sobota, 1 stycznia 2000

I lie awake creating shadows in the night

Większość dzieciństwa Akira spędził w Sztokholmie (jego ojciec był tam attache wojskowym), gdzie chodził do szkoły i skończył swoją ulubioną matematykę. Niestety, tamtejsza literatura i przewidywalne kryminały tak skutecznie go znudziły, że młody mężczyzna postanowił uciec gdzieś indziej, a w każdym razie jak najdalej od tej cholernej Szwecji. Sporo podróżował po świecie, a w trakcie owych podróży niespodziewanie odkrył, że jest smokiem, posiada nadzwyczajną moc i generalnie ścigają go Bardzo Dziwni Ludzie, którym z pewnych - ale i jak na razie niejasnych - powodów zależy na jego osobie.
Dostał się dzięki pomocy kontaktów swojej matki, smoczycy (co za, kurwa, zaskoczenie) do Mortiel, tam znalazł pracę i zamieszkanie. Obecnie prowadzi bar, stara się nie czytać szwedzkich kryminałów, kontrolować swoją moc, nie stłuc kolejnej pary okularów przeciwsłonecznych i utrzymywać swoją matkę. W tym ostatnim wybitnie pomaga mu bar w Eflei i przyjaciel z Phyoen, który to przyjaciel posiada dość duże środki, by wspierać Englunda nie tylko na duchu...w zamian za przysługi, oczywiście.
Jeszcze na studiach w Sztokholmie poznał pewnego Szweda i zaprzyjaźnił się z nim. Kiedy okazało się, że Erik Sölt - bo tak się nazywał - jest członkiem bractwa nizarytów, natychmiast zgłosił chęć swojej akcesji do tej organizacji. Przeszedł skomplikowane wtajemniczenie, otrzymał ostrze i pistolet, ale na ostatnim roku organizacja się rozpadła przez zdradę jednego z członków. Teraz Akira chciałby odbudować zakon na terenie Mortiel, zwłaszcza że spotkał kilku niedobitków, ale zdaje sobie sprawę, że będzie to bardzo, bardzo trudne.

 • Lubi whisky i czerwone wino
 • Pali papierosy od 15 roku życia
 • Skończył informatykę w Sztokholmie
 • Choć nie lubi szwedzkich książek, często mówi w tym języku
 • W każde imieniny swojej matki zamyka bar i spędza z nią cały dzień
 • Nie lubi ramen, woli okonomiyaki
 • Raz wzruszył się na komedii romantycznej
 • Ma eklektyczny gust, jeżeli chodzi o muzykę, zniesie nawet szwedzką muzykę ludową
 • Dobry strzelec, 
 • Nosi okulary przeciwsłoneczne, chociaż nie ma wady wzroku
 • Uwielbia spędzać czas w towarzystwie pięknych pań

Imię i nazwisko: Akira Englund
Pseudonim: Natt Dråken (Nocny Smok)
Wiek: 23 lata wizualnie
Zawód: oficjalnie barman, nieoficjalnie informator próbujący stworzyć własne ugrupowanie 
Charakter: Trudno zaliczyć Akirę zarówno do gaduł, jak i do milczków. Jest zwolennikiem zasady złotego środka i stara się ją zachowywać zarówno w prywatnym życiu, jak i w pracy. Gorąco kocha nie tylko kody, ale i drinki, których robienia uczył się po nocach. Jest - przynajmniej w obiegowej opinii - tym miłym, czarującym i szarmanckim barmanem o uroku typowym dla człowieka Północy, niewielu jednak zdołało się doń naprawdę zbliżyć. Może dlatego, że Szwed i jego ognista natura przeczą stereotypowi chłodnego Skandynawa? A może jeszcze z innych powodów?
Rodzina: ukochana matka Akemi, ojciec Einar (już nie żyje), młodszy brat Gabriel, mieszkający w Anglii
Przynależność: dawniej nizaryta, obecnie stara się odbudować bractwo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz