puścił jej dłonie, by pokazać jej zaraz nieudolnego robota, którego uczyły go dzieciaki w Girie. Zaraz też wytknął jej język.
  - Wcale nie ukrywam, że ze mnie dziadek jest – wyszczerzył się do niej, nie odpowiadając na pytanie o zabawie. Pewnie, że można było się bawić. Ba, czasem nawet trzeba było. Wyznawał kilka zasad w życiu, a jedną z nich było dzień bez imprezy to dzień stracony i coś często te dni ostatnio mu przeciekały przez palce.
  - To co? Stawiam ci kilka głębszych za ponowne spotkanie – uśmiechnął się szeroko, gdy piosenka się skończyła. Dość tych tańców. Nie ukrywał, że akurat za nimi to nie przepadał. Jak każdy facet, wolał popatrzeć z dala przy szklaneczce dobrego alkoholu. Uważał to za naturalną kolej rzeczy, ale nigdy nie odmówiłby tak doborowego towarzystwa. Melanie doskonale mu pasowała do definicji doborowego towarzystwa. Poprowadził ją do stolika i postawił przed nią czystą.
  - To co? Po jednym – stuknął się z nią kieliszkami, wychylając jeden niemal od razu.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 25. To było bardzo dobre pytanie, ale zanim na nie odpowiedział polał im jeszcze po jednym, bo poczuł, że tego potrzebuje. Uśmiechnął się do niej zawadiacko i poruszał raz prawą, a raz lewą brwią.
  - A co? Dziadki nie mają prawa się bawić? – zapytał ze śmiechem na ustach, przeciągając się lekko. – Czasem potrzeba mi zapomnienia. Mam swoje hobby. Kolekcjonuje whiskey – przyznał spokojnie, przesuwając palcem po swoim kieliszkiem. – W klubach sprawdzam, którą warto zakupić do domowego zbioru. Nie lubię kupować kota w workach. Nauczyciel też człowiek, popić lubi – zakończył z wyraźnym uśmiechem na ustach, po czym wychylił kolejny kieliszek.
  - Ty to już nieźle wstawiona, co nie? – spojrzał na nią uważniej. Zdecydowanie nie wyglądała tak, jakby przed chwilą tu wpadła. Zaróżowione policzki, nieco zamglony wzrok i to ogólne rozluźnienie. Ładnie się załatwiała, ale on nie zamierzał jej zatrzymywać.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń

 26. Powiódł za nią wzrokiem, ale zaraz dolał jej alkoholu do kieliszka widząc jak prycha. Najwyraźniej coś ją zdegustowało. Nie zamierzał pytać co i skoro nie chciała mówić o swym hobby to i on będzie milczał w tym zakresie. Wychylił kolejny kieliszek już nawet nie czując nawet tego palącego uczucia w gardle. Przepite je miał jak nic. Uśmiechnął się lekko, kiedy i on poczuł szumienie w głowie.
  - Zagramy w dziesięć pytań. Szybkie odpowiedzi – klasnął w dłonie. – Twój pierwszy pocałunek. Ulubiony kolor. Najlepsze wspomnienie. Znienawidzona osoba. Ukochany. Najlepszy przyjaciel. Coś szalonego co zrobiłaś. Rzecz, której się wstydzisz. Z czego jesteś dumna? Czego się boisz? – rzucił szybko, zanim Mel zdążyła zaprotestować.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 27. Wysłuchał jej z uśmiechem na twarzy. Nie spodziewał się otrzymać tak szybko wszystkich odpowiedzi. Być może często grała w te dziesięć pytań. Liczył się z tym, że odbije pałeczkę, ale nie że aż tak go to ugodzi. Aż musiał sobie golnąć jeszcze jednego na zachętę.
  - Najgorsze wspomnienie to zdecydowanie śmierć Liz, pierwszy pocałunek był z… ech chyba też z Liz, ulubiona potrawa to baranina w piwie. Moje popisowe danie – przypomniał jej, jeśli jeszcze tym się nie chwalił, bo ostatnio wszystkie laski na ten tekst wyrywał. – Ulubione miejsce… nie wiem, szczerze? W tej chwili Girie, moja szkoła. Dawno temu była to mała wyspa, na której spotykałem się z moją ukochaną – uśmiechnął się do niej, choć oczy mu trochę zmarkotniały. Nalał sobie kolejnego i wypił od razu, by zagłuszyć ból serca. – Uzależniony to ja jestem od alkoholu – wzruszył ramionami. – Ale nie potrafię się porządnie spić, wrzucam w siebie ten alkohol jak herbatę i dupa… szumi we łbie nic poza tym – burknął czując, że to przekleństwo. Zawsze był świadom tego co robi. Może nie w pełni, ale nigdy nie był w sytuacji, by musiał wymiotować po dobrej imprezie. Żałuję, że nie udało mi się jej obronić. Nienawidzę własnego ojca, a kocham Liz… ciągle siedzi mi w sercu. Nie łatwo jest ją zastąpić przez kogokolwiek – mimowolnie pomyślał o Eli. Czuł się z tym źle. Przespał się z nią, ale tak naprawdę jeszcze nie czuł do niej głębszego przywiązania. Ot stara znajoma. – Szkocka, jakakolwiek, byle szkocka – stuknął się z nią szklaneczkami i wypił kolejny kieliszek wódki.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 28. Blondyn powiódł za nią wzrokiem i ostatecznie dokończył poprzednią butelkę wódki, a potem pognał tuż za nią, wpadając na genialny plan. Procenty przyjemnie szumiały mu w głowie. Złapał Mel za nadgarstek i pociągnął za niego lekko.
  - Co powiesz na zwinięcie alkoholu i picie do księżyca? – zaproponował mając już trochę dość tego hałasu, na który byli narażeni w tym klubie. Nie dało się własnych myśli usłyszeć, a on jednak wolał świeże powietrze, choć o to w Phyoen było raczej trudno. Zwyczajnie pragnął się przewietrzyć. – Ty zagaduj barmanów, a ja karzeł pospolity, zwijam ze trzy butelki wódki – puścił do niej oczko. Czuł, że Mel sobie z tym zadaniem poradzi. Ostatnio w ten sposób zwijał kawę wraz z Febe, więc liczył na powtórkę z rozrywki. Może nawet uda jej się wydębić darmowego drinka.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 29. Blondyn wślizgnął się niepostrzeżenie za ladę i buszował sobie śmiało za nią, szukając interesujących go butelek. Kusiła go szkocka, ale zdecydował sobie odpuścić. Za wysoko stała. Musiałby zwrócić na siebie zbyt wielką uwagę, by ją sięgnąć. Mel doskonale szło flirtowanie. Właśnie otrzymywała darmowego drinka, przy okazji wesoło śmiejąc się z jakiegoś nieudolnego żartu barmana. Musiał się pospieszyć. Chwycił pierwsze z brzegu butelki, zerkając na etykiety dopiero za barem. Uff, nie wyszło tak źle. Okazało się, że trafił na dwie czyste i jedną doprawianą żurawiną. Wszystko to co lubił. Uśmiechnął się zawadiacko i podszedł do Melanie, by zwrócić na siebie uwagę. Wódkę schował już do swojego plecaka.
  - Czas na nas – puścił do niej oczko, bo choć nie chciał przerywać jej flirtu to wolał nie dowiadywać się co się stanie, gdy barman zorientuje się, że ktoś podebrał mu alkohol. Ze śmiechem ruszył w stronę wyjścia, słysząc jak blondyn tłucze szklankę, najwyraźniej widząc co się stało. Zapasy trochę mu się uszczupliły.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 30. - Dobrze? Bardzo dobrze! Jesteś świetna w te klocki – zauważył dając jej kuksańca w bok. Oczywiście, że za nią szedł. To ona była tą, która znała to miejsce. On należał do kategorii turystów. Przynajmniej póki tu nie zamieszka. Miał to w planach, ale jeszcze nie teraz. Póki co wolał coś zdecydowanie bardziej cichego. Jak Girie czy Cledo. Te dwa miejsca były w stanie uspokoić jego skołowane myśli. Odkręcił sobie wódkę i stuknął się butelką o jej butelkę.
  - Twoje zdrowie moja partnerko w zbrodni – upił porządny łyk i zaraz zaczął się za nią wspinać do jej wspomnianego miejsca, kiedy do niego dotarli. Widok jaki się przed nimi rozciągał był niesamowity. Nie mógł powstrzymać zachwytu. – Wow… z tej perspektywy nawet Phyoen wygląda pięknie.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 31. Meliodas przystanął przy niej, opierając się o ścianę i sam również zapatrzył się w dal, obserwując te wszystkie światła. Jakoś tak go uspokajały i koiły myśli. Tak samo jak Cledo czy Girie. Tak. Znając takie miejscówki, mógłby tu mieszkać. Tylko musiałby ich sporo poznać, by móc się ukrywać przed wścibskimi spojrzeniami innych. Znów wypił trochę alkoholu i odchylił głowę do tyłu.
  - Wszystko pięknie, ale przez te światła gwiazd nie widać – wskazał butelką na niebo. – Księżyc świeci, ale gwiazd nie ma. Schowały się. Za jasno tu jest – usiadł po turecku na ziemi i ponownie upił łyk wódki. Coś sporo dzisiaj pił. Miał wrażenie, że tego potrzebuje, by odgonić swe myśli. Spojrzał na Melanie i uśmiechnął się nieco. – Dzięki… naprawdę wiedziałaś dokąd mnie zabrać. Udany wypad.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 32. Odruchowo jej przytaknął, choć po ciemku architektura raczej widoczna nie była. On przynajmniej nie wiedział czym tu się zachwycać. Światła oczywiście były czarujące i szło się w nich rozkochać. Zgadzał się w stu procentach, ale architektury jeszcze nie widział, więc nie mógł stwierdzić czy faktycznie nadrabiała brak gwiazd. Przez chwilę milczał tylko obserwując to miasto. Wsłuchując się w jego odgłosy. Zamknął nawet oczy dla polepszenia wrażeń. Wyjące syreny, auta pędzące po autostradzie, szumiący wiatr, jakieś krzyki gdzieniegdzie. Miał wrażenie, że to miasto nigdy nie zasypia, ale nie wypowiedział tego na głos. Westchnął tylko ciężko, podnosząc się na równe nogi i nieco się na nich chwiejąc.
  - O… a to nowość – zaśmiał się. Alkohol zaczynał na niego oddziaływać, ale nie bardzo rozumiał tego fenomenu. Zwykle alkohol aż tak mu nie szkodził. Zmarszczył lekko brwi, ale nic nie mógł wymyślić, więc tylko upił jeszcze trochę wódki. – Ej Mel… skakałaś kiedyś na bungee? – zapytał jej patrząc w dół. Był gotów wziąć ją na ręce i po prostu zeskoczyć. Wiedział, że nic sobie tym nie zrobi. Taki plan niezwykle go bawił, więc chwilę później trzymał dziewczynę w ramionach. – No to jedziemy – zrobił rozbieg i wyskoczył z głośnym okrzykiem radości.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 33. Roześmiał się głośno, słysząc jej autentyczną radość w głosie. Jemu też się podobało. Taki skok niezwykle mu odpowiadał i chętnie zrobiłby to raz jeszcze, ale nie teraz. Podał jej dłoń i skinął głową.
  - Umowa stoi, będę czekał na tę twoją niespodziankę – rzucił wesoło i uścisnął jej dłoń by przypieczętować ich umowę. A co, skoro już proponowała to przecież nie będzie jej odmawiał. To by było w złym guście. Poza tym już nie mógł się jej doczekać. Skoro podobało jej się to co zrobili przed chwilą to mógł się domyślić, że ta jej niespodzianka też będzie wiązała się z adrenaliną. – W wolnej chwili na pewno – puścił do niej oczko i założył ręce za głowę. – Dobra, co teraz zwiedzamy? – spojrzał na dziewczynę pytająco. Noc była jeszcze młoda a on miał ochotę trochę poszaleć.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 34. Powiódł za nią spojrzeniem i wyszczerzył się, zacierając ręce z uciechy. Co mu szkodziło. Każdy powinien mieć taki swój dzień na wygłupy. Jego właśnie nadchodził. Konsekwencje nie były tu istotne. Najważniejsze to dobrze się bawić. Oblizał lekko wargi i pokiwał energicznie głową.
  - Panie przodem – zaprosił ją gestem. On malować za bardzo nie potrafił, więc postawi na szalone napisy. Może jakieś bohomazy, żadne wielkie dzieło sztuki, ale najpierw… dzieciaki. Stanęli tuż za nimi i postukali ich po ramionach.
  - Was matka nie uczyła, że nie wolno takich rzeczy robić? – Meliodas zmarszczył brwi i nadał swojej twarzy surowego wyglądu, choć nie było to łatwe, zważywszy na alkohol który wciąż trzymał w dłoniach. – Policję już wezwaliśmy. Znikać stąd jeśli wam życie miłe! – krzyknął na nich.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 35. Popatrzył jeszcze za uciekającymi młodzikami i zabrał się za malowanie. W jego wykonaniu powstał przepięknie koślawy napis „Girie rządzi!” oraz jeszcze koślawszy wilkołak, który bardziej przypominał niezidentyfikowanego potwora.
  - Zabrakło ci serduszka – rzucił, dając kuksańca w bok Melanie i pokazując o co mu chodzi na swoim malowidle. Zaczął okrążać swój rysunek sprayem, by zrobić z tego serce, ale w trakcie czynności usłyszał głośny gwizd.
  - Kur… gliny! – rzucił w stronę Melanie, łapiąc ją za nadgarstek i rzucając się do ucieczki. Niestety gliniarz nie był sam. Kolejny pojawił się zza rogu. Demon wpadł wprost na niego i odruchowo puścił dziewczynę padając na ziemię jak długi. Ten koleś wyglądał jakby został zrobiony ze skały.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 36. Meliodas chciał mu się wyrwać, ale ze zdziwieniem stwierdził, że albo alkohol go osłabił, albo to ten mężczyzna był zbyt silny. Szamotał się jeszcze trochę, zanim ten nie wykręcił mu ramion do tyłu, boleśnie ściskając. Aż miał wrażenie, że bark mu się obluzował. Na szczęście to tylko wrażenie.
  - Jakie dzieciaki?! – obruszył się. – Porządni obywatele… panie władzo na pewno jestem od pana starszy. Widziałem wiele – rzucił chcąc się usprawiedliwiać.
  - Tak, jasne. Dokument tożsamości jest? – zapytał chłodno, na co Meliodas zbaraniał. Zapomniał o swoim dowodzie. Zostawił go w pokoju hotelowym. Mina mu zrzedła a funkcjonariusz pchnął go do radiowozu. – Alkohol, niszczenie mienia państwowego i ucieczka. Nagrabiliście sobie – warknął zatrzaskując za nimi drzwi.
  - Masz przy sobie dokumenty? – Meliodas nachylił się do Mel. – Jak masz to znikaj, nie musisz mi towarzystwa dotrzymywać… jakoś wybrnę – szepnął konspiracyjnie.

  Meliodas

  OdpowiedzUsuń
 37. Kiedy spalił papierosa zerknął tylko w stronę kuchni. Westchnął ciężko, wyrzucił odpałek za okno i zamknął je, po czym ruszył do Mel. Zabrał szklankę z jej dłoni, po czym wolną rękę ujął swoimi palcami i przyciągnął Czrnule do siebie, agresywnie wpijając się w ciepłe wargi dziewczyny. Nie reagował na żadne ewentualne sprzeciwy. Złapał jej drugą rękę i przyparł do lodówki, unosząc jej nadgarstki nad głową. Dopiero po chwili oderwał się od jej spierzchniętych ust.
  - Jestem chujem, wiem, skurwielem, chamem, nawet dupkiem… I trudno, tego już nie zmienisz - powiedział tym swoim obojętnym tonem, po czym bezceremonialnie podciągnął jej sukienkę i wsunął dłoń pod bieliznę, mocno przejeżdżając po jej kobiecości.
  - Rozumiesz? – szepnął nad jej uchem, jedną dłonią nadal trzymając jej oba nadgarstki. Zaraz jednak się odsunął, widząc jak się przed nim broni.
  - Lepiej się zastanów, czy jesteś to w stanie zaakceptować – prześlizgnął po niej spojrzeniem i wycofał się z kuchni, aby ruszyć w stronę drzwi wyjściowych i zniknąć za nimi.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 38. Niklaus ustawiał właśnie ostatnie meble w salonie, miał zamiar na dniach zorganizować parapetówkę i poszaleć sobie z znajomymi. Musiał ogarnąć jeszcze kilka spraw, chociażby dokupić szklanki, kufle, czy nawet zwykłe sztućce i talerze. W sumie, to właśnie kuchnia została do ogarnięcia i już mógł zapraszać gości do własnego kąta. Jutro zaczynał się nowy tydzień więc blondyn był sam w mieszkaniu, Akane bywała jeszcze w akademiku i dopiero za tydzień wprowadzała się tu na stałe, zwalniając pokój tam, w szkole. W salonie rozbrzmiewała jakaś rockowa muzyka, a sam blondyn ogarniał jeszcze ostatnią komodę, oczywiście w swoich luźnych bojówkach i bez koszulki, popijając od czasu do czasu whiskey. W końcu zadowolony stanął na środku pokoju i rozejrzał się.
  - No i kurwa pięknie – zerknął w stronę tarasowych drzwi. – Kupić jeszcze grilla i będzie zajebista zabawa – uśmiechnął się pod nosem i zamoczył usta w alkoholu.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 39. Widząc Mel za oknem nieco się zdziwił. Co robiła w jego ogrodzie? Dopiero gdy otworzył drzwi i zobaczył w jakim jest stanie, zmarszczył gniewnie czoło.
  - Coś Ty odjebała? – zapytał, mimo wszystko patrząc na nią i starając się zlokalizować ewentualne rany. Krew była jej czy kogoś? Zanim odpowiedziała westchnął ciężko i wpuścił ją do środka. – Wejdź, nie będziesz tak stała na zewnątrz – mruknął. Zaczynał się nawet zastanawiać czy kiedykolwiek dane mu będzie spędzić jeden, normalny tydzień, bez rewelacji. Wskazał dziewczynie drzwi łazienki.
  - Idź się ogarnij, zrobię coś do picia, czy jedzenia, a później wszystko opowiesz – polecił, ruszając do kuchni. Wstawił wodę i otworzył lodówkę, aby wyciągnąć produkty do zrobienia zwykłych kanapek. Sam planował przygotować kolację, a że trafił mu się niespodziewany gość, no cóż.
  Kiedy dziewczyna brała prysznic, on wszedł jej do łazienki i wyciągnął z szafki jakiś świeży ręcznik.
  - Tu Ci kładę, możesz się w niego wytrzeć – rzucił i zaraz zza lustra wyciągnął małą apteczkę. – A tu masz bandaże, plastry i inne pierdoły. Wołaj jak będziesz potrzebować pomocy – dodał i opuścił toaletę. W co ona się znowu wjebała?

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 40. Po opuszczeniu toalety zdarzył nakryć do stołu na dwie osoby i zalał dziewczynie herbatę. Nawet nie pytał czy ją chce. Uznał, że ta teraz będzie lepsza od kawy, obstawiał, że Mel była wystarczająco pobudzona po swojej krwawej przygodzie. Postawił kubek przy jednym z talerzy i zaraz usłyszał jej wołanie. Zajrzał do środka.
  - No tak, zapomniałem – zauważył i zaraz ruszył do swojej sypialni, aby przynieść jej jakąś większą bluzę i najmniejsze dresy jakie miał, do tego podkoszulek. Odłożył wszystko przy zlewie.
  - Ubierz się i możesz przyjść do stołu – poinformował i opuścił toaletę, samemu ruszając w stronę krzesła. Usiadł na nim, oparł łokcie o blat i po prostu czekał aż Mel do niego dołączy.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 41. Siedział na krześle, a gdy Melanie pojawiła się na widoku, spojrzał w jej stronę i wskazał krzesło skinieniem głowy. Złapał pierwszą kanapkę i wgryzł się w nią. W prawdzie nie przepadał za niespodziewanymi gośćmi, ale co zrobić. Zjadł w spokoju dwie kromki chleba i dopiero po tym spojrzał na dziewczynę dość wyczekująco. Skoro już do niego przyszła w takim stanie, to chyba nie po to aby pomilczeć. Gdyby chciała zachować to co zaszło dla siebie, to prawdopodobnie poszłaby do własnego mieszkania.
  Na imię jej brata zmarszczył lekko czoło, ale gdy dokończyła obie jego brwi uniosły się wysoko. Milczał, patrząc w jej oczy bez przerwy. Miał wrażenie, że się przesłyszał, coś nawet jakby zapiszczało w jego głowie. Nawet nie mrugnął. Słuchał jej, gdy kontynuowała i obserwował jednocześnie, aby wyłapać ewentualny przekręt. Nie miał pojęcia po co miałaby kłamać, ale ostatnio wielu jej zachować nie rozumiał. Zmrużył wzrok, widząc jak łapie się za brzuch, jednak cały czas milczał, dając jej skończyć. Słysząc pytanie kiwnął głową i odłożył kanapkę, którą cały czas trzymał w dłoni. Wstał od stołu i zbliżył się do Mel, by kucnąć przy jej krześle.
  - Zdejmij bluzę i pokaż tą ranę – polecił, patrząc na nią bez wyrazu. Musiał sobie wszystko poukładać w głowie. Dla niego zabijanie było czymś normalnym, ale dla Mel… Tym bardziej, że tu chodziło o jej brata. Kiedy zdjęła bluzę mogła zobaczyć lekką irytację na jego twarzy. Owinęła się bandażem „na odpierdol”. Wiedział, że ona kontroluje krew i mogła zatamować krwotok, ale mimo wszystko. Westchnął ciężko i po prostu odsunął, razem z krzesłem, bardziej od stołu.
  - To była obrona własna Mel, prędzej czy później on by tak skończył… - skomentował w końcu całe zajście, po czym wstał i ruszył do łazienki. Wrócił z apteczką i zaczął rozwijać opatrunek, który miała na sobie. Rozumiał, że była zestresowana, ale dlaczego po prostu nie poprosiła o pomoc przy tym? Westchnął ciężko i zaraz przyjrzał się ranie. – Trzeba szyć – powiedział bez ogródek i zdjął wszystko ze stołu. – Kładź się – rozkazał, wskazując na blat. – Mogę zadzwonić po Febe, jej to wyjdzie lepiej niż mi. Utrzymasz krwawienie czy nie masz już sił? – jeżeli dziewczyna da radę to zadzwoni po meduzę, jeżeli nie, on podejmie się szycia. Wolał jej teraz nie zawozić do szpitala, zaraz pojawiłaby się policja.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń