1 stycznia 2000

Othela


Othela


Stolica: Croni
Głowa państwa: Król Othel X
Terytoria zależne: Brak

Żadna istota, o zdrowych zmysłach nie postawi nogi na tej ziemi. Pomimo piękna i urodziwości, każdy chciałby wyjechać, a to tylko ze względu na despotycznego i szalonego władcę, jaki siedzi na tronie Otheli. Żelazne reguły, wszechobecny strach ukrywany jest jednak za wspaniałą otoczką długowiecznych budynków, sztucznych uśmiechach i dobrodziejstwa, jakie jest im zapewniane. Ale jest tu również dobro, pochodzące przede wszystkim od kapłanek, starych bab i kobiet, które chcą podtrzymać piękną tradycję długowiecznego państwa, aby wszyscy zapamiętali je jako znamienite, hojne i dobre. Na ulicy nie spotkasz żebraków, czy pospólstwa, tu w tym kraju nie istnieje głód. Przed wieloma laty, przez cały kraj, przeszły ogromne żniwa, które odebrały życie milionom istnień, a to tylko przez szaleńca, jaki panuje. Aktualnie w kraju znów odbywa się wojna domowa spowodowana wytępieniem nieludzi oraz zepchnięciem z tronu niedoszłej, Najwyższej Kapłanki i zastąpieniem jej córką króla. Rebelianci, złożeni głównie z osób z magicznymi zdolnościami, próbują pokonać szalonego Króla i przywrócić prawowitą władzę Nari, która zniknęła z kraju w tajemniczych okolicznościach zaraz po wystawieniu na niej wyroku o oszustwie, jakiemu podobno dopuściła podając się za prawowitą następczynie po zmarłej, Głównej Kapłance.

Wojsko
Wojsko dzieli się głównie na cztery wyspecjalizowane jednostki, każda z nich przydzielona jest do innego obszaru działania. Jest to między innymi ochrona kraju, rodziny królewskiej, ochrony Kapłanek oraz Podziemia.

Podziemia - składają się głównie z nieludzi, morderców i najlepiej wykwalifikowanych żołnierzt, którzy muszą wypełniać całą "czarną robotę" w kraju. Wlicza się w to skrytobójstwo i jest jedną z najbardziej niewdzięcznych ról w całym wojsku. Podziemie liczy sobie około stu takich jednostek i należą do nich najbardziej bezwzględni i wyszkoleni ochotnicy. Oficjalnie nikt nie wie o funkcjonowaniu tego szczeblu wojskowego, a jego istnienie jest ukrywane w ścisłej tajemnicy.

Jednostka Specjalistów - zajmują się przede wszystkim obroną rodziny królewskiej, wypełnianiem ich całkowitej woli i ochroną ważniejszych uroczystości w kraju. Nie wyjeżdżają poza kraj.

Główni - Zwykli żołnierze, najczęściej uczestniczą oni w wojnach oraz misjach w kraju i poza nim. Najmniej doceniana z jednostek, w tym najbardziej niebezpieczna, licząca sobie najwięcej żołnierzy. Odsetek śmiertelny jest w nim ogromny, przez co pobory organizowane są przez cały rok.

Jednostka Kapłańska - Jest to zaledwie garstka osób, najczęściej płci męskiej, którzy pełnią rolę Opiekunów Kapłanek z Głównego klasztoru Oqepdax. Przydzielani są oni najważniejszym Kapłanką, a ich służba trwa przez całe życie owych kobiet. Pełnią rolę ich doradców, opiekunów, często partnerów, a nawet ofiar podczas mszy. Jedni z najważniejszych ludzi, którym przypadł niebywały zaszczyt opieki nad Dziećmi Bogini.


Oqepdax
Bogini zrodzona z ludzkiego truchła oraz nasienia swojego ojca. Wychowywana została wśród pierwotnych mocy, oraz pierwszych, dzikich ludzi jacy zamieszkiwali pustkowie. Po latach życia wśród pierwotnych zadurzyła się w jednym z nich, po czym powiła mu dziecko, od którego wywodzi się cały jej ród. Po śmierci swojego ukochanego popadła w rozpacz, widząc że inni bogowie nie przygotowali miejsca na dusze, które opuszczają ciało więc rzuciła się w odmęty ziemi, by tam stworzyć swoje Królestwo do którego przyjmowała każdą zmarłą duszę. Jest opiekunką zmarłych, kobiet oraz nieszczęśliwe zakochanych. Jako jedna z ważniejszych bogów posiada swoją własną religię oraz kapłanki przez które może zstąpywać do świata. Jej atrybutami są biel, kwiat gorliwości i księżyc.

Kapłanki Oqepdax
Przewodnicząca: Główna Kapłanka, aktualnie Księżniczka Ellea
Obszar działania: Othela
Siedziba: Croni

Młode dziewczyny które chcą służyć Bogini w pełni poświęcając jej swoje życie. Sama procedura przyjęcia do ich elitarnego kręgu nie jest znana, jednak powszechnie wiadomo, ze ciężko dostać się w ich szeregi i mało jakiej kobiecie się to udaje, dzięki czemu są one naprawdę szanowane we wszystkich kręgach. W młodości uczone są zielarstwa, etykiety, geografii, wróżbiarstwa, filozofii i religii, dzięki czemu obeznane są w większości dziedzin i po ukończeniu edukacji mogą opuścić mury Świątyni, bądź pozostać w niej i służyć woli Oqepdax. Odpowiedzialne są w kraju między innymi za edukację i zielarstwo, choć największą rolę pełnią w religijnym życiu codziennym ludzi.
Na czele wszystkich kapłanek stoi Główna Kapłanka, kobieta wybierana zaraz po śmierci kolejnej ,jako niemowlę. Odbierane są od rodziny zaraz po urodzeniu, dlatego żadna z nich tak naprawdę nie zna swojej rodziny. Są to dzieci najczystszej krwi, potomkini Oqepdax, które w późniejszych latach życia wykazują zdolności przepowiadające śmierć, łączenia się ze światem zmarłych oraz są cielesnym uosobieniem Bogini. Ich nauka różni się nieco od tej na Kapłankę, bowiem prócz zwyczajnych zajęć przekazywana jest im wiedza niedostępna dla zwykłego człowieka, w tym odprawianie modłów i praktyki, które powinny pozostać jedynie dla najznamienniejszych uszu. Prócz tego zobowiązane są do ślubów czystości aż do zamążpójścia, zrzeknięcia się grzechów ludzkiej natury, całkowitej posłuszności Bogini i przestrzeganiu jej nakazów. Po osiągnięciu odpowiedniego wieku, mianowicie osiemnastu lat, zobowiązane są poślubienia aktualnego władcy i tym samym wstąpienia na stanowisko Najwyższej kapłanki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz