sobota, 1 stycznia 2000

Melanie Miroki
22 lata — 10.07.1995 r. — Nefilim — Phyoen

Nauczyła się już, aby za bardzo nie przywiązywać się do ludzi, bo doskonale wie, że jeden moment potrafi odebrać wszystko co do tej pory było Ci bliskie. W swoim życiu straciła już wystarczająco wiele osób, by zrozumieć że życie jest wystarczająco niesprawiedliwe i trudne i trzeba walczyć do ostatniego tchu, by utrzymać się w miejscu. Najpierw straciła matkę i był to dla niej jeden z większych ciosów, który odcisnął piętno na dalszych jej losach, a kolejne wydarzenia brutalnie pchnęły ją do miejsca, w którym jest teraz. Musiała wiele wywalczyć, by w końcu móc w spokoju oglądać swoją rodzinę, która jest dla niej najważniejsza i nie potrafi wyobrazić sobie dalszego życia bez osób na których jej mimo wszystko zależy. To dzięki nim potrafi uśmiechać się mimo tych wszystkich nieprzyjemności, a przeszłość wydaje się być za mgłą, choć nadal blizny nie dają o sobie do końca zapomnieć. I może na zewnątrz wydaje się być oziębłą i smutną dziewczyną, tak naprawdę w środku jest ciepłą, życzliwą i kochającą osobą, która podświadomie szuka kogoś, przy kim mogłaby znów poczuć szybsze bicie serce, choć może nie widać tego na pierwszy rzut oka przez jej oziębłość i przesadną ostrożność.

Więcej informacji

75 komentarzy:

 1. Niklaus właśnie odprowadzał Akane do akademika. Tradycyjnie zabrał ją na lody i byli na placu zabaw, pewne miejsce stały się już ich stałymi „przystankami”. Szli akurat w milczeniu. Akane lekko się uśmiechała, a on zerkał na nią kątem oka.
  - W klasie też się czasem uśmiechasz? – zapytał z zadziorną miną.
  - W klasie nie ma Niklausa – odpowiedziała i dopiero po chwili podniosła na niego wzrok. Blondyn poczuł się dziwnie słysząc to wyznanie, ale zrobiło mu się nawet miło na duszy. Zmierzwił włosy dziewczynce i chciał coś powiedzieć, ale usłyszał dzwonek komórki. Cóż, raczej rzadko do niego dzwoniono, jednak wyciągnął telefon i zdziwiony spojrzał na wyświetlacz. Mel? Unosząc brwi odebrał. Na początku myślał, że sobie robi jaja, ale szybko do niego dotarła powaga sytuacji. Nie wiedział co się dzieje.
  - Zaraz będę – odpowiedział pewnym tonem i kucnął przy Akane. Na szczęście akademik był tuż przed nimi.
  - Zasuwaj do pokoju, muszę pomóc przyjaciółce, wieczorem postaram się Cię odwiedzić – poinformował, a ona posłusznie kiwnęła głową. Stała jeszcze chwilę, patrząc jak Blondyn odbiega, ostatecznie jednak ruszyła w swoją stronę.
  Nik analizował w głowie co takiego mogło zajść u Czarnuli, nie zatrzymywał się i już po parunastu minutach wpadł do jej mieszkania.
  - Co się dzieje?! – wyrwało się z jego ust i nagle zauważył te cienie, doskonale pamiętał tą zdolność, w końcu nie raz był światkiem ich śmiercionośnego działania. Normalnie uśmiechnąłby się pod nosem, ale płacz dzieci i ogólny chaos nie bardzo mu na to pozwalał. Melanie nie musiała już tłumaczyć co się dzieje. Prawdę mówiąc Blondyn nie miał pojęcia jak ma pomóc, po prostu zrobił co pierwsze mu przyszło do głowy – dorwał jakąś stojącą lampę, przybrał piaskową postać i z zapaloną żarówką wskoczył prosto w cień owijający pomieszczenie.
  - Lux! Chris! – zawołał stanowczo. Nie widział ich, ale fakt, że się bały, prawdopodobnie wzmacniał siłę zdolności. Lampę zastosował jako wabik, blask w ciemności na którym dzieci mogłyby skupić wzrok.
  - Spokojnie… - zaczął spokojnym tonem. Piaskowa forma służyła mu teraz za pewnego rodzaju tarczę, gdyby cienie zaczęły go atakować. – Hej, wszystko jest dobrze, nie bójcie się, mama jest tutaj, blisko tego światełka, uspokójcie się, spójrzcie na światełko, nic się nie dzieje, jesteście bezpieczni... Spokojnie. Chcecie posłuchać bajki? – zapytał nagle, aby po prostu jakoś zaciekawić maluchy.
  - Znam taką fajną, … - zaczął opowiadać fabułę jakiejś wymyślonej przez siebie bajki. Działał instynktownie. Nie wiedział czy sposób podziała, ale miał cichą nadzieję, że tak.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 2. Widząc, że zagadywanie nie pomaga wziął głębszy wdech. Cienie na szczęście nie były dla niego niebezpieczne, nie w tej formie. Atakowały, jednak on skupił się przede wszystkim na dzieciach. Nie widział ich... To było najgorsze. Ile by teraz dał za posiadanie zdolności Lexi, dzięki tym jej falą ciepła mógłby zlokalizować maluchy. Co innego jednak mu przyszło do głowy. Skoro ona posługiwała się ciepłem, on stwierdził, że rozproszy piasek po okolicy i zobaczy, w którym miejscu znajdzie on przeszkodę przypominającą sylwetkę dzieci. Tak też zrobił i zaraz ruszył powoli w stronę Chris'a.
  - Mama jest bezpieczna Chris, musisz się uspokoić - zaczął i zaraz po omacku dotarł do jego twarzy i głowy siostry, którą tulił. Obejrzał się na światło przy którym stał niedawno. Nie mógł go przyciągnąć do dzieci, gdyż po prostu kabel był za krótki, ale... Mahomet nie przyszedł do góry, więc góra... Chwycił dwójkę i skierował się w stronę źródła światła. Miał nadzieję, że chociaż to ich uspokoi. Nie wiedzieć czemu, kiedy znaleźli się przy świetle, nie puszczał ich. Zmarszczył czoło... bały się. Objął dzieci.
  - Spokojnie, mama jest bezpieczna, a ja nie pozwolę Was skrzywdzić - powiedział pewnym tonem. Zaczynał tracić pomysły na rozwiązania całej sytuacji.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 3. Blondyn nadal mocno obejmował chłopca, był przy tym spokojny, nie chciał aby dziecko wyczuwało w nim niepokój. Lux ułożył na swoich kolanach i spokojnie głaskał po głowie. Dziewczynka była w gorszym stanie niż jej brat. Nie wiedział ile czasu tak z nimi siedział, ale nie miało to znaczenia. Chciał po prostu pomóc tym maluchom. Kiedy usłyszał głos Melanie spojrzał w jego stronę. Ledwo dało się słyszeć co mówi, ale… Wysłał swój piasek, aby przekazać jej wiadomość. „Mów do nich, spokojnie”. Sam większość czasu milczał, ewentualnie szepnął do dzieci ciche „już dobrze”. Stwierdził, że jego bliskość bardziej im odpowiada niż bezsensowne gadanie, mówieniem niech zajmie się Melanie, w końcu ona lepiej wiedziała o czym bliźniaki lubią słuchać.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 4. Poczuł się trochę dziwnie, kiedy Mel tuliła dzieci, mimowolnie wtulone i w niego. Z boku wyglądali jak jakaś pojednana rodzinka. Chłopak potrząsł głową na głupie porównanie i po prostu trwał dalej w bezruchu. Fakt, że wszystko się uspokoiło pozwoliło mu odetchnąć, jednak śpiące maluchy… Nie chciał ich obudzić. W spokoju wrócił do swojej humanoidalnej postaci i spojrzał na twarzyczki dzieci, uśmiechnął się lekko, widząc, że są bezpieczne. Czas o dziwo zleciał mu bardzo szybko, pozycja w prawdzie nie była jakaś wygodna, ale nawet miło się czuł czując całą trójkę w objęciach. Na uśmiech Mel zareagował chwilowym wstrzymaniem powietrza. Nie raz ratował jej dupę, ale właśnie teraz widział, że jest mu naprawdę bardzo wdzięczna, trochę to było dziwne. Ostatnio takie spojrzenie widział na twarzy Varony, nadal się do niego nie przyzwyczaił, mimo, że dziewczynka, którą ostatnimi czasy się zajmował, często obdarowywała go podobnym. Słysząc głos przyjaciółki przytaknął jedynie i zaraz przeniósł chłopca na kanapę. Po tym przyglądał się jak Melanie otula maluchy i westchnął cicho.
  - Szybko zaczęły szaleć – zauważył w spokoju obserwując dzieci.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyglądał się dziewczynie w spokoju.
  - W każdych zdolnościach kontrolowanie polega na tym samym, głównie chodzi o emocje. Jednak jeżeli mówimy o posługiwaniu się tymi cieniami to niestety masz rację. Nie znam nikogo kto ma podobne zdolności i jest w stanie ich uczyć. Chociaż na tą chwilę skupiłbym się na Twoim miejscu właśnie na nauce kontrolowanie emocji. Wiem, że są jeszcze za małe i nie zrozumieją wielu rzeczy, ale warto zacząć. W tym wieku emocje odgrywają główną rolę jeżeli chodzi o brak kontroli – powiedział na szybko co myśli. Ich zdolność nie była w końcu powiązana z konkretnym zmysłem, więc emocje rzeczywiście powinny grać tu pierwsze skrzypce. Słysząc podziękowanie uniósł lekko kącik warg i położył jej rękę na ramieniu.
  - Znosisz moje dziwne akcje i humory więc uznajmy, że to ja przyszedłem się tu odwdzięczyć – odpowiedział i puścił ją dalej, do lampy. Spojrzał jeszcze na dzieciaki.
  - Poradzisz sobie, a jak nie to razem coś wymyślimy – spojrzał na Mel i wzruszył ramionami.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 6. Niklaus opadł ciężko na wskazaną kanapę i spojrzał zaraz na Melanie. Przytaknął jej gdy wspomniała o szkoleniu, zaraz jednak ponownie uśmiechnął się pod nosem.
  - Chyba znasz mnie już na tyle, że powinnaś wiedzieć… Nie robię rzeczy, których nie chcę, spokojnie, do niczego nie musisz mnie zmuszać. Doskonale wiem, że nie mam zobowiązań, co nie zmienia faktu, że im pomogę, jeżeli będę w stanie – odpowiedział jej i rozłożył się wygodnie na meblu. Zaraz po tym spojrzał na śpiące dzieci, wyglądały tak niewinnie, a posiadały w sobie tak olbrzymie moce. Prychnął cicho pod nosem. Świat naprawdę był niezwykle fascynujący. Słysząc pytanie wrócił wzrokiem do dziewczyny. Przytaknął jej.
  - Jasne, nie ma problemu, tylko dam znać Akane – odpowiedział i zaraz wyciągnął komórkę, aby napisać do swojej podopiecznej sms-a.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 7. Ich hatt einen Kameraden,
  Einen bessern sindst du nit...


  W "Howling Flame" jak zwykle roiło się od ludzi i nie tylko ludzi. Klientela wszelkiej maści, korzystając z weekendu, wprost oblegała bar, a Terayuki i jeszcze jego brat, Sannosuke, którzy zajęli się obsługą, mieli pełne ręce roboty. Akurat tak się złożyło, że Melanie natrafiła na młodszego Haradę - zawsze gotowego dla flirtów i głupich pogaduszek. Wyszczerzył się, widząc czarnowłosą i bardzo młodą, ładną kobietkę.
  -Ooo, a w jakiej sprawie pani do szefa?~ - zagadnął z uśmiechem. -Jest szef, jest, ale kazał sobie nie przeszkadzać, pewnie przyjmuje kocha...
  -SANNOSUKE! - przerwał mu z irytacją starszy brat. Zdzielił go z całej siły w łeb i ignorując męczeńskie "ałałałaaaa", rzucił:
  -Pani wybaczy temu cymbałowi, nie nauczył się odróżniać pracy od życia osobistego...i zechce pani pójść ze mną , to zaprowadzę do szefa.
  To rzekłszy, wyszedł zza baru i ruszył pewnym, spokojnym krokiem, lawirując sprawnie między stolikami zajętymi przez gości, w kierunku słabo widocznych z miejsca, które zajmowała Melanie, drzwi. Zatrzymał się przy nich i poczekał, aż kobieta do niego dołączy, po czym zapytał jeszcze:
  -Przepraszam, ale mogę wiedzieć, jak godność? Muszę wiedzieć, kogo mam w ogóle zapowiedzieć panu Englundowi.

  Die Trommel schlug zum Streite,
  Er ging an meiner Seite
  In gleichem Schritt und Tritt.

  Akira utkwił zmęczone, smutne, pełne łez oczy w zdjęciu, które trzymał w palcach. Przedstawiało ono gromadę roześmianych studentów w codziennych ubraniach, rozwalających się leniwie na trawie pod wielkim transparentem z napisem: "Samhällsvetenskapliga fakulteten". Uśmiechnął się gorzko, przypominając sobie dzień, w którym zrobiono zdjęcie...i dzień, w którym zginęli wszyscy studenci z tego zdjęcia, w tym ten, który był dla Akiry niemal tak samo ważny jak rodzony brat. Otarł niecierpliwie łzy i włożył leżące na stoliku okulary przeciwsłoneczne.
  -Dra åt helvete, Nått Draeken-wywarczał ze złością po szwedzku.

  Akira Englund

  OdpowiedzUsuń
 8. Odłożył zdjęcie do szuflady i nasunął mocniej okulary na oczy, słysząc pukanie. Czemu ktoś znowu mu przeszkadza? To już trzeci raz tego wieczoru! Wstał z krzesła i podszedł do drzwi, a na widok kobiety tylko jęknął w głębi ducha. Znowu jakaś wszetecznica na prezent od Nika czy jak? Albo, o zgrozo, od Harady? Jego rozważania przerwał jednak głos zakłopotanego Terayukiego, który odchrząknął i wskazał na tą kobietę, mówiąc:
  - Niejaka Melanie do pana.
  -Dra åt...-zaczął nieco pijanym głosem, chcąc dać wyraźnie mężczyźnie do zrozumienia, gdzie ma jego pomysły, jak również Niklausa, jego wszetecznice i przeszkadzającą mu obsługę, jednak Harada nie dał mu dokończyć przekleństwa.
  - Przysłał ją pan Imito, Akira-san. - objaśnił nieświadomego blondyna. Ten zaklął ponownie, niemniej jednak cofnął się trochę, by nieznajoma mogła wejść. Wódka wciąż otępiała mu zmysły. Jaki, kurwa, Imito? Potrzebował prawie piętnastu minut z milisekundami, by przypomnieć sobie, o kogo chodzi. Dalsze piętnaście zajęło mu przypominanie sobie osoby Melanie, a i tak ni cholery nie mógł jej skojarzyć.
  -Sso chces?

  Akira

  OdpowiedzUsuń
 9. Chłopak słysząc jej głos oderwał wzrok od ekranu telefonu, zaraz odłożył urządzenie na stolik i uśmiechnął się zadziornie do Mel.
  - Luz, mogę coś włączyć – wzruszył ramionami i zaraz sięgnął pilota. Włączył w nim funkcję programu telewizyjnego i zaczął przeglądać czy leci coś ciekawego. Na wspomnienie o herbacie przytaknął jej głową, jednak milczał. Przestał przewijać listę dopiero gdy trafił na jedną z części Transformersów. Zmrużył oczy. W głowie pojawiło się wspomnienie związane z Yuuki. Zabrał ją kiedyś do kina pod gwiazdami i trafili tam właśnie na pierwszą część tego filmu. Chłopak szybko potrząsnął głową i spojrzał na śpiące dzieciaki.
  - Mówię Wam małe gnojki, zanim się zakochacie to dobrze poznajcie tą drugą osobę – polecił im, kiedy Mel siedziała w kuchni i sam pogłaskał delikatnie Lux po głowie. Po chwili wrócił do przeglądania listy programów i ostatecznie wybrał „Undisputed”. Uwielbiał filmy tego typu, rozsiadł się wygodnie i czekał na Czarnulę.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 10. Spojrzał na Mel kiedy poprawiała koszulę i uśmiechnął się pod nosem. Przez pewną dziewczynę jego myśli coraz częściej szły w nieodpowiednim kierunku. Na szczęście jej tu nie było i był w stanie się jakoś opanować.
  - Z tym ramieniem na wierzchu bardziej mi się podobało – przyznał pół żartem, pół serio i posłał jej po raz kolejny zadziorny uśmiech. Przechwycił zaraz herbatę i wziął kilka łyków. Zaśmiał się pod nosem słysząc o dosypaniu.
  - Może nawet bym się nie obraził gdybyś wsypała – zauważył i pochylił się po jeden z wystawionych przez nią smakołyków. Spojrzał na ekran telewizora.
  - Właściwie… Co lubisz oglądać? – zapytał zerkając w jej stronę. Uznał, że skoro już nazywa ją swoją przyjaciółką to wypada znać jakieś podstawowe informacje na jej temat.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 11. - Chciałabyś – zaśmiał się lekko, aby nie obudzić dzieci po czym pokręcił głową rozbawiony.
  - Bardziej bał bym się Twojej wyuzdanej i niewyżytej wyobraźni – po prostu musiał się z nią podroczyć, w końcu inaczej nie byłby sobą. Uśmiechnął się pod nosem. Pilota oddał bez większej walki, lubił wiele gatunków filmów, a po Mel to nawet nie wiedział czego się spodziewać. Odpowiedź dziewczyny nie specjalnie go zdziwiła, no może to „stare kino”. Kiwnął tylko głową na znak, że rozumie i zaraz spojrzał w ekran, aby zobaczyć na jakim programie Mel się zatrzyma.
  - Ta… chłam… - powtórzył jedynie bez większych zmian w wyrazie twarzy. W prawdzie sprawa Yuuki w jakimś stopniu go jeszcze gryzła, ale znalazł stosowne lekarstwo, chociaż… cholera wie jak się ten cały cyrk skończy.
  - Skoro bajki, to zawsze możemy połączyć to z moimi gustami i włączyć sobie hentaia – teraz to on poruszył zabawnie brwiami i posłał Mel zawadiacki uśmiech.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale że jaki brat, kurwa? Zmarszczył brwi, starając się sobie cokolwiek przypomnieć. Dopiero po trzecim powtórzeniu nazwiska kobiety wygrzebał stosowne informacje z otchłani pamięci i zaprosił ją gestem, by usiadła. Musiał przecież zachować resztki kultury wobec tej osoby rodzaju żeńskiego, nawet jeżeli nie był pewien, czy to rzeczywiście dama, czy też każdemu-dama, i to z tych od tego durnia Nika, względnie - o zgrozo - od tego tam...Imito. Imitacji, hehehe. Bardzo śmeszne nazfisko. Bardzo.
  -Pani zechce...usiąść-czknął solidnie.-Pfoszę wybaszyć...topiłem smutki w butelce wódki...Pani szuka bfata?
  Chrząknął. Przywołał się do porządku. Znalazł sobie skądś jakąś butelkę mineralnej, odkręcił ją, po czym wylał sobie na głowę. Nielicho mu to pomogło w powrocie do świata trzeźwych i ogarniętych w interesach. Odkaszlnął. Trochę mniej mu już w głowie szumiało. Ale tylko trochę.
  -No więc tak. Nie mam pojęcia, co teraz odwala...Kurokocchi.-zawiadomił już trzeźwiej, aczkolwiek z przekręceniem imienia Kuro.-Ossstatni raz go widziałem z kilka lat temu. A kilka to bardzo dużo jest, psze pani.
  To oznajmiwszy, postarał się jeszcze sobie przypomnieć. Chociaż...coś mu teraz świtało...Kurokocchi to nie był ten kolega, o którego pytała pani Miroki. Absolutnie nie. Ona pytała o Kuro.
  -Uh...Kuro...Zdaje się, że miał wyjeżdżać z Mortiel gdzieś za granicę. Mówił, że się odezwie, jak będzie potrzebował kasy...-skrzywił się, czując niebywały wzrost ciśnienia i, co za tym idzie, także ból głowy. Chyba będzie padało. O tak, na pewno.

  Akira Englund

  OdpowiedzUsuń
 13. Chłopak uśmiechnął się tylko pod nosem.
  - Nawet wiem czemu ze mną nie chcesz oglądać – zaśmiał się lekko. Powód jednak zostawił dla siebie. Zerknął na film który włączyła, kojarzył go, ale nie miał teraz głowy do tytułów. Słysząc propozycję uniósł brew ku górze.
  - Jezioro? – zapytał jakby się upewniając. Panienki w bikini i zabawa dla Akane, uśmiechnął się pod nosem, mogło być całkiem ciekawie.
  - No spoko, powiem młodej to się pewnie ucieszy – przyznał i zaraz zerknął jeszcze na Melanie zaciekawiony.
  - A mówiąc „nami” to kogo masz na myśli? – zapytał. Cholera wie czy dziewczyna nie chce go wciągnąć w jakieś dziwne akcje, miewała równe głupie pomysły.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 14. Zaśmiał się pod nosem.
  - Nawet nie wiesz jak dziwne – odpowiedział z lekką chrypą i swoim zadziornym uśmiechem.
  - Dwie dziewczyny mam rozumieć? – bardziej stwierdził niż zapytał, jakoś nie specjalnie widziało mu się użeranie z kolegami Czarnuli. Uniósł przy tym jedną z swoich brwi. Słysząc zapewnienie Mel po raz kolejny uśmiechnął się zadziornie.
  - Wspólny język to ja chętnie z nimi znajdę – zażartował, oczywiście żart musiał mieć podtekst erotyczny. Od czasu wyposzczenia się tego typy humor o wiele częściej go odwiedzał. Na wiadomość o dacie wyjazdu zrobił trochę dziwną minę.
  - Ho, ho, aż dzień na przygotowanie, no pięknie, to mi zapewniłaś uroczy dzionek z Akane. Młoda oszaleje z pakowaniem – westchnął, ale zaraz to on poklepał ją po ramieniu.
  - Ale spoko, z cieniami sobie poradziłem to i z pakowaniem młodej dam radę – zawadiacki uśmiech nie opuszczał jego twarzy, jednak doskonale pamiętał dzień, w którym Akane pakowała się z rodzinnego domu do akademika… Czekała go niezła wojna.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 15. -Chyyyba mam od niego...e...esemesy.-zakomunikował już względnie trzeźwiej Akira, chociaż tak średnio sobie przypominał, który z numerów zapisanych w jego telefonie był własnością owego Kuro...kurokocchiego czy innego szatana. Tak, musiał to być po prostu szatan i demon, skoro przysyłał Akirze swoją siostrę (ładną, ale nie w jego typie siostrę. Zaiste, nie w jego typie), nie bacząc na to, że ten nie jest w humorze ani na siostry, ani na niego, do tego wyjechał gdzieś w cholerę i jeszcze skazywał go na męki ze zdecydowanie zbyt jasnym telefonem. Mimo wszystko wszedł w smsy i zaczął powoli scrollować, wyklinając szeptem telefon.
  -Ooo, mam!-powiadomił po chwili. Wyświetlił jej krótką konwersację esemesową, która generalnie rozegrała się parę tygodni temu godzinach wieczornych. Jej treścią był wyjazd Kuro do Norwegii; pan Imito zawiadamiał Akirę "stary wyjezdzam. mozesz miec oko na pare spraw?", a Akira udzielał mu prostej i krótkiej informacji "nie. jestem zajety. a co?". "cel: Norwegia. szkoda, ze nie mozesz pomoc, ale szanuje to." Jedyną odpowiedzią Englunda na tę wiadomość było krótkie "ok", później korespondencja się urwała.
  -Fffiecej...nie pomogęęęęęe. Ić sobieeee-warknął. Musiał się upić, i to natychmiast, a Melanie bynajmniej mu w tym nie pomagała.

  Akira

  OdpowiedzUsuń
 16. Dobry gość? Dobry kolega? Nie będzie dziwnych akcji? Dojrzały? Blondyn skrzywił się… albo pedał albo nudziarz, zajebiście… Nie znał gościa, ale nie miał zamiaru być dla niego miły tylko dlatego, że znał Melanie. Miał tylko nadzieję, że laska która się tam pojawi nie będzie jakąś tępą pindą. W końcu nie po to jeździ się nad jezioro, żeby dyskutować o teoriach względności czy siedzieć o suchym pysku, no, przynajmniej on nie po to jeździł, miał zamiar się rozerwać i ostatnimi czasy szło mu to aż nazbyt dobrze.
  Na jej propozycję o pomocy zaśmiał się pod nosem.
  - Sorry, ale jeżeli nie chcesz awantury z Akane to lepiej mi nie pomagaj, sam to z nią ogarnę, jeżeli Ty się pojawisz pójdzie to nam o wiele mniej sprawnie – przyznał z zadziornym uśmiechem i zaraz jej przytaknął.
  - Ta, okazywanie troski jest dość męczące więc możesz mi ten pokój ogarnąć – dodał i wypił wszystko co miał w naczyniu. Kiedy zmierzwiła mu włosy spojrzał na nią wymownie.
  - Nie prowokuj, bo u mnie na takich zaczepkach się nie kończy – powiedział podążając za nią wzrokiem.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 17. Zaśmiała się nieco głośniej, jednak ze względu na dzieciaki starał się jak najbardziej ściszyć ton. Nie spodziewał się, że tak szybko łyknie haczyk. Widząc jej zachowanie i słysząc słowa uśmiechnął się szeroko.
  - Napaleńcu?! No, no, brudne myśli Ci chodzą po głowie! Mówiłem o prowokowaniu do moich zaczepek, ale widzę, że Ty tu do konkretów podbijasz – odpowiedział wyraźnie rozbawiony tym jak się przejęła. Oczywiście nie miał zamiaru czekać wspomnianej przez nią „chwili”, od razu ruszył za dziewczyną i cichaczem stanął w framudze drzwi, przyglądając się jak sprząta. Mruknął cicho po kilku minutach obserwacji.
  - Mel, nie pręż się tak przy tym sprzątaniu, bo chcąc nie chcąc Cię zaatakuje – uniósł brwi w znaczącym geście i posłał jej zadziorny uśmiech, była idealną kandydatką do droczenia się. Zrobił kilka większych kroków, aby znaleźć się przy boku dziewczyny, równie szybko chwycił jej brodę w dwa palce i zniżył swoją twarz tak, jakby miało zaraz dojść do pocałunku.
  - Spokojnie, nic Ci z mojej strony nie grozi wielki zadku – powiedział cicho, posyłając jej przy tym ciepły uśmiech.
  - Czasami po prostu lubię patrzeć jak świrujesz – przyznał i odsunął się od niej nieco. Zaraz skoczył na łóżko i rozłożył się na nim niczym rozgwiazda.
  - Tak, tak, wiem, lubisz dziewczyny, ja nie jestem w Twoim typie i mam małego, tak – powiedział zanim ona cokolwiek odpowiedziała i zaraz spojrzał na nią z zawadiackim uśmiechem.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 18. Leżał sobie spokojnie kiedy króliczek poleciał w jego stronę, zmarszczył czoło trafiony i zaraz spojrzał na Melanie mrużąc oczy.
  - Nie wywołuj wilka z lasu, bo możesz pożałować – pogroził jej, jednak w jego głosie wyraźnie było słychać nutkę rozbawienia.
  - Jestem facetem, nie oczekuj, że będę Ci się patrzyć na nosek – odpowiedział i odrzucił jej króliczka, trafiając w ramię dziewczyny. Kolejny pocisk złapał w dłoń i uśmiechnął się zadziornie, ona naprawdę powoli wkraczała na niebezpieczną dróżkę. Na informację o dziewczynach uniósł nieco brwi zaskoczony. Jednak nie? Czyżby nie miała pewności co do własnej orientacji? Pytanie szybko zostało mu wybite z głowy, na szczęście tylko poduszką. Zacisnął zęby, poczuł się trochę dziwnie. Powoli zdjął poduszkę z twarzy i spojrzała na Mel spokojnym wzrokiem. Nie spuszczał z niej oczu, a na gest z stopą, równie wolno zdjął buty, przy użyciu własnych nóg. Zaraz po tym podniósł się gwałtownie i złapał Czarnulę w pasie, aby przerzucić przez siebie i cisnąć na materac, tuż obok siebie w taki sposób, że jej nogi leżały na jego. Wcisnął jej wcześniej rzuconą poduszkę na twarz, oczywiście nie za mocno, nie miał zamiaru zrobić jej krzywdy.
  - Ostrzegam, ze mną wojny poduszkowe kończą się nieco inaczej niż z koleżankami – zaśmiał się pod nosem, dalej ją okładając.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 19. Uśmiechnął się zadziornie.
  - Kontynuuj to może się dowiesz – odpowiedział tajemniczo i zaraz został zakryty poduszką. W sumie… mógł dać jej wycisk na wszelkiego rodzaju sposoby, ale stwierdził, że tym razem da jej się wykazać. Szybko dało się zauważyć, że przeszła szkolenie, jednak świat był na tyle niesprawiedliwy, że nawet ono mogło by okazać się startą czasu w zetknięciu z prawdziwą siłą piaskowego dziadka.
  Nabrał powietrza kiedy ona usiadła obok i zaraz na spokojnie je wypuścił.
  - Masz jakieś fetysze z tym podduszaniem? – zapytał posyłając jej swój uśmieszek i zaraz poczuł jak dłonie tracą kontrolę i lądują nad jego głową. Spojrzał na swoje kończyny, a później na Melanie.
  - Pewna jesteś? – zapytał i przemienił obie ręce w piaskową formę. Co za tym szło? Brak krwi oraz brak możliwości kontroli. Tymi samymi kończynami znowu ją złapał i sprawnym, szybkim ruchem ulokował na materacu. Zawisł nad nią, trzymając jej nadgarstki nad głową, zupełnie tak samo jak ona zrobiła mu przed chwilą.
  - Wygodnie wielki zadku? – zapytał patrząc w oczy przyjaciółki z zawadiackim uśmiechem i usiadł jej lekko na udach, aby nie mogła za bardzo wierzgać nogami.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 20. Niklaus uśmiechnął się pod nosem.
  - Cóż, ja też nie narzekam - przyznał i rozsiadł się na niej nieco wygodniej, wyraźnie rozbawiony jej miną. Również spojrzał na lampkę, o losie ile by dał aby teraz wiedzieć o czym ona myśli, ciekawiło go co takiego wykombinuje w danej sytuacji. Oczywiście nie planował pokazywać tutaj swoich możliwości, jak narazie zabawa trwała na najniższych dla niego obrotach. Przynajmniej w kwestii zdolności, jeżeli chodziło o samą zabawę to podobała mu się nawet trochę za bardzo. Wrócił spojrzeniem do jej twarzy i obserwował ją z tym swoim wymownym uśmieszkiem. Zaraz opadł gwałtownie na brzuch dziewczyny i mruknął nad jej uchem.
  - Mel, nie tak zachłannie, musi mnie jeszcze starczyć dla innych dziewczyn - zażartował, nadal rozbawiony. Pozwolił jej na tą, pewnego rodzaju dominację, nawet specjalnie się nie bronił. Już zaraz leżał na łóżku z unieruchomionymi rękoma, jednak nie wyglądał na smutnego. Przeleciał wzrokiem po całej sylwetce Mel i ostatecznie zatrzymał się na jej oczach.
  - Nie będę się kłócić, mi też ta pozycja nawet odpowiada, ale... - uśmiechnął się zadziornie - pokonany? - zacmokał ustami, kręcąc przy tym głową. Zaraz jego ręce zaczęły rozsypywać się spod nóg dziewczyny, jak prawdziwy piasek, by po tym złapać jej kostki i wrócić do normalnej formy ciała. Blondyn podniósł się też do pół siadu i sam nieco ugiął nogi, przez co Mel została zamknięty między jego torsem a udami. Nadal trzymał jej kostki, nie pozwalając na jakikolwiek większy ruch dziewczyny. Jego twarz była tak blisko jej szyi, że każdy oddech poczuć mogła na delikatnej skórze.
  - Nie czuje się pokonany - przyznał szepcząc jej do ucha i uśmiechnął się szarmancko.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 21. Gdyby dziewczyna nie używała w tej zabawie swoich zdolności to i on by sobie swoje darował, jednak wprowadziła takie zasady, a on miał zamiar nieco utrzeć jej nosa.
  - Co nie fair? Nie moja wina, że jestem taki zajebisty – zaśmiał się pod nosem i zaraz zaczął przyglądać się temu jak dziewczyna go okłada i stara się trzymać jak najdalej. Naprawdę tego nie rozumiał, wiele razy go zaczepiała, dotykała, a kiedy dochodziło do tego typu sytuacji to zachowywała się jakby jego bliskość była jednoznaczna z zarażeniem się śmiertelną chorobą czy czymś podobnym. W spokoju przyglądał się jej wyczynom, jednak nie dawał za wygraną, nadal ją trzymał i nie planował w najdrobniejszym stopniu pomagać jej wyswobodzić się z uścisku. Uśmiechnął się jedynie pod nosem kiedy zalała go morzem pytań. Z okopanym tyłkiem? Serio była nieźle spanikowana, skoro przypuszczała, że dojdzie do czegoś takiego. Kolejne jej uderzenie zablokował swoimi rękoma. Puścił jej kostki i złapał nadgarstki.
  - Hej! – krzyknął i spojrzała na jej twarz z powagą. Wstrząsnął nią jeszcze lekko dwa razy i znowu spojrzał na twarz.
  - No i czego się tak zachowujesz? Mój dotyk Cię parzy czy co? O co chodzi? – zapytał z powagą na twarzy, spokojnym tonem. Nagle go naszło na chęć poznania powodu tych całych napadów dziewczyny.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 22. Przy takiej bliskości ciężko było nie wyczuć jej walącego serca, tym bardziej zastanawiające było dla niego zachowanie dziewczyny. Zacisnął lekko zęby czując na twarzy jej wydech. Chyba mu się tu nie poryczy co? Spojrzał na nią podejrzliwie i obserwował w milczeniu. Słysząc o bliskości westchnął głośno.
  - Definicja przyjaźni jest różna, a Ty z tą swoją paniką zachowujesz się jakby każde nasze zbliżenie miało się skończyć w łóżku. Przyjaciele też się droczą, nie masz definicji określającej co dokładnie robią, niektórzy nawet uprawiają przyjacielski seks więc mi nie wylatuj z takimi porównaniami. Gdybyś naprawdę traktowała mnie jak przyjaciela to byłabyś spokojna w takich sytuacjach i wiedziała, że nie dobiorę Ci się do majtek. Ty natomiast panicznie się mnie boisz – wypalił marszcząc czoło i puścił ją, po czym po prostu zrzucił z samego siebie. Wstał bezceremonialnie i zaczął się rozbierać.
  - Lepiej już idź, zaraz zobaczysz moje ciało i może Ci wypalić oczy – mruknął pod nosem ściągając spodnie. – Poza tym, jestem zmęczony – dodał i zdjął koszulkę. Nic więcej nie mówiąc ruszył na łóżko i położył się na nim plackiem.
  - Dobranoc – dodał jedynie, nie mając ochoty na jakiekolwiek konwersacje.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 23. Leżał w milczeniu, nawet zamknął oczy i całkowicie lekceważył dziewczynę. W takich sytuacjach najczęściej uciekała, nie miała zamiaru się zwierzać czy tłumaczyć więc i tym razem spodziewał się tego samego. Nawet lekko drgnął na to jej „ej”, jednak nie zmienił pozycji, nawet nie otworzył oczu. Leżał sobie na brzuchu, w rękoma ułożonymi pod głową i twarzą zwróconą w przeciwną stronę do dziewczyny. Złych doświadczeń związanych z dotykiem? Serio? Komu ona to mówiła? Przecież sam miał całe mnóstwo nieprzyjemnych wspomnień związanych właśnie z tym tematem. Doskonale pamiętał czasy kiedy zwykłe wyciągnięcie do niego dłoni groziło wpierdolem. Nadal leżał nie wzruszony jej słowami. Kolejne zdanie również olał, nie powiedziała nic godnego uwagi, dopiero na dotyk bardziej zareagował. Otworzył oczy i, o dziwo, nastawił się na słuchanie. Miał pewność, że w końcu powie coś więcej niż to całe „bla, bla, bla”. Nie zawiódł się. Chodził już sporo czasu po tym świecie i potrafił zauważyć kiedy ktoś chce się przełamać, nawet nie patrząc na tą osobę. Westchnął głośno i zaraz podparł się na łokciach, dodatkowo kierując twarz w jej stronę.
  - Naprawdę myślisz, że jakiś pocałunek, seks czy coś innego jest w stanie popsuć tą przyjaźń? Mel, znosisz mnie od samego początku szkoły, nie mam zamiaru tracić tej relacji z powodu takiej pierdoły – przyznał na spokojnie, z powagą na twarzy.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 24. -Nje...Nic konkretnego nie mówił. Chociaż...-Akira zmarszczył brwi. Skoro dziewczyna nie miała zamiaru odpuścić, musiał chyba faktycznie się poświęcić i odsunąć na chwilę uczucia, które odczuwał, a które były dość silne - na tyle silne, by nie miał ochoty.
  -Wspomniał ze dwa razy o mieście o nazwie Sandnessjøen...Że chce tam spędzić jakiś czas-przypomniał sobie w końcu.-I podawał jakieś nazwisko norweskie, ale...nieee pszypomnę sobie terasss ssa bardzooo. To napfawdę fszyskooo. Najfyszeeej...pszyjdź w innym tefminie.
  To rzekłszy, wstał chwiejne i bardzo stanowczym krokiem zbliżył się do drzwi. Wyszedł z pokoju, zaciskając pięści. Po co ta kobieta tutaj przyszła? I po co szukała Kurokocc...kocchiego? To było dziwne. To musiał być zły i podstępny szpieg. Wysłanniczka Akodo. Akira nie ufał tej kobiecie ani za grosz. Zdecydowanie, nie była warta jego smoczego zaufania, a to, że parę razy widział jej brata, nie znaczyło, że musi mu się narzucać, u licha! Podreptał chwiejnym krokiem w stronę pianina, po czym podniósł klapę i jął brzdąkać jakieś mętne C - G7 - C - G- C -G7 - C - F. W teorii miało to być "Thoughts are free" lub coś równie podniosłego, w praktyce wyszło jednak coś pośredniego między hymnem Szwecji a niezmierną fałszowaniną; coś, czego na pewno nie dało się słuchać.
  -Erst dreht sich das Weibchen, dann dreht sich der Mann,
  Dann fassen sich beide, und tanzen zusaaaaaam', rudirudiralalala, rudilalalalalaaaaaa~~
  -zafałszował niemiłosiernie, po czym z owej niewysłowionej boleści zaczął jodłować. Ktoś mu powiedział, że to najlepszy sposób na to, żeby przywołać przyjaciół z przeszłości. Kto wie, może Kurokocchi akurat wrócił i usłyszał jego obłąkańczy skowyt?

  Akira

  OdpowiedzUsuń
 25. Niklaus prawdopodobnie wypierał z siebie wiele emocji czy odczuć, seks czy pocałunek uważał za pierdołę, jednak nie wiedział jak podszedłby do sprawy, gdyby do takiego zdarzenia doszło z osobą mu bliską jak Lexi, Aki czy Mel. Zamyślił się na chwilę, jednak jej dłoń na policzku pozwoliła mu wrócić na ziemię. Posłał jej lekki uśmiech.
  - Tak przyjaciele chyba też nie robią – powiedział zaczepnie i uśmiechnął się pod nosem. Zaraz jednak wzruszył ramionami splatając z nią spojrzenie.
  - Więc rozmawiaj, najwyżej zasnę Ci na kolanach jak mnie zanudzisz – odpowiedział i podparł brodę na ręce, nadal patrząc bezpośrednio w jej oczu. Piasek w jego źrenicach przesypywał się spokojnie.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 26. Na pstryczka odsunął nieco twarz i posła dziewczynie zadziorny uśmiech. Pamiętał czasy gdy jeden nieodpowiedni ruch jego czy jej oznaczał koniec spotkania, a teraz? Posprzeczali się, poobijali nieco i wszystko było ok. Uśmiechnął się pod nosem na te myśli, całkiem spoko odmiana.
  Przyjął poduszkę od dziewczyny i zaraz ułożył ją pod brodą. Słysząc o spotkaniu zaśmiał się lekko.
  - Tak, było widać, fajny z niego dzieciak, nieźle urósł – przyznał patrząc na Mel i kiwając głową. Zaraz prychnął lekko pod nosem.
  - Ach dziewczyną, no pięknie – tym razem pokręcił głową, jednak nadal wyraźnie rozbawiony. Spojrzał na jedną z lampek w pokoju z nieco zadziornym uśmiechem, by zaraz wrócić do Mel wzrokiem.
  - Powiem szczerze, że jestem mu wdzięczny. Akane nieco odzyskała dawnego humoru po tym spotkaniu, dostała od niego ogromnego misia i twardo z nią śpi, nawet nazwała ją Umi, od imienia Yumiego – odpowiedział. – Cholera wie co to z nich będzie, mam cichą nadzieję, że młody pomoże jej odnaleźć się w szkole, bo przez te jej akcje z zdolnościami sporo osób kopnęło ją w dupę, trafiła na bandę buraków, a nie przyjaciół. Wiesz jakie dzieci są w tym wieku – machnął ręką i zaraz zaśmiał się pod nosem.
  - Gadam o niej jak o własnej córce, co się kurwa ze mną stało? – zażartował i pokręcił głową.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 27. Nik uśmiechnął się pod nosem.
  - Byle mi jej nie rozkochał i porzucił – pogroził palcem dziewczynie i zaraz zaśmiał się lekko. On w prawdzie nie skupiał się tak bardzo na twarzy Mel, ale czuł jej wzrok na sobie, słysząc jej głębokie westchnięcie spojrzał na nią kątem oka, czyżby bała się burzy? Od podejrzeń oderwało go stwierdzenie przyjaciółki, prychnął pod nosem.
  - Swojej pociechy… Obstawiam, że jedynie wpadka z którąś z przelotnych lasek może spowodować istnienie kogoś takiego, ale nie nazwałbym wtedy tego „pociechą” – uśmiechnął się kpiąco i zaraz pokręcił głową.
  - Na głowę jej nie wejdą, muszę tylko dowiedzieć się więcej o tej jej zdolnościach, Akane jest bardzo zaradna, po prostu sama nie wie co się dokładnie z nią dzieje, każdego by to przerażało – stwierdził pewnym tonem i zaraz zerknął za okno. – Chyba po tym naszym wypadzie wybiorę się do jej rodziców, może coś się uda załatwić z szefem – mruknął bardziej do siebie i zaraz poczuł lekkie szarpnięcie. Lekko zdezorientowany spojrzał na Mel i po raz kolejny posłał jej zadziorny uśmiech.
  - No proszę, boisz się burzy, a jednak – pokręcił głową wyraźnie rozbawiony.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 28. Zadziorny uśmieszek znacznie zmalał, gdy dziewczyna wspomniała o strachu. Chcąc nie chąc naszły go pewne myśli. Czego się boi? W sumie wiedział o jednej rzeczy, ale czy było ich więcej? Uśmiechnął się znowu w ten swój sposób czując szturchnięcie.
  - Nie jestem, tylko idiota nie boi się niczego – przyznał. – Jednak mój strach należy do tego z wyższych sfer, burze, robaki czy ciemność to przy tym drobnostka – przyznał po czym również ją szturchnął. Na wzdrygnięcie zareagował stłumionym, kpiącym śmiechem, zaraz jednak uśmiechnął się nieco szerzej i jej przytaknął.
  - Idź się myj, wali Ci spod skrzydeł, ja się zajmę dzieciakami, jeszcze je obudzisz tym swądem – odpowiedział zaczepnie, tradycyjnie z uśmieszkiem na ustach.
  - O tak, tak, wróć zatruwać mi życie – zaśmiał się kierując kroki w stronę drzwi – Mam cichą nadzieję, że w dziecięcym pokoju jest okno – zerknął na Mel i zaraz zmierzwił jej włosy.
  - Lepiej bądź grzeczna, bo przez nie wyskoczę i zostawię Cię sam na sam z burzą – dodał żartobliwie i ruszył do śpiących maluchów. Delikatnie wziął, najpierw Lux, na ręce i zaniósł do jej łóżeczka, to samo zrobił z Chrisem. Nieco zamyślony przystanął nad nimi i obserwował jak spokojnie oddychają.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 29. Z zamyślenia wyrwały go pytania Mel o dzieci. Obejrzał się na nią i zaraz kiwnął głową.
  - Jak susły – odpowiedział i spojrzał zaciekawiony na świecącą lampkę.
  - To dla nich czy po prostu Ty obawiasz się zostawić ich samych w ciemności? – zapytał zaciekawiony. Z wcześniejszej rozmowy dało się wywnioskować, że akcja z cieniami nie zdarzyła się po raz pierwszy, a Niklausa zawsze ciekawiły źródła danych zdolności. Czyżby siedzenie po ciemku było jednym z nich?
  Blondyn uśmiechnął się lekko, zaraz w głowie pojawiły się pewne wspomnienia, ale szybko wyrzucił je z głowy i spojrzał ponownie na dzieci.
  - Wyobraź sobie, że wiem, byłem już ojcem w całym swoim życiu – przyznał nie odrywając wzroku od pociech Melanie. Chwilę im się przyglądał, jednak ostatecznie spojrzał w oczy matki maluchów.
  - Jestem przyzwyczajony jedynie do tak małych dzieci, w późniejszym okresie życia nie było mi dane z jakimkolwiek przebywać – dodał i uśmiechnął się pod nosem. – No, chociaż ostatnio zabawiałem syna Lexi, więc też można go wliczyć – poruszył zabawnie brwiami i zaraz obrócił się na pięcie po czym bezceremonialnie wrócił do przeznaczonej dla niego sypialni i ponownie walnął się na materac.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 30. Blondyn dwa dni temu zgodził się na weekendowy wypad z Mel, jej dziećmi i znajomymi, nie był wprawdzie jakoś specjalnie pozytywnie nastawiony… Głównie dlatego, że w gronie znajomych dziewczyny miał znaleźć się jakiś chłopak… No, ale nie miał zamiaru rezygnować z możliwości wykorzystania króciutkiego urlopu. Szedł właśnie z plecakiem na plecach, a tuż za nim wlokła się Akane z średniej wielkości walizką na kółkach.
  - Yumi też jedzie? – zapytała doganiając swojego opiekuna. Ten spojrzał na nią unosząc jedną brew ku górze. Miał wrażenie, że dziewczynka powoli uzależnia się od bratanka Mel i zaczynało mu to nieco przeszkadzać.
  - No co? Mówiłeś, że to ciocia Yumiego… - wytłumaczyła szybko dziewczynka lekko się przy tym rumieniąc.
  - I to wcale nie tak, że go lubisz co? – zapytał Nik, z zadziornym uśmieszkiem. Akane spojrzała w ziemię, jednak zaraz uniosła dumnie głowę patrząc w oczy Blondyna.
  - A no lubię i nie mam zamiaru tego ukrywać, bo nie jestem taka pierdoła jak Ty – wytknęła mu język i zadowolona przyspieszyła kroku. Niklaus zatrzymał się nieco zaskoczony i zamrugał szybciej oczyma.
  - Wredne małpisko – skomentował pod nosem i kręcąc głową uśmiechnął się. Miło było zobaczyć dziewczynkę w dawnej formie. W prawdzie jej zmiana postępowała powoli, ale była widoczna.
  - Ty! Pyskata! Wiesz gdzie idziemy, że tak wysunęłaś do przodu? – zapytał ponownie ruszając. Akane zatrzymała się i obejrzała za nim z niewinnym uśmiechem. Chłopak zaśmiał się, a kiedy znalazł się przy boku młodej, zmierzwił jej włosy. Zaraz po tym skręcił w stronę domu Mel i już zaraz stał pod jej drzwiami, kiedy to Akane walczyła z framugą drzwi wejściowych do budynku, w którym znajdowało się mieszkanie przyjaciółki Blondyna. Ten zaśmiał się lekko i ruszył jej z pomocą, jednak wciąż byli na widoku.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń

 31. W tej chwili cichy i spokojny park wypełnił się hukiem strzałów i krzykami. Pociski świszczały, przebijając liście drzew i orząc dziury w ziemi, a głuchy skowyt rannych przecinał powietrze niczym świszczący miecz. Kilku mężczyzn leżało martwych, sztywnych i wciąż jeszcze ciepłych, z wytrzeszczonymi z przerażenia oczami, na ich ustach zaschła szkarłatna krew. Kiedy Mel wkroczyła na teren strzelaniny, pociski pokierowały się także w jej strony, jednak gwałtowne szarpnięcie przez coś rozgrzanego uprzytomniło jej, że lepiej wybrać inną drogę.
  -Wpieprzyłaś się jak śliwka w gówno. Kuro też-oznajmił jej szorstko Akira, odciągając ją na bok, pod jedno z drzew.-Biegnij do domu, do swoich dzieci. Moi ludzie wymieniają się właśnie po dżentelmeńsku informacjami. Nie powinnaś wychodzić z domu.
  To rzekłszy, przeładował lśniący, ciepły jeszcze karabin snajperski, który trzymał w dłoni, i uniósł go, aby oddać strzał. Krzyknął coś po szwedzku, przebijając dobrze wystrzelonym nabojem głowę jakiegoś mężczyzny. W odpowiedzi kilku osobników zbiegło się w jego stronę i wyraźnie zaczęli go osłaniać.
  -Ci ludzie szukają Kuro, jest im potrzebny. To szefowie mafii. I tak mam na nich zlecenie, ale nie mam jak pomóc Kuro w tej chwili inaczej, niż zdjęciem części z tych ludzi. Idź już, nie mam...
  Nie zdążył skończyć, gdyż musiał się uchylić przed kolejnym strzałem.
  Zapłonął silniej, energiczniej, broń upadła na ziemię.

  Akira Englund

  OdpowiedzUsuń
 32. Niklaus zdążył pomóc swojej podopiecznej z walizką i znaleźć się znowu pod drzwiami zanim te się otworzyły. Reakcja Lux w sumie była dość oryginalna, nie pamiętał kiedy ostatnio wystraszyło się go dziecko, zwykle strasznie do niego ciągnęły. Blondyn zaśmiał się pod nosem.
  - Prawie jak mama kiedy burza jest za oknem – skomentował rozbawiony. Akane natomiast spięła się dość mocno, nie dość, że nie znała ani przyjaciółki Niklausa, ani jej znajomych to jeszcze jej córka piszczała na ich widok. Co tu dużo gadać, w szkole nie było takich szkrabów, a w domu była zawsze najmłodsza więc nie miała pojęcia jak zachowywać się przy takich maluchach.
  - Dzień dobry – odezwała się cicho i zaraz mocno złapała dłoń Niklausa. Ten spojrzał na nią i zmierzwił jej włosy.
  - Hej, młoda, bez paniki – nachylił się nad jej uchem i jeszcze puścił oczko. Młoda uśmiechnęła się nieco szerzej i puściła jego dłoń przytakując przy tym głową.
  Zaraz walizka Akane jak i plecak Niklausa wylądował w wskazanym miejscu, a oni ruszyli usiąść na kanapę.
  - O dziwo Akane nie jest jak większość kobiet i pakowanie wychodzi jej sprawnie, chociaż nie zdziwię się jak czegoś zapomnieliśmy – odpowiedział z zadziornym uśmiechem i zaraz pokiwał bliźniakom, jednak nie wysilał się na jakieś uśmieszki.
  Kiedy dzieci podeszły do jego wychowanki ta spojrzała na trzymające ją rączki i uśmiechnęła się delikatnie.
  - Ymm… No tak, jadę z Wami – tu spojrzała na szybko w oczy dzieci, może i były małe, ale miała dziwne wrażenie, że ich wspomnienia są równie mroczne co u Yumiego, w końcu są rodziną.
  - Byliście już nad jeziorem? – zapytała się ich, chcąc przedłużyć rozmowę.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 33. Akane spojrzała na zabawną fryzurę dziewczynki i uśmiechnęła się delikatnie. Wyglądała w kucykach uroczo… Ona osobiście wolała krótkie włosy, z którymi nic nie trzeba robić, nigdy nie czesała się w jakieś wymyślne fryzury, jednak lubiła je oglądać i oceniać na cudzych głowach. Cóż, Lux w tym momencie dostałaby u niej okrąglutkie 10 punktów, naprawdę uczesanie bardzo pasowało do jej buźki. Słysząc odpowiedź o basenie, zaczęła opowiadać dzieciom o tym jak to z siostrą poszła kiedyś na basen i udawały, że deska do pływania to ich deska surfingowa. Opisywała to jak trudno było jej się na piance utrzymać, a nawet wspomniała o wielokrotności swoich podwodnych upadków. Widać było, że jest to dla niej wesołe wspomnienie. Blondyn patrzył na nią kątem oka i uśmiechnął się prawie niewidocznie. Fajnie, że się odnalazła w towarzystwie mimo tych wszystkich obaw. Słysząc słowa Mel zaśmiał się lekko i machnął ręką.
  - Nie martwię, poradzimy sobie – przyznał z uśmiechem i skierował wzrok na dzieci, a raczej na Chris’a, który bacznie go obserwował. Nie odezwał się, a na wzmiankę o Shiro po prostu ciężko westchnął… No pięknie baby party się szykuje i jeszcze jakiś łoś od zabawiania. Blondyn przywołał Akane gestem dłoni, na co ona zaraz mocniej się zbliżyła.
  - Musimy ustalić jakiś znak, żebyś w razie co udawała, że bardzo źle się czujesz i musimy wracać do domu – szepnął do niej i szturchnął ją łokciem, na co dziewczynka zareagowała chichotem.
  - Niklausie, mama by tego nie pochwaliła, a od Varony zaraz byś usłyszał ostre słowa – odpowiedziała mała ze śmiechem na ustach. Nik spoważniał na chwilę. Dziewczynka pierwszy raz wspomniała siostrę uśmiechając się przy tym. Nie chcąc marnować ten chwili sam wrócił do uśmiechu i zmierzwił jej włosy.
  - Przecież nie muszą wiedzieć – odparł rozbawiony, a Akane wykonała gest zakluczenia ust i znowu się lekko zaśmiała. Przez te ich konszachty ominęło Blondyna przypominanie jego imienia czy też wymienianie listy wycieczkowiczów, jednak gdy Mel opadła na fotel był już aktywny.
  - Ukrytych nie mam, leżą oficjalnie na samej górze walizki Akane – uśmiechnął się zawadiacko do dziewczyny.
  - A co? Zabronisz mi pić? – zapytał, zabawnie przy tym poruszając brwiami.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 34. Akane jak najbardziej odpowiadały zaczepki młodszych dzieci, nie były one złośliwe, jak te, które często słyszała od rówieśników, bardzo chętnie odpowiadała na ich pytania, o ile znała odpowiedzi i prowadziła z nimi rozmowę jak równy z równym.
  Niklaus natomiast nie przejął się trochę nieodpowiednim komentarzem, w dużym stopniu żartował, aby jego podopieczna po prostu poczuła się bardziej wyluzowana. Poza tym, nie od dziś wiadomo, że jeżeli posiadówka rzeczywiście mu się nie spodoba, to po prostu wstanie i sobie pójdzie, bez zbędnych szopek. Na odpowiedź Mel chciał coś powiedzieć, jednak poczuł lekkie szarpnięcie nogawki, córka Czarnuli dobierała mu się do spodni, jakkolwiek to brzmiało. Uśmiechnął się do małej lekko.
  - Tak, tak, spokojnie, można powiedzieć, że w tej gromadzie jest i moje dziecko więc będę grzeczny, do czasu – mówiąc to cały czas patrzył na Lux, dopiero na wspomnienie o czymś specjalnym podniósł wzrok na Mel, uniósł brew ku górze.
  - Paczkę kondomów? – zapytał z przekąsem w głosie i od razu się zaśmiał, nawet pukanie do drzwi nie spędziło mu zadziornego uśmieszku z twarzy, mimo iż domyślał się kto za nimi stoi. W prawdzie na widok rudo kręconej panny jego uśmiech nieco się poszerzył, jednak wielkość tobołów, które przyniosła była dość… powalajaca. Chłopaka natomiast Blondyn omiótł jedynie spojrzeniem, dla odmiany nie było ono jakieś nieprzyjemne.
  - Cześć – odpowiedział jedynie i zaraz zerknął na Akane, która speszona nowymi twarzami objęła jego ramię i wtuliła się w nie mocno.
  - Spokojnie, postaramy się jakoś nie doprowadzić do wizji, ok? – powiedział do niej cicho, ona spojrzała na niego oczyma pełnymi nadziei i energicznie przytaknęła, jednak ręki nie planowała puszczać i jak cholera unikała kontaktu wzrokowego, szczególnie z chłopakiem, po którym po prostu było widać, że musiało go spotkać coś nieprzyjemnego. Widząc, że z młodą nie będzie tak łatwo, a że nadchodzi czas przedstawiania, po prostu wstał i przerzucił ją sobie przez ramię, na co ta zareagowała głośnym śmiechem.
  - Niklausiee noo ! – zaśmiała się znowu, a on, również rozbawiony podszedł najpierw do dziewczyny, aby podać jej rękę.
  - Miło poznać. Widzę, że na pokładzie mamy dwie rasowe kobiety, trzy dni poza domem a toboły większe od nich samych – tu spojrzał na Shiro i również mu podał dłoń – a pewnie nam dane będzie to wszystko nosić – uśmiechnął się pod nosem, nadal trzymając Akane na plecach.
  - Ten mój podręczny bagaż to Akane, jest dość wstydliwa więc wybaczcie za oryginalny sposób powitania – dodał jeszcze i zaraz postawił podopieczną na ziemię, ona jednak znowu się wtuliła, chowając twarz w jego brzuchu.
  - Tam było wygodniej – mruknęła na wpół roześmiana, Blondyn zaśmiał się cicho.
  - Cwaniara… - spojrzał po wszystkich i zaraz wskazał palcem na Rimę i Shiro.
  - Jesteście parą? – zapytał zaciekawiony.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 35. Odpowiedź rudowłosej jak najbardziej mu pasowała, co nawet zaznaczył specyficznym uśmieszkiem na twarzy. Trzeba było przyznać, że miał na czym oko zawiesić, co automatycznie podnosiło jakość tego wyjazdu.
  - Ja tam wybiórczo mogę zaoferować pomoc – tu zerknął na Rime kątem oka, znowu się uśmiechając, jednak na wspomnienie o uroczej damie spojrzał na Shiro, Akane zrobiła to samo i zaraz spłonęła rumieńcem, znowu chowając twarz w koszulce Niklausa.
  - Przykro mi stary, ta dama jest już zajęta – zmierzwił włosy dziewczynki i również ruszył po ich toboły. O dziwo młoda nie ruszyła za nim, jedynie niepewnym wzrokiem spojrzała na całą posturę znajomego Mel i uśmiechnęła się równie niepewnie do niego. Zaraz jednak bez słów podbiegła do Blondyna i złapała swój bagaż, „pomagając” mu w przetransportowaniu go do samochodu. Tam posadził Akane razem z bliźniakami, a po zapakowaniu bagażnika usiadł na siedzeniu za dzieciakami, dziewczyną zostawił do wybory która usiądzie obok niego, a która na miejscu pasażera.

  Podczas drogi głównie słuchał muzyki na jednej słuchawce, druga zwisała bezwładnie, aby mógł zareagować gdyby ewentualnie ktoś coś od niego chciał. Kiedy dotarli do celu wysiadł i przeciągnął się leniwie. Zaraz po tym ruszył do bagażnika i wydał każdemu swój bagaż, oczywiście nie byłby sobą, gdyby nie skorzystał z okazji i nie rzucił Rimie zadziornego spojrzenia, podczas podawania walizki.
  - Mam cichą nadzieję, że większość tej walizki zajmują różnego rodzaju bikini – skomentował pół żartem, pół serio i posłał jej jeszcze jeden uśmieszek. Otoczenie bardzo przypadło mu do gustu, nawet nabrał ochoty na meczyk siatkówki. W domku co prawda nie było jakoś bardzo przestronnie, ale on tam nie planował urządzać w nim toru przeszkód więc nie narzekał. Do jednego pokoju zaniósł bagaż Akane, do drugiego wrzucił swój plecak po czym spojrzał na Melanie.
  - No dobra, to jaki plan – zapytał, zakładając dziewczynie rękę za szyję i opierając się o nią lekko.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 36. Niklaus jakoś specjalnie nie przejął się brakiem odpowiedzi, dziewczyna trafiła na jego listę ciekawych „obiektów” niczego więcej. Łapał się na tym, że po śmierci Varony i Yuuki zaczynał traktować płeć piękną jakoś tak bardziej przedmiotowo… Co do propozycji Mel zgodził się, na głód nie narzekał, a plaża kusiła nie tylko wodą i piaskiem. Zachwiał się lekko kiedy Rima zabrała jego parapecie i obejrzał się za nimi. Na słowa Shiro zwrócił wzrok ku niemu. Przejmować się? Uśmiechnął się pod nosem.
  - Chyba nie poznałeś Lexi, istny wulkan – odpowiedział i zaśmiał się pod nosem na wspomnienie siostrzyczki. – Jak będzie mi wadzić to myślę, że sam sobie poradzę, ale dzięki – dodał i również zdjął koszulkę. Nie miał problemów z nagością, zmienił się podczas swojej nieobecności, jednak ta kwestia została bez zmian. W laboratorium tyle osób widziało go nago, że wstyd był mu obcy. Nie czekał na wolną łazienkę, rozebrał się w pokoju i wciągnął na siebie slipki. Jego plecak też zawierał jedynie podstawowe przybory, parę koszulek, spodnie i gacie na zmianę. Kiedy był gotowy ruszył do sypialni naprzeciwko. Tak Akane w najlepsze śmiała się z bliźniakami.
  - Niki, Niki… co Ty ubrałeś? – zapytała z zdziwieniem na twarzy.
  - Idziemy na plażę więc kąpielówki nie? – uśmiechnął się zadziornie.
  - Przecież mówiłeś, że pływasz na golasa – Akane założyła ręce na swoim torsie i spojrzała na niego wymownie. Blondyn zaśmiał się pod nosem.
  - Żartowałem, a Ty się nie mądrz tylko poszukaj stroju w tej swojej walizce z Narnii – pacnął ją lekko w głowę.
  - Ej! – dziewczynka złapała jego rękę i z udawanym oburzeniem spojrzała na twarz opiekuna, zaraz zmrużyła oczy i puściła ją powoli. – Ale chłopaki muszą wyjść – dodała, na co Blondyn znowu się zaśmiał.
  - Zanim znajdziesz ten kostium to się łazienka zwolni – zadrwił sobie na co młoda wytknęła mu język i grzecznie ruszyła do walizki. Chłopak pokręcił głową, obserwując jak ta walczy z zamkiem.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 37. Niklaus stał oparty o framugę drzwi, gdy łazienka otworzyła się. Prawie zaklaskał z wrażenia, że „to już”, ale powstrzymał się, śledząc wzrokiem skąpo ubraną Rime. Oj tak, miał słabość do rudowłosych dziewczyn, ale tej dodatkowo wizualnie nic nie brakowało. Spojrzenie od niej oderwał dopiero kiedy Mel mignęła tuż obok niego, wchodząc do pokoju.
  - Jaki roznegliżowany? Czego Ty się na plaży spodziewasz? – zapytał, chociaż nawet nie zdziwił się jej uwagą, zawsze zwracała mu uwagę, że chodzi po ich akademiku w samych bokserkach. Akane słysząc o konieczności przebrania się wygrzebała w końcu swój strój i dzielnie ruszyła do łazienki, wstydziła się Melanie i nie chciała przy niej zdejmować ubrań.
  Blondyn obejrzał się tylko za podopieczną, przez co nie za szybko zareagował na prośbę Mel, jednak okrzyk Lux wyraźnie usłyszał. Spojrzał zdziwiony na dziewczynkę i roześmiał się, podnosząc ręce do góry, w geście poddania się.
  - Dobrze, dobrze, już idę – opuścił pokój i nawet zamknął im drzwi. Ruszył do pokoju, aby wypakować z plecaka niepotrzebne rzeczy, wciągnął jeszcze na tyłek krótkie spodenki i zaraz był gotowy do wyjścia. Na paradę Lux zagwizdał głośno w ramach podziwu.
  - No, no, dziewczyny rośnie Wam konkurencja – powiedział z przekąsem. Zaraz drzwi łazienki otworzyły się i wyszła z niej Akane, w swoim dwuczęściowym, białym stroju z falbanką i granatowymi kołami. Nik uśmiechnął się do niej i przywołał ręką na co dziewczynka w podskokach ruszyła do niego.
  - Kolejna miss rośnie – zaczepił Akane, na co ta zarumieniła się lekko. Nik zmierzwił jej jeszcze włosy, polecił aby ubrała jakąś sukienkę i zaraz wszyscy ruszyli na plażę.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 38. Blondyn uśmiechnął się lekko kiedy mała chwyciła jego dłoń i ponownie się zakręciła.
  - No pięknie, jak prawdziwa księżniczka – podsumował jej pokaz po czym ruszył z plecakiem na plecach i dwoma pociechami trzymanymi za ręce w stronę plaży. Poczuł się trochę dziwnie, zupełnie jakby szedł spędzić czas z rodziną, dawno się tak nie czuł, ale było to przyjemne doznanie. Docinką towarzyszy tylko się przysłuchiwał, nie miał w zwyczaju prosić się kogoś o zainteresowanie więc kiedy rozsiedli się na kocu, on skupił wzrok na bawiących się dzieciach. Akane, jako ta najstarsza, zaraz zasypała bliźniaki pomysłami na urozmaicenie budowli, tu fosa, tam wieża, a jeszcze dalej prywatny staw rodziny królewskiej. Nik przysłuchiwał się głównie właśnie dialogom maluchów, jedynie na wspomnienie przez całą trójkę Otheli zerknął w ich stronę, cóż, niech sobie gadają, on i tak zaraz idzie do wody. Właśnie miał zamiar się ruszyć kiedy w Mel została wycelowana kupka piasku.
  - No, no, tak się nie bawimy, tak tylko ja mogę – pogroził palcem z zadziornym uśmiechem i zapanował nad ziarnami, które nie zdążyły dotknąć skóry Czarnuli. Posłusznie wróciły na swoje miejsce, a Blondyn przysunął się do Mel i przejął od niej buteleczkę z kremem przeciwsłonecznym.
  - Daj to sieroto – powiedział dość władczo i nie czekając na pozwolenie wylał jej ramiona odrobinę kremu, po czym rozsmarował go po całych plecach. Po wykonanej fuszce wstał, bezceremonialnie rzucił kremik na koc, to samo zrobił ze swoimi krótkimi spodenkami, po czym skierował swoje kroki do wody. Wyminął dzieciaki i dopiero wtedy rozpędził się, aby zaraz dać nura w wodne odmęty i zniknąć wszystkim z oczu.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 39. Blondyn wynurzył się dość daleko od brzegu, czego jak czego, ale braku gruntu był pewien, jednak fakt ten w żadnym stopniu mu nie przeszkadzał. W prawdzie jego prawdziwa forma pod wpływem wody nie służyła pływaniu, ale teraz posiadał ludzkie ciało. Obejrzał się na dzieciaki, Akane właśnie bacznie obserwowała taflę wody czekając aż jej opiekun się wynurzy, Nik uśmiechnął się pod nosem i pomachał do niej, na co dziewczynka odsapnęła i odmachała, lekko przy tym podskakując. Zaraz spokojnie wróciła do zabawy z bliźniakami. Blondyn zwrócił uwagę jeszcze na dziewczyny, które zdecydowanie coś kombinowały. Ciężko było nie rozpoznać specyficznego gestu, który wykonały.
  - Zakład co? - uśmiechnął się pod nosem i spojrzał na Shiro, który był niedaleko.
  - Jak myślisz co kombinują? - zagadnął, nadal zerkając na towarzyszki, na kocu.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 40. Nik słysząc Shiro zaśmiał się pod nosem.
  - Baby, zawsze wymyślą coś głupiego, ale jeżeli tak bardzo zależy Ci na ich rozłące to mogę którąś się zając – dodał z zadziornym uśmiechem, oczywiście pół żartem, pół serio. Po tym przeniósł wzrok na plażę, aby jeszcze przez chwilę nacieszyć oczy. Zwrócił uwagę na pewną dziewczynę o błękitnych włosach, zmarszczył lekko czoło. Właśnie wchodziło do wody, bardzo mu kogoś przypominała i chciał nawet do niej podpłynąć jednak w porę usłyszał pytanie.
  - Hm? – obejrzał się na nowego znajomego, zaraz jeszcze przeleciał wzrokiem po Mel i znowu uśmiechnął się pod nosem.
  - W szkole, chodziliśmy razem do szkoły. Sam proces zapoznania był zdecydowanie przyjemniejszy niż większość spotkań po nim. Mel przyssała mi się do szyi, tak więc było ciekawie, później zaczęły się schody – zaśmiał się i pokręcił głową. Spojrzał znowu na Shiro.
  - Ciebie się pytać nie muszę, obstawiam, że poznaliście się w wojsku, w tej całej Otheli – stwierdził i położył się bardziej na plecach.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 41. Nik zaśmiał się pod nosem.
  - Tak, wiem, szokujące. Kiedyś była bardziej… rozpustna. Teraz czasami zachowuje się jak cnotka niewydymka co bywa wkurwiające, tym bardziej jak się ją zna tyle lat – podsumował i zaraz zerknął na niego kątem oka, aby wysłuchać co ma do powiedzenia. Zadziorny uśmiech znowu pojawił się na jego twarzy. Skoczyliby w ogień, tak? Do tego to uwielbienie ze strony dzieci… Słysząc pytanie o Rimę „wstał” z pleców i znowu pionowo unosił się na wodzie. Zaśmiał się, machając przy tym dłonią.
  - Daj spokój, nie, luz, ładna jest, ale mam ważniejsze sprawy na głowie niż panienki. No, chyba, że się same pchają do łóżka, wtedy jak kłoda nie leżę – odpowiedział kierując się nieco w stronę plaży. Kiedy odzyskał grunt przystanął i przemył twarz wodą, po tym spojrzał na Shiro z przebiegłym wyrazem twarzy.
  - A co? Robisz rozeznanie? Mel Ci wpadła w oko? – zapytał rozbawiony, mierzwiąc przy tym swoje włosy.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 42. Blondyn płynął praktycznie równo z Shiro.
  - Trochę długo patrzy, z takim podejściem to nawet porządnych kandydatów odstraszy – podsumował kierując się do brzegu. Na odpowiedz chłopaka uśmiechnął się zadziornie.
  - Spokojnie, dla Mel jestem brzydką, chamską blondyneczką, z mojego powodu Twoje ramię nie będzie jej potrzebne, tak zakładam – zaśmiał się pod nosem i zbliżył się do Melanie, kiedy już wyszli na ląd. Przejechał mokrymi dłońmi po plecach i talii dziewczyny po czym wręcz wskoczył na koc. Za Rimą powędrował wzrokiem, a zawadiacki uśmieszek sam wkradł mu się na usta. Sięgnął ręką do swojego plecaka.
  - To co, piwo? – zapytał, oczywiście zmieniając punkt obserwacji na twarz Melanie. Zaraz zaśmiał się lekko i wyciągnął z plecaka zimną herbatę.
  - Spokojnie, pamiętam, nie przy dzieciach mamuśko – odkręcił napój i wziął sporego łyka.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 43. Niklaus tylko spojrzał za Shiro, w prawdzie zaczepki wobec Mel nie uznał jako dokonanie wyboru kim się dziś zajmie, po prostu nie widział sensu wchodzić do wody, skoro przed chwilą z niej wyszedł. Akane całkowicie oddała się zabawie z maluchami, które coraz bardziej zdobywały jej sympatię, oczywiście, jako najstarsza z dzieci, od czasu do czasu rozglądała się, aby sprawdzić czy przypadkiem nic im nie grozi.
  Blondyn na reakcję Mel zaśmiał się cicho i pokręcił głową. Słysząc o winie pokiwał głową.
  - Wino już jakiś czas temu przypadło mi do gustu, więc nie będę się sprzeciwiać – przyznał wspominając wieczory spędzone z Varoną i jej rodzicami. Uśmiechnął się lekko na to wspomnienie i zaraz zerknął na Akane. Jeżeli chodziło o jego podopieczną to chłopak sporo zawdzięczał rodzinie Mel, najpierw Yumi, teraz bliźniaki… Miło było popatrzeć na pogodną twarz małej, twarz, która nie tęskni za starszą siostrą. Wyrwany z zamyślenia wrócił wzrokiem na Melanie.
  - Dla Ciebie pewnie lodowata, ale jak będziesz niegrzeczna to osobiście się przekonasz jaka jest – odpowiedział zaczepnie i rzucił w nią butelką swojej herbaty, oczywiście nie za mocno, raczej bardziej w stylu „No, zobaczymy czy złapiesz”.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 44. Spojrzał przenikliwym wzrokiem na Mel, a później na odłożoną przy jej boku butelkę, słysząc słowa zaśmiał się pod nosem.
  - Aż za bardzo grzeczna – odpowiedział zaczepnie i spojrzał w stronę jej dwójki znajomych dosłownie na kilka sekund, po tym wrócił wzrokiem do Czarnuli i pokręcił głową.
  - Przynajmniej się ze mną nie nudzisz – odpowiedział i też szturchnął ją ramieniem, a jego zadziorny uśmiech nie schodził z twarzy. Widząc kątem oka dziewczynkę kierującą się do wody zaraz obrócił głowę w jej stronę. Wiedział, że Mel jako matka jest czujna, ale osobiście wolał zapewnić maluchom odpowiednią ochronę, a woda bywała bardzo zdradliwa. Nawet Akane przestała na chwilę lepić wieżę i wstała, aby stanąć niedaleko Lux. Czując chłodną wodę na nogach uśmiechnęła się uroczo i obejrzała na Niklausa, ten posłał jej ciepły uśmiech, na co młoda zareagowała tym samym, jednak kiedy dojrzała falę niszczącą ich dzieło wyraźnie posmutniała. Blondyn spojrzał na zawiedzione twarze maluchów, później na Mel i nic nie mówiąc usiadł na kocu opierając łokcie o kolana. Zaraz kawałek dalej od ich wcześniejszej budowli piasek zaczął drżeć i poruszać się bardziej energicznie, już zaraz blisko koca stało niewielkie piaskowe iglo, do którego spokojnie zmieściłyby się maluchy, a i Akane na siedząco nie będzie haczyć głową.
  W swojej budowli Niklaus celowo nie wykonał okien, jedynie wejście do środka.
  - No, teraz musicie ładnie ozdobić ten domek – powiedział i wstał z koca podchodząc do swojego dzieła.
  - A ja potrzebuję jeszcze dwóch pomocników do zrobienia okien. Ktoś chętny? – zapytał kucając przy iglo i patrząc na całą trójkę.
  - Zrobimy trzy okna, przy każdym pomoże mi kto inny, dobra? – zagadnął.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 45. Febe mieszkając w Otheli miała wystarczająco dużo czasu, aby poznać zwyczaje i zachowania Melanie. Kobiety diametralnie różniły się od siebie. Siostra Kuro kojarzyła jej się z niezależnością, nowoczesnością i… smutkiem. Potrafiła sobie poradzić w wielu trudnych chwilach, ale odpychała od siebie praktycznie każdego kto chciał się zbliżyć. Meduza nie była głupia, oziębłość dziewczyny zdecydowanie miało źródło w nieudanym związku. Mężczyzna którego pokochała, któremu dała potomstwo… Zawiodła się na nim. Cóż, tu były podobne i to chyba jedyne podobieństwo jakie je łączyło. Cyganka nawet nie do końca wiedziała jakimi uczuciami darzyły się wzajemnie, ale zawsze była skora do pomocy, więc gdy Mel poprosiła o lekcję tańca… No dobra, Febe zdziwiła się, ale nie miała zamiaru odmawiać, tym bardziej, że jej ostatnią uczennicą była Akela, której umiejętności taneczne były tak wysoko rozwinięte, że wilczycę mogła zostawiać samą w Sali, aby trenowała sama. Na dzień lekcji poprosiła Innubi, aby zajęła się Ines i Rahimem, kobieta oczywiście nie widziała w tym problemu, więc kiedy ktoś zapukał do drzwi meduza była już gotowa do wyjścia. Otworzyła Mel i uśmiechnęła się do niej pogodnie.
  - Witaj – odpowiedziała i zaraz odwróciła głowę. – W lodówce jest obiad i przygotowany koktajl, śmiało się częstuj i nie zapomnij o dzieciach! – rzuciła lekko rozbawiona.
  - Bardzo zabawne – odpowiedziała jej opiekunka, a dzieci jeszcze wyleciały z pokoju, aby pomachać mamie na pożegnanie. Febe również im pomachała i wróciła spojrzeniem do Melanie.
  - To co? Pójdziemy do tutejszej świetlicy, tam jest dużo miejsca i nikt nie przychodzi, no, chyba, że na dancingi, ale dziś nic nie ma – uśmiechnęła się do niej i ruszyła w stronę wspomnianego miejsca.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 46. Febe spojrzała na Melanie z zadziornym uśmiechem.
  - Po co Ci lekcje tańca skoro chcesz się z nim ukrywać? Planujesz tańczyć dla samej siebie przed lustrem? - zapytała żartobliwie i zaśmiała się lekko. Zaraz poklepała delikatnie ramię dziewczyny.
  - Najważniejsze jest poczucie rytmu moja droga, jak to załapiesz to idzie z górki, tylko - tu popukała się palcem po brodzie - powiedz mi jeszcze, interesuje Cię konkretny taniec czy może ogólne podstawy? - zapytała. W końcu musiała zrobić rozeznanie czego się od niej oczekuje.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 47. Febe w prawdzie nie miała na myśli nic sprośnego, nie spodziewała się, że Melanie zrozumie ją w taki sposób. Osobiście bardzo dużo tańczyła w domu, podczas gotowania czy sprzątania, bardziej tego typu harce miała na myśli, no, ale nie głowiła się teraz tym, aby wyjaśniać dziewczynie o co dokładnie chodziło. Kiwnęła głową.
  - Rozumiem, chociaż uważam, że widownia w takich momentach to nic złego – przyznała i zaraz popukała się po brodzie, szukając w pamięci nauk tańca Mel.
  - Ach, rzeczywiście coś było… - uśmiechnęła się trafiając na odpowiednie wspomnienie i przytaknęła sobie samej głową. – W takim razie powinno nam pójść dość gładko – zapewniła dziewczynę. Przeszły jeszcze parę metrów i już znajdowały się w pobliżu świetlicy. Ta wbrew pozorom nie znajdowała się w centrum Cledo, a na uboczu, tak jak mieszkanko meduzy, więc miały do swojego celu stosunkowo blisko. Romka zbliżyła się do budynku i złapała za klamkę. Zerknęła do środka upewniając się, że nikogo tam nie ma i żwawym ruchem otworzyła drzwi na oścież, wchodząc dalej pewnym krokiem.
  - Połóż swoje ciuchy w szatni – tu wskazała kiwnięciem głowy na ladę, za którą znajdowało się kilkanaście wieszaków, w razie jakiejś większej imprezy. Na samej Sali nie było nic, dosłownie, jedynie ogromna przestrzeń, korytarzyk prowadzący do dwóch łazienek i ściana, cała wysadzona dużymi lustrami. Oczywiście obok znajdował się jeszcze pokój gospodarczy, który często służył za kuchnię, właśnie tam ruszyła Febe. Wyciągnęła klucze, aby otworzyć drzwi i już zaraz była z powrotem, trzymając w dłoni niewielki odtwarzacz do płyt.
  - Jeżeli wzięłaś jakieś ciuchy na przebranie to śmiało idź do łazienki, a jak nie to możesz zacząć się rozgrzewać, zaraz do Ciebie dołączę – poinformowała pogodnie, podłączając sprzęt do kontaktu i wyciągając z torebki kilka przyniesionych przez siebie płyt. Przeglądała je, zastanawiając się od czego by tu zacząć…

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 48. Blondyna pochłonęła na dłuższy czas zabawa z dziećmi, nie zwracał nawet uwagi na Mel czy jej znajomych, no, może czasem zerkał w stronę matki dzieci. Do budowli dołączyła się też Akane, która samodzielnie zechciała stworzyć okno, oczywiście Nik nie miał z tym problemu, tym bardziej, że jeden z inżynierów wolał bawić się w środku. Dwa okna powstały więc przy pomocy Lux, jedno wykonała podopieczna Blondyna. Ten oczywiście posadził małą na swoim kolanie, widząc jak nieudolnie próbuje się na nie wspiąć, a kiedy skończyli i usłyszał propozycję przytaknął dziewczynce.
  - Pewnie, że możesz, ale musisz poprosić brata, aby odsunął się lekko, inaczej piasek może spaść prosto na niego, a przecież nie chcemy go zakopać żywcem, co nie? – zapytał z zadziornym uśmiechem i zaraz wstał, trzymając małą na rękach. Akane spojrzała na nich i poczuła lekkie ukłucie zazdrości.
  - Niki… - zaczęła, a kiedy ten spojrzał w jej stronę doskoczyła do niego i objęła za nogę.
  - Zgłodniałam troszkę – przyznała.
  - W moim plecaku masz kanapki, idź do ciotki Mel, tylko najpierw opłucz ręce, tak? – bardziej stwierdził niż zapytał. Akane posłusznie pokiwała głową i zadowolona ruszyła umyć ręce, zaraz po tym lądując obok Melanie, w dłoni trzymając kanapkę z serem. Spojrzała zaciekawiona na Niklausa budującego z Lux, a potem na Melanie.
  - Niki to ich tata? – zapytała, kierując spojrzenie na matkę bliźniaków.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 49. Akane cały czas obserwowała Melanie, skupiła się jednak na ustach i nosie dziewczyny, aby przypadkiem nie spojrzeć jej w oczy. Cały czas wcinała przy tym kanapkę. Kiedy usłyszała odpowiedź uśmiechnęła się lekko. Czyli jednak pewna historyjka którą kiedyś opowiadał jej Blondyn nie dotyczyła jego osoby, miał tylko jedno dziecko, które zabił, jednak nie oszukiwał. Dziewczynka spojrzała na bawiącą się gromadę i dokończyła sznytkę chleba, po czym znowu wróciła wzrokiem do Mel.
  - A lubisz go? Bo go pełno dziewczyn lubi i to za bardzo – stwierdziła lekko naburmuszona. Lux była kolejną dziewczynką, która nazbyt interesowała się jej opiekunem. Niklaus w tym czasie wysłuchał skargi i uśmiechnął się nikle.
  - Chłopcy tak mają wiesz, lubią zaczepiać dziewczynki, ale wtedy najlepiej udawaj, że nie widzisz takich zaczepek, to się nazywa lekceważenie i chłopcy przestają zaczepiać widząc, że się na nich nie gniewasz. No, chyba, że zaczną Cię mocniej zaczepiać, wtedy daj znać mamie albo jakiemuś wujkowi – puścił oko małej i zerknął jeszcze na Chris’a, wydawał się bardzo ugrzeczniony, a tu proszę.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 50. Kiedy wybrała już odpowiednią składankę sama ruszyła się przebrać. Jej strojem treningowym była krótka, czerwona sukienka połączona z body, przeznaczona przede wszystkim do tanga, bardzo elastyczna i wygodna, do tego oczywiście bose stopy lub buty na obcasie, dziś wybrała drugą opcję. Weszła na salę i spojrzała na Melanie. Zacmokała lekko ustami.
  - Na pierwszej lekcji chciałam zobaczyć jaki strój wybierzesz – zaczęła i zatrzymała się przed dziewczyną, bacznie przyjrzała się jej ciuchom.
  - Kochana, jesteś na nauce tańca, nie na wf-ie, jeżeli chcesz dobrze tańczyć musisz dobrze chodzić w butach na obcasie i w właśnie takich butach trenować, poza tym, te luźne ciuchy będą bardzo Ci przeszkadzać w płynnym poruszaniu się, a większość istotnych ruchów ciała będzie nie widoczna. Na następną lekcję proszę Cię o odpowiednie odzianie – zakończyła pouczenie i ruszyła do magnetofonu, aby włączyć muzykę, obejrzała się jeszcze na Mel.
  - No, chyba, że interesuje Cię taniec baletowy czy hip hop, wtedy instrukcje są nieco inne – dodała patrząc na dziewczynę pytająco, miała wrażenie, że w jej wieku raczej nauka tańca będzie opierać się na bardziej ponętnych ruchach, ale… Mel pasowała na babo chłopa, nie ukrywajmy, była mało kobieca, więc może rzeczywiście chodziło o inny rodzaj tańca?

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 51. Słysząc o bardziej kobiecym układzie uśmiechnęła się wyraźnie i przytaknęła głową.
  - Tak też myślałam - przyznała i zaraz włączyła muzykę. - Zaczniemy od małej rozgrzewki, stań obok mnie i patrz głównie w lustro, na moje odbicie, staraj się je naśladować, skup się na odbiciu, nie na mnie, bo to może Cię rozproszyć – doradziła idąc na środek sali i zatrzymując się. Z głośników poleciał ZAYN – Dusk Till Dawn. Meduza zaczęła od pstrykania do rytmu.
  - Jeżeli będziesz miała kiedykolwiek problem z wymyśleniem kroku to po prostu zacznij na swój własny sposób wybijać sobie rytm melodii i nawet kołysz się do tego rytmu. Większość po prostu nie umie wyczuć kiedy należy zwolnić, a kiedy przyspieszyć ruchy ciała – mówiąc to zaczęła delikatnie kołysać biodrami, oczywiście nadal pstrykając palcami, po chwili powoli zbliżyła dłonie do tali i przejechała po niej powoli, nadal trzymając się rytmu, biodra nadal były w ruchu. Przez wolniejszą część melodii kobieta „bawiła się” swoim ciałem i dłońmi, przesuwała nimi po swoim dekolcie, szyi, włosach czy po prostu uniosła ręce nad głową, aby jedną z nich delikatnie pomuskać drugą dłonią. Oczywiście patrzyła cały czas na to jak Mel sprawia się w tych cnotliwych macankach, wiedziała, że będzie skrępowana, ale musiała się przyzwyczaić, tutaj dotyk był podstawą i to nie cudzy, ten taniec wyglądał jakby osoba poznawała swoje ciało. Nagle, kiedy melodia przyspieszyła kroki zaczęły się zmieniać, kobieta nie stała już w miejscu, jej ciało poruszało się jakby napędzane melodią, każdą pauzę, każde przyspieszenie czy zwolnienie dało się zauważyć po ruchach jej ciała. Melodia nie była bardzo szybka, więc Mel nie powinna mieć problemu z nadążeniem, dodatkowo ruchy były dość lakoniczne, co ułatwiało sprawę.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 52. Akane bywała bardzo zazdrosna, jedynie w obecności Yumiego jakoś ta zazdrość przechodziła na młodszego chłopca. W rodzinnym domu była oczkiem w głowie rodziców, nie sprawiała żadnych problemów, w odróżnieniu od siostry, teraz po prostu czasami brakowało jej tej wyjątkowości, ale… Prawdę mówiąc, jeżeli chodziło o nawiązane więzi to z Blondynem miała większe niż z rodzicami, w końcu ich nie wybrała, tak jak całej swojej rodziny. Na wyjaśnienia Mel i podaną butelkę uśmiechnęła się delikatnie, chętnie przyjmując napój i zaraz biorąc kilka łyków. Widząc akcję z bliźniakami nie zatrzymywała Melanie, ani nie rzucała zbędnych komentarzy, po prostu obserwowała co się wydarzy. Niklaus natomiast zaśmiał się lekko czując uścisk Lux, zwrócił też uwagę na Rimę, która przygruchała sobie jakiegoś towarzysza, pewnie by to jakoś skomentował, ale nagle poczuł przedmiot, który zahaczył o jego rękę trzymaną przy nodze córki Mel. Odwrócił się w stronę „napastnika” z gniewnym spojrzeniem. Nie miał zamiaru krzyczeć na chłopca, Shiro zajął się już pouczaniem, a zaraz i sama matka dziecka wkroczyła do akcji. Niklaus spojrzał jedynie na Lux.
  - Widzisz, Twoja mama to twarda babka, musicie jej słuchać – powiedział i zaraz kucnął z małą przy boku Melanie, spojrzał na Chris’a.
  - Prawdziwi wojownicy i dzielni żołnierze tak się nie zachowują Chris, nie wolno nikogo atakować od tak, a tym bardziej dziewczynek i słabszych od siebie – pouczył jedynie chłopca, zaraz spojrzał na Lux – Ty też o tym pamiętaj – zmierzwił włosy dziewczynki i spojrzał na Akane, wyciągając do niej rękę, ta poderwała się zaraz i podleciała do Nikiego wyraźnie zadowolona.
  - Ty już jesteś duża więc o tym wiesz, prawda? – bardziej stwierdził niż zapytał, jednak Akane przytaknęła mu i uśmiechnęła się do obu dzieci.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 53. Febe była zadowolona, w prawdzie nadal było widać, że Mel po prostu wstydzi się własnego ciała, nie chodziło nawet o kompleksy, jedynie o tą nutkę seksapilu, który przypisywany był płci pięknej. Siostrze Kuro tego brakowało, ale jak na pierwsze kilka kroków to szło jej dobrze. Widząc, że wplatane ruchy sprawiają problem jedynie w kwestii wstydu meduza zaczęła wplatać kroki mniej erotyczne, jednak równie pociągające, powolne kucanie, wstawanie z nich na prostych nogach czy zarzucanie włosami.
  - Musisz czuć się jak… - tu zamilkła na chwilę, chciała rzucić porównaniem, które trafi bezpośrednio do dziewczyny - … Jak na pojedynku, musisz być pewna siebie, stawiaj kroki tak, jakbyś broniła swoich przekonań, ruchy wykonuj jednak z gracją i gibkością, a przede wszystkim … - tu Febe niespodziewanie zjechała do parteru, robiąc szpagat i rzucając wyzywające spojrzenie własnemu odbiciu, by zaraz z kocimi ruchami wrócić do pionu - … zaskakuj przeciwnika – dokończyła i dla rozluźnienia zaczęła obracać się dookoła własnej osi, rozciągając przy tym ramiona na boki.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 54. Niklaus z delikatnym uśmiechem spojrzał na Melanie i jej pociechy, czasami niedowierzał, że zna już ją tyle czasu, a jeszcze się nie pozabijali. Obrazek rodzinki jaki miał okazję oglądać był interesujący dla oka, jednak osobiście uważał, że z facetem przy boku rodzinka ta wyglądałaby zdecydowanie ciekawiej. Blondyn zaśmiał się pod nosem widząc entuzjazm na wspomnienie o jedzeniu, a zapytany o „coś” uśmiechnął się zadziornie.
  - No wiesz, na co nieco mam ochotę, ale wątpię, że jesteś w stanie mi to dostarczyć – poruszył zabawnie brwiami i sięgnął dłonią do grzywki dziewczyny, aby ją zmierzwić. Nie czekając na reakcję wstał z kucek i przeciągnął się, na to odezwała się Akane.
  - Pójdziesz ze mną do wody? – zapytała opiekuna, jednak on pokręcił głową.
  - Jadłaś przed chwilą, musisz odczekać parę minut – odpowiedział posyłając jej zadziorny uśmieszek.
  - No wiem, wiem, tylko Cię sprawdzam – Akane zaśmiała się lekko i biegiem wróciła na koc, zgrabnie na niego wskakując. Niklaus ruszył za nią i usiadł obok, po tym zerknął na Mel.
  - O co się założyłyście? – zapytał bezceremonialnie, wyrywając przy okazji źdźbło trawy rosnącej niedaleko i wkładając jej końcówkę do ust.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 55. Febe słysząc jej zrezygnowany głos zaśmiała się lekko, spodziewała się, że będzie ciężko, ale musiała po prostu zobaczyć jak dziewczyna zareaguje rzucona na głęboką wodę. Zatrzymała się i spojrzała na Mel.
  - Wybacz, ale pierwsza lekcja pełna jest testów i sprawdzania, lepsze to niż robienie wywiadu, bo zazwyczaj uczniowie nie widzą co tak naprawdę potrafią – wyjaśniła i ruszyła do magnetofonu by wyłączyć muzykę.
  - Jak na pierwszy raz nie było źle, poza tym, nie marnuję czasu – wyjęła płytę z magnetofonu i włożyła zupełnie inną, spojrzała na dziewczynę.
  - To co? Poddajesz się tak szybko czy próbujemy od innej strony? – zapytała z prowokacyjnym uśmieszkiem.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 56. Nie wiedział dlaczego, ale widok rumianej twarzy Mel sprawiał mu nie małą przyjemność, lubił ją chyba po prostu doprowadzać do takiego stanu. Zaśmiał się cicho widząc jak stara się ukryć swoje speszenie.
  - Wiem doskonale, to Ty nie wiesz co tracisz – znowu posłał jej ten swój specyficzny uśmiech i jeszcze wygodniej rozsiadł się na kocu. Słysząc, że to on został wybrany na cel zmarszczył lekko czoło, nie gniewnie, raczej był nieco zdziwiony. Może i nie zdążył poznać rudej, ale poznał Melanie i po prostu tego typu zakłady nie bardzo mu do niej pasowały.
  - Chyba nie o to, która mnie zaciągnie do łóżka co? – zapytał, nadal trochę zdziwiony. Na chwilę zapomniał, że dialogowi przysłuchują się dzieci, jednak w porę zauważył swoją gafę.
  - I zaśpiewa na dobranoc do snu – dodał pospiesznie jako zakończenie zdania. Akane spojrzała na opiekuna wymownie.
  - Yhy, chyba zagra na fujarce na dobranoc – skomentowała sięgając po swoją gazetkę z plecaka Blondyna i bez jakichkolwiek emocji na twarzy zaczęła ją przeglądać. Nik słysząc komentarz zaśmiał się lekko, ale zaraz zerwał się i gwałtownie wstał do pół siadu.
  - Ej, ej! Co to miało niby znaczyć?! Yumi coś Ci naopowiadał?! – zapytał nieco uniesionym głosem. Dziewczynka zerknęła na niego kątem oka.
  - Nie musiał tatku, chodzę do szkoły, a nawet tam docierają plotki na Twój temat – odpowiedziała wzruszając ramionami i przewróciła kolejną stronę. Posłała jeszcze opiekunowi niewinny uśmieszek, po tym wróciła do czytania. Nik siedział przez chwilę zbity z tropu.
  - Coś Ci mówiłem o plotkach… - zaczął, ale…
  - Baga! Przecież nie mówię, że ich słucham, po prostu są… Przecież i tak znam prawdę – przerwała mu i spojrzała w oczy Blondyna z powagą. Ten uspokoił się i westchnął ciężko, zmierzwił włosy dziewczynce i wrócił do wygodnej pozycji.
  - Racja… - szepnął pod nosem i zamyślił się trochę bardziej, zapominając na chwilę o Mel, jej dzieciach czy znajomych.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 57. Akela dzisiejszego dnia była odrobinę zakręcona. W końcu, w jej stadzie doszło do jakiegoś znikomego porozumienia między członkami, co dawało możliwość spokojnej konwersacji z Shiro. Teraz głównym celem wilczycy było ustalenie dogodnego terminu i zakończenie tych wszystkich sporów do jakich doprowadziła śmierć... zabójstwo ojca. Właśnie wracała z zakupów w nieco lepszym humorze niż ostatnimi czasy. Może w końcu spełni swoje marzenie? Rodzina zamieszka na stałe w lasach Eflei, znowu będą polować i... Już wyobrażała sobie tą sielankę, kiedy wpadła na kogoś dość gwałtownie. Na szczęście w porę się otrząsnęła i uderzenie nie było groźne, nawet nikt nie wylądował na glebie.
  - Jeny przepraszam - zaczęła i spojrzała na... znajomą twarz. - Mel?! Ojej, serio wybacz, tyle się teraz dzieje, że zamiast po krzakach to latam z głową w chmurach - zażartowała z przepraszającym wyrazem twarzy.
  - Wszystko ok? - zapytała oglądając ją dokładnie i węsząc w powietrzu, aby wykluczyć ewentualne krwawienie.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 58. Meduza słysząc odpowiedź uśmiechnęła się szerzej i zaraz puściła bardziej klubową składankę, ot co, jakieś popularne hity puszczane z dzisiejszych knajpkach. Słysząc komentarz dziewczyny zaśmiała się delikatnie i machnęła ręką.
  - Mel, widziałam gorszych od Ciebie, a i tak dawali radę, aby nauczyć się tańczyć wystarczy po prostu chcieć. Ja też się kiedyś uczyłam, huśtałam się jak patyk na wietrze, a teraz to mnie proszą o nauki, tak więc spokojnie, daj sobie po prostu czas – odpowiedziała zbliżając się do niej.
  - Pokaż mi jak teraz tańczy się w klubach, zatańcz po swojemu – wydała polecenie. Uznała, że poznając styl dziewczyny lepiej trafi w jej taneczne gusta i możliwości.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 59. Właśnie dlatego z twarzy chłopaka nie znikało zdziwienie, dopiero widząc reakcję Mel uśmiechnął się lekko pod nosem. Teraz to nawet zaintrygowało go na czym polega zakład.
  W chwili małego dziecięcego przesłuchania on latał gdzieś z głową w chmurach, ale słysząc ponownie głos Czarnuli skierowany do jego osoby wrócił na ziemię. Słysząc wyjaśnienie znowu uśmiechnął się zadziornie. Ma nadzieję, że tak będzie? Ton jaki użyła i samo zdanie zabrzmiało trochę jakby była zazdrosna, nie wiedział tylko czy o Rimę i to z jaką łatwością „jednak sobie kolegów” czy raczej bardziej chodziło o jego osobę. Zamiast drążyć jednak ten temat zauważył inne, ciekawsze rozwiązanie odpowiedzi. Oparł się na łokciu i prześlizgnął się powoli po Melanie wzrokiem, ostatecznie zatrzymał się na jej oczach.
  - Wolałbym żeby kto inny mi zaśpiewał do snu – przyznał z powagą w głosie i puścił dziewczynie oko. Po tym wstał z koca i wyciągnął rękę do Akane.
  - Chodź, idziemy pływać – zakomunikował, na co dziewczynka od razu porzuciła gazetkę i już zaraz wylądowała na plecach Blondyna biegnącego do wody.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 60. Aki westchnęła z ulgą widząc i czując, że rzeczywiście wszystko jest dobrze. Odwzajemniła uśmiech dziewczyny i zaraz spojrzała na swoje siatki.
  - Trochę… trochę się dzieje… - odpowiedziała i rozejrzała się jeszcze po okolicy. W oczy rzuciła jej się niewielka kawiarenka na rogu ulicy. Nigdzie się nie spieszyła, a transport do Eflei był dostępny praktycznie cały czas, co pozwoliło na zrodzenie się w jej głowie pomysłu.
  - Co powiesz na kawę czy jakieś ciastko? Chętnie się dowiem co tam u Ciebie – zaproponowała wracając wzrokiem do twarzy koleżanki i zaraz wskazując jej ruchem głowy wypatrzoną miejscówkę.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 61. Chłopak bawił się z Akane dobre paręnaście minut w wodzie. Zaczęło się dość niewinnie, ale skończyło na prawdziwej wodnej wojnie. Ostatecznie dziewczynka roześmiana wyszła na czworaka z wody.
  - Dosyć, dosyć! – zaśmiała się oglądając na Blondyna udającego potwora. – Zaraz wyzionę ducha! – zauważyła nadal roześmiana. Nik zatrzymał się dosłownie nad nią i złapał, wysoko unosząc do góry, aby po tym przerzucić młodą przez ramię.
  - Poznaj moją litość – sam zaśmiał się i ruszył w stronę koca. Tam odsadził Akane, która nadal z wyraźnym rozbawieniem złapała ręcznik i owinęła się nim dokładnie. On nie potrzebował okrycia, jedynie dorwał się do butelki z zimną herbatą i otrzepał mokre włosy nad Czarnulą.
  - No, ale co do wymarzonych kołysanek, to niestety mojej tu nie ma – obejrzał się na Rime i uśmiechnął pod nosem. – Może jej śpiew będzie dobrym ukojeniem na moje rozgoryczone serce – dodał wyraźnie rozbawiony i padł na koc, od razu zakładając ręce za głowę i przymykając oczy.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 62. Zadowolona z odpowiedzi uśmiechnęła się nieco szerzej i od razu ruszyła w stronę ich celu. Słysząc pytanie zaśmiała się pod nosem, po czym machnęła ręką.
  - Dobrze, z fotograficzną pamięcią raczej ciężko zawalić egzaminy – przyznała rozbawiona. No tak, szkołę skończyła jako jedna z najlepszych uczennic, więc wynikami nie przejmowała się ani przez chwilę. Nawet studiowanie jej nie przerażało, był to dla niej po prostu kolejny punkt na liście do osiągnięcia swojego celu. Weszła do kawiarni, złapała jedno menu i ruszyła usiąść w jakimś bardziej intymnym zakątku.
  - A u Ciebie jak tam? Słyszałam, że zabrałaś Niklausa na wakacje – zerknęła na Mel z zadziornym uśmieszkiem na twarzy. Zawsze ją ciekawiło jak bliskie są ich relacje, ta dwójka była niezłą zagadką za czasów szkolnych, co po powrocie Blondyna nawet się nie zmieniło.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 63. Akela upodobała sobie ciasto dyniowe, a korzystając z faktu iż nie jest ono zbyt słodkie uznała, że idealnie będzie do tego pasować gorąca czekolada. Słysząc odpowiedź uśmiechnęła się ciepło.
  - Widziałam się z nim dosłownie kilka minut, ale przyznaję, wyglądał na zadowolonego – przytaknęła sobie samej głową. – Pewnie więcej dowiem się jak już wróci z tej swojej wyprawy – dodała. Po tym obie złożyły zamówienie i zaczęły się typowe dla kobiet gadanie „o dupie Maryni”. Czas płynął dość swobodnie, Wilczyca wypytała się jeszcze o Uziego, gdyż z braku czasu zaniedbała nieco przyjaźń z chłopakiem. Kiedy kończyła pić czekoladę kątem oka zerknęła na zegarek.
  - No, miło było, ale muszę powoli się zbierać, akurat zdążę na transport do Eflei – oznajmiła i machnęła ręką, aby przywołać kelnera. Poprosiła o dwa osobne rachunki i powoli zaczęła zbierać się z swojego miejsca.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 64. Wilczyca pomachała Mel na pożegnanie, wyswobadzając się z zacisku krzesła, które uznało, że warto dziewczynę jeszcze trochę na miejscu przytrzymać. Kiedy już uwolniła materiał koszuli, zobaczyła, że koleżanka zostawiła płaszcz.
  - Oj… - rzuciła cicho i szybko złapała odzież, po czym biegiem wypadła na zewnątrz, oczywiście wcześniej zostawiając zapłatę i napiwek na stoliku. Dzięki swoim zmysłom dostrzegła jak podczas oddawania kurtki z jej kieszeni wypada coś na kształt kamienia, nie zdając sobie jednak sprawy z faktu czym jest owy kamień wykonała kilka ostatnich kroków, rozdeptując kieszonkowego uciekiniera na ulicy. To co stało się później…

  Miała wrażenie, że urwał jej się film, nagle znalazła się w zupełnie innym miejscu i nie mogła znaleźć racjonalnego wyjaśnienia tak diametralnej zmiany otoczenia. Zamrugała szybciej oczyma, dopiero po chwili orientując się, że właściwie to leży na ziemi, a ze wszystkich stron otacza ją jakiś egzotyczny busz. Zmarszczyła czoło, w prawdzie widoki zapierały dech w piersiach, jednak zapach jaki czuła… Kilka sekund zajęło jej ogarnięcie, że Melanie nadal jej towarzyszy, prawdę mówiąc najpierw ją wyczuła, jej emocje… Dopiero później zwróciła głowę w kierunku koleżanki, jej nos się nie mylił, czarnowłosa była przerażona. Akela podniosła się do pół siadu i spojrzała się pytająco na towarzyszkę.
  - Nie wiem co jest grane, ale dowiem się, kiedy będziemy w jakimś bezpiecznym miejscu, teraz po prostu mów co mam robić, a czego nie, bo mam dziwne wrażenie, że nie umarłyśmy, a to nie jest raj – podsumowała patrząc na dziewczynę zawzięcie.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 65. Febe odwzajemniła uśmiech dziewczyny.
  - Po to tu jestem aby zwracać uwagę, tak więc spokojnie – puściła jej oko i udała się w stronę drzwi wejściowych. Włożyła kluczyk w zamek i przekręciła go, tak, aby dziewczyna poczuła się bardziej swobodnie. Teraz przynajmniej nikt ich niespodziewanie nie zaskoczy. W późniejszych, bardziej zaawansowanych lekcjach meduza będzie nawet otwierać drzwi na oścież, tak, aby Mel przywykła do ciekawskich spojrzeń. Skoro nie przyszła uczyć się tu tańczyć dla samej siebie to musiała wyzbyć się również wstydu. Nawet najlepszy tancerz nie pokaże swoich umiejętności kiedy zjada go trema. Zaraz po przeklęczeniu drzwi odwróciła się do czarnowłosej i powoli ruszyła w jej stronę, bacznie obserwując to jak się porusza. Sama automatycznie podrygiwała w rytm muzyki, jednak do tych właśnie podrygiwań się ograniczała, na razie.
  - Patrz w odbicie, swoje własne odbicie, wsłuchaj się w muzykę i zapomnij o otaczającym Cię świecie, jeżeli peszy Cię Twój własny wzrok to po prostu przymknij powieki, na ślepo też da się tańczyć, tym bardziej tutaj, gdzie nie ma przeszkód na parkiecie – poleciła obchodząc ją bardzo powoli szerokim łukiem.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 66. Febe z uśmiechem kiwnęła głową widząc jak Mel porusza się o wiele swobodniej na parkiecie. W końcu wyluzowała, co dawało jej, jako nauczycielce większe pole manewru. Fakt, dziewczyna aby wić się na scenie niczym wąż potrzebowała o wiele więcej treningów i nawet jej wyćwiczone ciało nie dawało takich efektów jak u zawodowej tancerki, ale prezentowała się dużo lepiej, gdyby nie te ciuchy to meduza ze spokojem mogłaby nacieszyć oko.
  - Dobrze, świetnie Ci idzie, ale nie spoczywamy na laurach – skomentowała i zaraz dołączyła do niej.
  - Patrzysz na mnie i powtarzasz po mnie, będzie to trochę wyglądało jak aerobik, ale przed prawdziwym wyzwaniem warto się rozgrzać – podsumowała posyłając jej uśmiech i już zaraz dodała kilka urozmaiceń do ich układu.

  Prawdę mówiąc nie wiedziała ile czasu spędziły na parkiecie, ale postępy Mel zdecydowanie były widoczne co bardzo cieszyło Romkę. W prawdzie najważniejszą lekcją będzie nauczyć dziewczynę bez krępacji podbijać parkiet w taki oto sposób, ale sam fakt, że nie jest tak sztywna jak się wydaje był sporym pocieszeniem. Westchnęła głęboko gdy uznała, że najwyższy czas odetchnąć, zakręciła się jeszcze dookoła własnej osi i ruszyła po butelkę wody postawioną niedaleko magnetofonu.
  - No, zasłużyłaś na solidny odpoczynek – podsumowała po czym uśmiechnęła się do dziewczyny i wzięła kilka łyków wody.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 67. Westchnięcia, spuszczanie głowy, głębsze oddechy czy samo przeczesywanie włosów. Wszystkie te gesty w tej danej sytuacji dawały Wilczycy do zrozumienia, że są w poważnych tarapatach. To sprawiło, że Akela odruchowo skupiła się bardziej na swoim nosie i uszach, tak, aby wszystkie podejrzane rzeczy po prostu wyłapać. Problem w tym, że nie wiedziała gdzie jest, co za tym idzie, nie miała pojęcia co tutaj jest dziwne. Lekko zamyślona wróciła na ziemię słysząc o wodzie.
  - Woda – powtórzyła. – Nie ma problemu, zaraz powinnam złapać jakiś trop – stwierdziła i zaczęła węszyć w powietrzu. Znalezienie wody było podstawą przetrwania stada, więc Aki miała bardzo duże doświadczenie w tym temacie. Już miała zacząć węszyć w powietrzu kiedy Mel poruszyła temat tutejszych zasad. Kiwnęła głową na znak, że rozumie i zaraz rozejrzała się dookoła.
  - Polecam więc uzgodnienie jakiejkolwiek wersji wydarzeń i uzbrojenie się w broń białą, typową dla człowieka zagubionego w lesie. Jakieś większe badyle na przykład. Kolejna sprawa to kamuflaż, warto by dostosować się do tutejszych standardów, więc powiedz… Czym się w danym momencie tutaj wyróżniamy? – zapytała i zaczęła łapać zapach wody.
  - Wiesz, jeżeli to ma zapewnić większe bezpieczeństwo to zawsze mogę przybrać postać wilka, robić za Twojego pupila czy coś, jednak nie wiem czy takie zwierzęta jak psowate tutaj występują – zaproponowała i zaraz machnęła ręką, wskazując Mel z któ®ej strony wyczuwa wodną bryzę.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 68. Złapała jeden z badyli w dłonie i zaraz zamrugała szybciej oczyma. Tutejsi mieszkańcy musieli naprawdę mocno się postarać o to, aby większość miała jasne włosy, w końcu te należały do najrzadszych z naturalnych kolorów. Jeżeli chodziło o ciuchy, jedynie przytaknęła, nie wiedziała w prawdzie czego się spodziewać, ale patrząc na okolice na pewno nie nastawiała się na golfy czy grube swetry.
  - Tak też właśnie myślałam, ale wolałam się upewnić – stwierdziła zgodnie z prawdą, wilki zdecydowanie wolały inne warunki siedliskowe. Na szczęście poza wyostrzonymi zmysłami Akela żyła w lesie i bez problemu potrafiła się w nim odnaleźć, nie ważne o jaki kontynent chodziło, były pewne naturalne zjawiska, które dotyczyły wszystkich zbiorowisk drzewiastych. Wilczyca rozejrzała się po wymijanych przez nie drzewach, szukała czegoś. Czego? Porostów. Rośliny te miały w zwyczaju porastać północną stronę pni drzew, więc dzięki temu łatwo było dowiedzieć się w jaką stronę zmierzają.
  - Północ, jesteśmy na północy – wskazała palcem kilka pni. – Coś Ci to mówi? – spojrzała pytająco na dziewczynę i szła dalej, nie gubiąc zapachu wody.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 69. Meduza słysząc stwierdzenie dziewczyny uśmiechnęła się pogodnie.
  - No tak, taniec ma to do siebie, że ćwiczy wszystkie partie ciała, na siłowni zwykle skupiasz się na konkretnych fragmentach, tu tak się nie da – wyjaśniła nadal się uśmiechając, naprawdę miło było wrócić do nauczania, szczególnie jeżeli chodziło o tego typu wygibasy. W prawdzie w domu i przedszkolu ciągle kogoś czegoś uczyła, ale to był obowiązek, teraz naukę traktowała jak przyjemność. Słysząc komplement kiwnęła głową do Mel.
  - Dziękuję, ale ja tylko Cię naprowadzam, większość zależy od Ciebie. Szczerze, wydaje mi się, że z jakiegoś powodu schowałaś swoją kobiecość i seksapil w szczelnym pomieszczeniu, nie wiem co jest tego powodem i nie muszę wiedzieć, ale spójrz w swoje odbicie. Uśmiechnięta i z rumianymi policzkami jesteś bardziej rzeczywista, zwykle chodzisz z tym swoim zamglonym spojrzeniem i sprawiasz wrażenie bardzo zimnej, bardzo wtedy przypominasz brata… - tu zamilkła, a uśmiech na chwilę zniknął z jej twarzy, zamyśliła się, jednak głośno szamotanie za klamkę pozwoliło wrócić kobiecie na ziemię.
  - Oho, ktoś się dobija – zauważyła znowu z pogodnym uśmiechem, jednak zanim zdążyła ruszyć się do drzwi w pomieszczeniu pojawiła się jasna szczelina i już zaraz wypadło z niej sporo puzzli, układając się w postać Ines. Dziewczynka z pretensją w oczach spojrzała na matkę i ciocię.
  - Mamo! Nawet z Yesem nie zamykasz się w pokoju, a tutaj co?! – zmarszczyła czoło i założyła rączki na bioderka. Febe zaśmiała się i ruszyła do córki.
  - Ciocia trochę się wstydziła wiesz, zamknęłam drzwi, żeby nikt jej nie przeszkadzał w nauce. Ty z Ray’em też czasem idziecie podczas nauki pobyć sam na sam, prawda? – zagadnęła, a mała z głośnym westchnięciem dała za wygraną.
  - No dobra… ale otwórz te drzwi, proszę, bo Rahim i Bubi pewnie już się doczołgali, wiesz jacy oni są wolni! – poskarżyła się, energicznie przy tym gestykulując.
  - A może to Ty jesteś taka szybka, co? – zapytała z zadziornym uśmiechem i ruszyła otworzyć drzwi.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 70. Akane słysząc nawoływanie dziewczynki zaraz zdjęła z siebie ręcznik i energicznie ruszyła w stronę maluchów kontynuować zabawę. Tak, ten wyjazd zdecydowanie zapewni młodej sporo emocji i wrażeń. Nik uniósł powiekę zerkając na swoją podopieczną i uśmiechnął się lekko, zaraz jednak usłyszał słowa Mel i właśnie na nią przeniósł spojrzenie.
  - Nie masz tu nic do gadania, jesteśmy dorośli – zauważył, nieco rozbawiony tymi momentami zazdrości. Naprawdę sądziła, że jest w stanie im przeszkodzić? Jeżeli będą chcieli się bzyknąć to, to zrobią i tyle. Blondyn na słowa Shiro wzdrygnął się lekko.
  - Nie mam nic przeciwko trójkątom z dwiema panienkami, ale nie z nią… Nie kręcą mnie emo laski – oznajmił w pełni szczerze, jednak ze swoim tradycyjnym cwanym uśmieszkiem na ustach.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 71. Niklaus pierwszy dzień wypadu, przynajmniej do momentu końca plażowania, uznał za udany. Znajomi Mel nie byli tak przybici jak przypuszczał, do tego Akane odnalazła się wśród dzieci, więc podsumowanie wychodziło na plus. Blondyn jeszcze dwa razy skorzystał z kąpieli, w tym raz z młodą, tak więc sam powoli odczuwał zmęczenie. Kiedy Melanie pływała samotnie w wodzie on po prostu obserwował ją z daleka, uśmiechając się lekko i oddając własnym myślą. Na ziemie sprowadziło go wspomnienie o domku.
  - No to się zbieraj – odpowiedział rudej i sam ruszył tyłek, aby się ubrać. Akane już od jakiejś godziny siedziała suchutka, w swojej sukience, przy jego boku i obserwowała niebo. Uwielbiała to robić, a rozmowy i obecność innych nie przeszkadzało jej w tym, w najmniejszym stopniu. Nik spojrzał pytająco na Shiro i Rime kiedy wspomnieli o prezencie. Czyżby Czarnula zapomniała go poinformować o jakimś istotnym punkcie programu? Typowe… Rzucił w stronę dziewczyny pochmurne spojrzenie i nawet nie skomentował wypowiedzi ich znajomych, jedynie Akane zerknęła na niego pytająco, gdyż również nie wiedziała o co chodzi. Widząc twarz opiekuna domyśliła się, że on również nic nie wie.
  - Niki… - zaczęła – muszę siku, odprowadzisz mnie do łazienki? – zapytała z proszącym wzrokiem. Ten tylko westchnął i jej przytaknął.
  - Ogarnijcie się, my zaraz wrócimy – oznajmił dość chłodno, wyraźnie czymś zirytowany i zaraz wstał z koca, po czym ruszył z dziewczynką w stronę toalet.

  Niklaus

  OdpowiedzUsuń
 72. Dziewczynka na stwierdzenie o szybkości uśmiechnęła się zadziornie, już miała w głowie kolejny ze swoich głupich pomysłów, jednak ostatecznie jej uwagę od nich odwróciła zbliżająca się ciocia. Ines spojrzała na nią swoimi krwistymi tęczówkami i uśmiechnęła się szeroko. Zamiast podać jej rękę po prostu wpadła w kobietę i przytuliła po swojemu.
  - Ciocia! – przywitała się jeszcze i zaraz jak piłeczka zaczęła skakać dookoła niej.
  - Umiesz już tańczyć? Jak chcesz to Cię nauczę coś jeszcze – klasnęła w dłonie i złapała Mel za dłoń, ciągnąc w stronę magnetofonu.
  - Mamusia jak tańczy to się pełno panów patrzy, a jak Ines tańczy to inni też tańczą! – poinformowała i zaczęła skakać do swojego celu. W tym samym czasie Febe otworzyła drzwi i wpuściła do środka Inubi z Rahimem, o dziwo, chłopiec przyszedł na nogach, a nie tak jak miał w zwyczaju, na cudzych rękach. Na widok matki uniósł głowę wysoko i spojrzał na nią tym swoim bystrym wzrokiem, by po tym na chwilę przytulić jej nogę i zaraz wejść w głąb sali, rozejrzeć się po niej. Ostatnio niezwykle intrygowały go pomieszczenia w których przebywał. Meduza wypuściła głośno powietrze, spodziewając się radości na twarzy syna.
  - Kolejny nie czuły facet w moim życiu, no pięknie – zażartowała.
  - Jest dzisiaj jakiś nerwowy, co chwile sprawdza czy ktoś się nie chowa za rogiem czy w jakimś koncie – Innubi, opiekunka dzieci poinformowała ich matkę. Febe zmarszczyła czoło nieco zdziwiona.
  - Rahim? – zwróciła się do dziecka. On zatrzymał się i ze swoim stoickim spokojem prześlizgnął po mamie wzrokiem, zaraz jednak przeskoczył oczyma na ciocie i siostrę.
  - Mel – pokazał palcem na czarnowłosą i znowu wrócił spojrzeniem do mamy, jakby czekał na potwierdzenie.
  - Tak słońce, ciocia Mel – powiedziała meduza i z trochę zaniepokojonym wyrazem twarzy podeszła do chłopca pogłaskać go po głowie.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 73. Ines zrobiła duże oczy.
  - Naprawdę?! To Ty ciocia zdolna jesteś! Ja tak szybko się nie uczę, mama mówi, że muszę jeszcze troszkę urosnąć – powiedziała z wyraźnym entuzjazmem w głosie i zaraz doskoczyła do magnetofonu, wciskając play, a z głośników poleciała muzyka. Dziewczynka zadowolona wróciła do Mel, aby z szerokim uśmiechem znowu złapać ją za dłoń i już chciała zaciągnąć ją na parkiet kiedy nagle w pomieszczeniu pojawił się Chris. Rahim natomiast zwrócił głowę w stronę drzwi nieco szybciej więc torpeda w postaci kuzyna nie zdziwiła go tak bardzo, jednak nawet nie zauważył kiwania cioci. Zwykle w takich momentach wtulał się w nogę mamy, jednak tym razem ze swoim typowym wyrazem twarzy przyglądał się Chris’owi. Febe obejrzała się na dzieciaki Mel i zaśmiała pogodnie.
  - Taa, powrót do rzeczywistości – poparła wypowiedz dziewczyny i z uśmiechem podążała wzrokiem za chłopcem biegnącym w stronę mamy. Czasami nadal dziwiło ją, że mimo tak małej różnicy wieku ich pociechy były tak różne.
  - Chriissss – Ines zaśmiała się wesoło na widok chłopca i nawet podskoczyła lekko w górę, jednak nic więcej nie zdążyła zrobić, gdyż obok pojawiła się siostra chłopca… Lux, której młoda po prostu nie lubiła. Oderwana od cioci wyraźnie spochmurniała i spojrzała na kuzynkę bardzo nieprzyjemnie. Meduza nie lubiła tego jej wzroku, w prawdzie jej buzia była zbyt urocza, aby to spojrzenie siało taki strach jak spojrzenie ojca maluchów, ale mała naprawdę potrafiła w ten sposób wywołać ciarki na ciele.
  - Ines, Ines słonko, chodź tu na chwilę do brata – zawołała Meduza widząc wzrok córki. Ta słysząc głos matki zacisnęła piąstki oraz zęby i przechodząc obok cioci szturchnęła Lux ramieniem.
  - Jesteś głupia – mruknęła do niej, kierując kroki w stronę mamy.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 74. Febe wyraźnie usłyszała wyzwisko skierowane pod adresem Lux i od razu zmarszczyła czoło. W prawdzie córka Mel nie zachowała się zbyt stosownie, jednak zawsze uczyła Ines wychodzić z takich sytuacji z twarzą. Dziewczynka stosowała się często do jej upomnień, jednak nie w przypadku kuzynki. Nie wiedziała skąd ta niechęć, jednak nie była ona przyjemna ani do słuchania, ani oglądania. Ines szarpnięta za włosy krzyknęła głośno jednak zaraz złapała rączkę Lux i wbiła się w nią bardzo mocno paznokciami, przewrócona na brzuch nie mogła za wiele zrobić, ale ślady zadrapania uznała za odpowiednią pamiątkę. Febe w tym samym czasie przyspieszyła kroku i kiedy Mel zabrała jedną, ona chwyciła drugą i postawiła gwałtownie na ziemi.
  - Ines! Co ja Ci mówiłam o takich… - pewnie by dokończyła, ale nagle przy jej boku mignął Rahim, jego skóra zaszła łuską, a oczy zmieniły kolor na żółty, przybierając te przypominające oczy węża. Meduza nawet nie zdążyła zareagować, a chłopiec lekceważąc obie kobiety wpadł w Lux i pchnął ją z ogromną siłą, tak dużą, że nawet własna matka nie była w stanie jej utrzymać. Dysponował bowiem połączeniem siły fizycznej swojego ojca i matki co czyniło go naprawdę niebezpiecznym, wcześniej jednak nie pokazywał swoich możliwości. Febe z przerażenia aż zastygła. Kto jak kto, ale Rahim? To spokojne dziecko? Nawet do głowy jej nie przyszło, że zwróci uwagę na zaistniałą sytuację. Chłopiec natomiast stanął nad kuzynką i spojrzał na nią bez wyrazu. Nic nawet nie powiedział, po prostu patrzył. Febe po kilku sekundach zerwała się na równe nogi. Zostawiła wyraźnie skołowaną Ines, nawet ona patrzyła na brata z niedowierzaniem.
  - Rahim… - szepnęła i zaraz zatrzymała się między nim, a Lux. – Uspokój się – powiedziała pewnie, jednak spokojnie. Brak kontroli nad taką zdolnością mógł wyszkodzić wiele szkód, więcej niż do tej pory. Meduza pewnie złapała chłopca za ramiona.
  - Uspokój się – powtórzyła. Doskonale pamiętała sytuację, w której to ona po raz pierwszy przemieniła się z powodu emocji. Nie skończyło się to dobrze, szczególnie dla osób, które chciały uspokoić ją siłą.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 75. Rahim nawet nie drgnął, ani matka, ani owa macka nie zrobiły na nim wrażenia. Normalnie patrzyłby na płaczącą kuzynkę nadal z tym brakiem wyrazu na twarzy, ale mama zasłaniała mu obraz. Spojrzał na nią swoimi wąskimi źrenicami.
  - Nie wolno bić Ciebie i Ines – powiedział spokojnie. – Nikt już więcej nie uderzy mamy i Ines – dodał.
  - Nikogo nie wolno bić! To Twoja rodzina! – huknęła na niego stanowczo Meduza. – Ich też masz bronić, rozumiesz?! Takie sprawy rozwiązują rodzice, nie dzieci! – znowu podniosła głos, nie miała zamiaru go bić, nie oczekiwała też od Mel zrozumienia. Jej facet ją zostawił, po prostu zostawił, nie szarpał, nie przeciskał do ścian, nie znęcał się nad nią fizycznie. Czarnula nie zrozumie jakie to uczucie patrzeć na swoje dziecko i widzieć przed sobą obraz osoby, którą się kochało, a która mimo wszystko była zdolna do takich czynów. Nie mogłaby oczekiwać od dzieci braku agresji, gdyby sama była w stosunku do nich agresywna. Ines obserwowała wszystko w wielkim szoku, nagle jednak, patrząc na ten cały obraz, na wzrok ciotki posyłany w stronę jej mamy i brata, na wzrok kuzyna, który bronił siostry, na zachowania brata, który bronił jej… Usta dziewczynki na kilka sekund zamieniła się w podkówkę. Zaraz jednak zacisnęła zęby i starła kilka łez, które wydostały się na jej buźkę. Wstała i podbiegła do Chris’a stając przed nim i rozkładając roczki na boki.
  - Przestań! Tak nie wolno! Przecież się kochamy! – krzyknęła do niego i znowu kilka łez spłynęło po jej policzku. Starła je i obejrzała się na resztę rodziny. Podciągnęła głośno nosem. Febe spojrzała na nią z troską w oczach. Ines rozumiała coraz więcej i takie sytuacje nie były dla niej dobre. Dziewczynka nagle ruszyła biegiem w stronę cioci i Lux, lekceważąc cienie otaczające kuzynkę wbiła się w Mel i przytuliła dziewczynkę.
  - Przepraszam Lux, przepraszam – powiedziała połykając łzy, nie wiedziała, że jej jedno głupie słowo będzie miało takie następstwa. Rahim widząc zachowanie siostry poluźnił swoje malutkie mięśnie, a brak wyrazu na twarzy zastąpił zwykłą obojętnością. Jego oczy powoli wróciły do normy, a łuska z ciała zaczęła znikać. Febe dumnie spojrzała na córkę, jednak zaraz wróciła wzrokiem do syna. Ma nauczkę, teraz będzie musiała pilnować obie pociechy równie mocno.

  Febe

  OdpowiedzUsuń