sobota, 1 stycznia 2000

Othela


Othela


Stolica: Croni
Głowa państwa: Król Othel X
Powierzchnia całkowita: Ponad 700 000
Ludność: Około 30 000
Waluta: Srebrniki
Terytoria zależne: Brak
Magiczne rasy: Syreny, czarodzieje, wróżki, niziołki.
Magiczne zwierzęta: Jednorożce, pegazy, golemy, drzewce.

Żadna istota, o zdrowych zmysłach nie postawi nogi na tej ziemi. Pomimo piękna i urodziwości, każdy chciałby wyjechać, a to tylko ze względu na despotycznego i szalonego władcę, jaki siedzi na tronie Otheli. Żelazne reguły, wszechobecny strach ukrywany jest jednak za wspaniałą otoczką długowiecznych budynków, sztucznych uśmiechach i dobrodziejstwa, jakie jest im zapewniane. Ale jest tu również dobro, pochodzące przede wszystkim od kapłanek, starych bab i kobiet, które chcą podtrzymać piękną tradycję długowiecznego państwa, aby wszyscy zapamiętali je jako znamienite, hojne i dobre. Na ulicy nie spotkasz żebraków, czy pospólstwa, tu w tym kraju nie istnieje głód. Przed wieloma laty, przez cały kraj, przeszły ogromne żniwa, które odebrały życie milionom istnień, a to tylko przez szaleńca, jaki panuje. Dlatego, teraz wszyscy próbują przywrócić dawny stan rzeczy oraz dobrą sławę. Ale na nią nie powinni liczyć. Aktualnie Król wraz z nową Główną Kapłanką próbują wytępić wszystkich nieludzi, uważając ich za skazę na ziemi Otheli.

Wojsko
Wojsko dzieli się głównie na cztery wyspecjalizowane jednostki, każda z nich przydzielona jest do innego obszaru działania. Jest to między innymi ochrona kraju, rodziny królewskiej, ochrony Kapłanek oraz Podziemia.

Podziemia - składają się głównie z nieludzi, morderców i najlepiej wykwalifikowanych morderców, którzy muszą wypełniać całą "czarną robotę" w kraju. Wlicza się w to skrytobójstwo i jest jedną z najbardziej niewdzięcznych ról w całym wojsku. Podziemie liczy sobie około stu takich jednostek i należą do nich najbardziej bezwzględni i wyszkoleni ochotnicy.

Jednostka Specjalistów - zajmują się przede wszystkim obroną rodziny królewskiej, wypełnianiem ich całkowitej woli i ochroną ważniejszych uroczystości w kraju. Rzadko wyjeżdżają poza Kraj.

Główni - Zwykła piechota, najczęściej uczestniczą oni w wojnach oraz misjach w kraju i poza nim. Najbardziej doceniana z jednostek, w tym najbardziej opłacalna, licząca sobie najwięcej żołnierzy. Odsetek śmiertelny jest w nim ogromny, przez co pobory organizowane są przez cały rok.

Jednostka Kapłańska - Jest to zaledwie garstka osób, najczęściej płci męskiej, którzy pełnią rolę Opiekunów Kapłanek z Głównego klasztoru Oqepdax. Przydzielani są oni najważniejszym Kapłanką, a ich służba trwa przez całe życie owych kobiet. Pełnią rolę ich doradców, opiekunów, często partnerów, a nawet ofiar podczas mszy. Jedni z najważniejszych ludzi, którym przypadł niebywały zaszczyt opieki nad Dziećmi Bogini.


Oqepdax
Bogini Wszechświata i zmarłych, zrodzona z truchła oraz nasienia swojego ojca. Wychowywana została wśród pierwotnych mocy, oraz pierwszych, dzikich ludzi jacy zamieszkiwali pustkowie. Po latach, za namową swojego ojca, jako ofiarę za wejście do jego królestwa, odebrała życie najstarszym potomka za co została wynagrodzona wejściem w boskie grono. Przed tym powiła na świat dziecko, bowiem zakochała się wcześniej w śmiertelniku. Po śmierci ukochanego, zaczęła przyjmować zmarłych do swojego królestwa, zbudowanego wewnątrz ziemi. Jest opiekunką zmarłych i nieszczęśliwie zakochanych. Jako jedna z ważniejszych bogów posiada swoją własną religię oraz kapłanki przez które może zstąpywać do świata. Jej atrybutami są kostuchy i biel.

Kapłanki Oqepdax
Przewodnicząca: Główna Kapłanka Księżniczka Ellea
Obszar działania: Othela
Siedziba: Croni

Kobiety, o najczystszej krwi, potomkini Oqepdax, które wykazują zdolności przepowiadające śmierć oraz łączenia się ze światem zmarłych. Uczone od najmłodszych lat na kapłanki, poświęcone w pełni Bogini. Te zaś maja obowiązek zajmować się w pełni Boską wolą swojej pierwotnej matki. Młode dziewczynki uczone są nie tylko modłów, ale i wykorzystywania swoich zdolności, polityki, szermierki, zielarstwa, etykiety jaka panuje na dworze Króla, a nawet medycyny. Są długowiecznymi istotami, przez krew bogini jaka w nich płynie. Nie mogą zakładać rodziny, są zobowiązane do ślubów wierności i czystości, nie tylko cielesnej ale i umysłowej. Ich przewodniczącą jest Główna Kapłanka, najbardziej związana z Boginią i to ona właśnie wychodzi za mąż za aktualnego władcę, tym samym stając się trzecią co do ważności, głową w państwie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz