11 lutego 2000

Z deszczem mu do twarzy... [vol 3]


Ray
 
 około 25-lat | GILDIA | MAG | 


- Śmierdzi od ciebie człowiekiem na kilometr! Ten komentarz pada przynajmniej kilka razy w tygodniu i choć powinien się już do niego przyzwyczaić to nie potrafi. Zawsze wówczas dobywa katanę i zabarwia ją płomieniami. Jego oczy zachodzą mgłą, a on sam wyszczerza się do nieszczęśnika.
- Nienawidzę ludzi - oświadcza chłodno. - Ale jeszcze bardziej nie znoszę, gdy się mnie do nich porównuje - dodaje jeszcze, zanim zatapia swą katanę w ciele nieszczęśnika. O ile oczywiście trafi, bo z tym różnie bywa. Czasem po takiej szarży musi szybko uciekać. Z pomocą przychodzi mu wtedy teleportacja. 

DANE OSOBOWE | HISTORIA | POWIĄZANIA


[Jako, że od samego początku nie mogłam zdecydować się na rasę i miałam dwa jej typy, zdecydowałam wystartować i z drugim panem. Jakoś nie potrafię grać kobietkami. Za co z góry przepraszam. CYBER PERS oraz Wujaszek Dragon namówili mnie na podanie numeru GG: 50569079 ] 


24 komentarze:

 1. [oho, tutaj też!]

  Odetchnęła z ulgą.
  - To dobrze, bo nie wiem jak się zachowywać w szkole… - powiedziała, idąc wraz z nim, czując, że tak powinno być. Ta sytuacja była… znajoma.
  - Tak myślałam, że coś jest źle. Bo przecież… ja nigdy nie byłam w szkole, ani… ani… - Zmarszczyła czoło. - Wujek Yensen? Kto to jest? - Nie wiedziała, a może nie mogła sobie przypomnieć. Może ta osoba nie była aż tak ważna dla niej, by go znała. - Ale… ale… może... Tak się znowu czuję… jakby ktoś chciał ze mnie kogoś zrobić… zmusić do bycia kimś… - powiedziała z trudem, starając się wyjaśnić swoje uczucia. Miała wrażenie, że towarzyszyły jej od bardzo dawna, ale ostatnio miała od nich przerwę, i teraz znowu ktoś znowu próbował. - Ja już nie chcę się tak czuć - postanowiła, tupiąc nogą. - Ale jeżeli śpimy, to jak mamy się obudzić? Czy… ten wujek miał jakiś pomysł?

  Will

  OdpowiedzUsuń
 2. Położyła mu dłoń na ramieniu.
  - Weź się w garść! - powiedziała, jakoś tak nie obawiając się słów. - Łamanie się nam nie pomoże! - Zacisnęła palce na mostku nosa, marszcząc czoło. Musiała pomyśleć. Coś jej nie pasowało przed śniadaniem. Co to było? Mama… nie zachowywała się jak żadna z matczynych figur w jej życiu. To mogło znaczyć, że to nie jest jej życie. Tego już się domyślali. Więc jakie było jej życie? Jakie było jego życie?
  Uniosła dłoń do jednego z warkoczyków. Nigdy takich nie nosiła. Nawet kiedy miała jeszcze długie włosy. Dlaczego miała długie włosy? Matka tak chciała. Mówiła, że lepiej tak wygląda. To miało jakiś cel… jaki? Już o tym wiedziała w tym wieku. Coś jej mówiło, że większość dzieci jeszcze o tym nie myśli, że ona też nie powinna, ale wiedziała o tym. Bo miała inne życie, nie to co ten świat starał jej się narzucić.
  Jej było łatwiej to wszystko łączyć, odkrywać wiedzę kawałek po kawałku. Ta kobieta… coś powiedziała… czy ty musisz tak twardo stąpać po ziemi? Może to dlatego. Co jeżeli sobie przypomni wszystko? Ta kobieta tego na pewno nie chciała.
  Przykucnęła przy Rayu, ocierając mu łzy z policzków rękawem.
  - Hej, skąd go znasz? - zapytała. - Skąd znasz tego Yensena?

  Will

  OdpowiedzUsuń
 3. Mortiel. Gildia. To wszystko wydawało się ważne, znajome. Willow. Nikt na nią nie mówił Will. Nikt oprócz… oprócz… Krzyk. Dębowa deska. Połamane paznokcie. Krwawiące palce. Wciągnęłą ze świstem powietrze, czując jak drżą jej dłonie. Ale co było potem? Koścista dłoń na ramieniu. Słowa które nie miały znaczenia. Statek. Niekończące się rozmowy. Nowa szansa…
  - Gildia… - wymamrotała. - Tam się poznaliśmy... - Potrząsnęła głową. - Więc to nie był głupi sen? Byliśmy dorośli?
  Miała tam obowiązki, musiała wrócić, nie mogła tu zostać. Czuła się jakby przypominała sobie uczucia jakiejś obcej osoby, ale wiedziała… że należą do niej.

  Will...?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zmarszczyła czoło. Przez chwilę jeszcze myślała, że to dziwne, że on ją by kochał, bo przecież nie tak działały rodziny… Ale zaraz też...
  Oh…
  Zrozumiała. Nadal ją to dziwiło, ale już w inny sposób. Sama się lekko zarumieniła.
  - Shite... - wyrwało jej się, po czym zaskoczona zasłoniła usta dłonią. Jak ona się wyraża! Potrząsnęła głową. - Co ty mówisz…? - wymamrotała, zaciskając palce na mostku nosa.
  Poznali się. Co było dalej? Jak dobrze się znali? Czemu akurat tego ta obca osoba nie chciała jej ukazać? Jedyne co przebiło się przez natłok myśli…
  - Gath-solais… - powiedziała, patrząc przez chwilę na Raya jakby po raz pierwszy go w życiu widziała. Potrząsnęła głową. - Ja już tak nie mogę. Wracamy i się jej pytamy! - postanowiła, chwytając Raya za rękaw i ciągnąc go z powrotem w stronę budynku z którego wyszli. Bo dom to to nie był.

  Will

  OdpowiedzUsuń
 5. Zacisnęła usta, niezadowolona. Mógł mieć rację, ale ona już traciła cierpliwość. Chciała coś zrobić, a nie tylko gadać. Może przy konfrontacji ta kobieta by coś wyznała, albo przynajmniej wiedzieli lepiej na czym stoją.
  O dziwo, jego występ z ogniem nie był dla niej zaskoczeniem. Przyjęła go raczej jako coś oczywistego i to dopiero ją zdziwiło.
  - Widziałam. Chyba nie pierwszy raz - odparła. Sama uniosła swoją dłoń wpatrując się w nią przez chwilę. Wiedziała że nie może skupić się na samym ogniu, coś jej mówiło, że to nie tak działało. Zaczęła krążyć wokół pomysłu zrobienia czegokolwiek. Jej usta poruszyły się same, nieznane słowa spływały z języka bezwiednie. Jej dłoń zapłonęła, ogniem który jej nie parzył. Osiągnęła zamierzony efekt. Miała wrażenie, że mogła już takie rzeczy osiągać bez głośnego mówienia. Co jeszcze potrafiła zrobić?

  Will

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyglądała mu się cały czas z troską w oczach. Nie miała pojęcia co mogło przytrafić się chłopakowi, ale najwyraźniej nie były to przyjemne doświadczenia. Kiwnęła głową i ruszyła wstawić wodę w czajniku, przygotowała im dwie herbaty. Dzieci na szczęście wymęczyła zabawa na dworze i większość z nich drzemała w najlepsze, tylko kilka główek zerkało zaciekawionych w stronę dorosłych, jednak szybko straciły zainteresowanie. Jedyny Rahim nie szykował się do spania. Usiadł niedaleko Ray’a z kartkami i zestawem kredek, po czym w skupieniu przystąpił do rysowania. Meduza w tym czasie odstawiła herbaty na jedną z ławek i zajęła sąsiednie krzesło. Spojrzała na jąkającego się chłopaka wyraźnie zdezorientowana. Ciężko nawet było zrozumieć co mówi. Pokręciła głową.
  - Czekaj – powiedziała i po prostu dotknęła polika Ray’a. W tym też momencie, jak na zawołanie, dostała wizji. To co gnębiło jej gościa pokazało się kobiecie przed oczyma, zabrała mu wszystkie negatywne emocje, dzięki czemu mógł uspokoić umysł, jednak ona zesztywniała na chwilę, trawiąc wszystkie informacje jakie była w stanie wchłonąć. Zapowietrzyła się przy tym i dopiero po chwili wróciła jej świadomość. Ray mógł poczuć spokój wewnętrzny, a nawet nieco błogi stan delikatnego otępienia. Febe natomiast przyłożyła dłoń do swojego ciała. Dojrzała jedynie pojedyncze sytuacje w głowy chłopaka, ciężko było ułożyć je w spójną całość, były to po prostu sytuacje, które najbardziej go gryzły.
  - Może teraz będziesz w stanie lepiej się wysłowić – stwierdziła trochę zmęczona swoją sztuczka.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 7. Ćwiczenie brzmiało dobrze. Pokiwała głową.
  Zaraz też zaczęła sprawdzać co jeszcze potrafi. Zamroziła wodę w kałuży, uniosła kilka kamyczków, jeden po drugim, sprawdzając ile jej się uda za jednym razem. Były jeszcze jakieś trudniejsze sztuczki, ale ich już jej się nie udało osiągnąć. Pioruny z dłoni, wybuchy, jakieś wzory… musiała sobie przypomnieć te wzory. Coś jej mówiło, że jeden z nich się przyda.
  - Ray, zaatakuj mnie - powiedziała do chłopca po kilkunastu minutach ćwiczeń. Chociaż te ćwiczenia wydawały się być bardziej przypomnieniem.

  Will

  OdpowiedzUsuń
 8. Zmarszczyła brwi. Jak mają się czegokolwiek nauczyć w ten sposób? Mogłaby przysiąc, że już w ten sposób ćwiczyła ze swoim rodzeństwem… Z siostrą? Miała siostrę? Co się z nią stało? Jej ciałem wstrząsnął dreszcz. Nie chciała sobie przypominać.
  - Jak to nie dasz rady? - zapytała skonfundowana. - Nie możesz jeszcze raz użyć ognia? - Uniosła dłoń mrucząc inkantację pod nosem, podrywając do góry pięć kamyczków którymi wcześniej ćwiczyła. Jeszcze nie udało jej się zrobić tego bez głośnego wypowiadania zaklęcia. - To może ja zaatakuję ciebie?

  Will

  OdpowiedzUsuń
 9. [ Popsułam nam wątki, to powinnaś krzyczeć. Zwłaszcza, że jesteś starsza. Tak czy siak, jeszcze raz przepraszam. Oby teraz nam przyjemnie i ładnie szło, bo wątki nasze jak najbardziej lubię. Tylko je mozolnie zabijam. ;-; ]

  Gniazdo wiwern powinno brzmieć groźne, zwłaszcza jeżeli ktoś nie był zbyt doświadczony w walce z dzikimi stworzeniami. Było mimo wszystko na tyle bezpiecznym wyzwaniem, żeby nie zagrażały życiu Ray’a. Przynajmniej pod okiem Yensena. Najwyżej oboje skończą w bandażach, ale będą żywi. Wierzył, iż taka dawka adrenaliny dobrze zrobi chłopakowi, zwłaszcza w tym czasie. Nic tak nie oczyszcza umysłu jak walka o życie. I nic tak nie poprawia humoru jak wygrana takiej walki. Słońce dopiero niedawno zaczęło piąć się po nieboskłonie. Był poranek, nie wcześniej niż przed dziewiątą. Skoro mają wyruszyć konno, potrzebują sporo czasu, więc jeżeli wyjadą za jakąś chwilę, powinni dotrzeć przed południem do doliny. Widząc jak szatyn biegnie w jego stronę, odsunął się od framugi stajennych drzwi, wychodząc uczniowi naprzeciw. Uśmiechnął się delikatnie wzruszając ramionami.
  - Nie spóźniłeś się, lubię siedzieć przy moim koniu. Dogadujemy się – odpowiedział, mierzwiąc dwudziestolatkowi włosy. Nawet jeżeli brakowało mu tylko kilku lat do trzydziestki, dla niego zawsze będzie małym szczylem, którym trzeba się opiekować. Takiego go poznał i takim na zawsze już dla niego pozostanie. Yensen nie mógł nic z tym wyobrażeniem poradzić. Na dobrą sprawę, nawet się nie starał, bo i po co? Odsunął się od niego po chwili, po czym udał się do swojego konia. Pogłaskał kare zwierzę po łbie, na co to odpowiedziało wesołym ruchem łba.
  - Bierz swojego ogiera czy tam klacz ze stajni i ruszamy. Im szybciej będziemy na miejscu, tym szybciej zacznie się zabawa – zakomunikował, następnie sam dosiadł wierzchowca. Chwycił lejce i czekał.

  Yensen

  OdpowiedzUsuń
 10. Kobieta musiała wziąć kilka głębszych oddechów, by na jej twarzy zagościł typowy dla niej wyraz. Pokręciła głową słysząc przeprosiny.
  - Nic mi nie jest, to tylko tak nieprzyjemnie wygląda, zaraz będzie dobrze – przyznała, posyłając chłopakowi lekki uśmiech. Dla niej liczył się fakt, że mu pomogła, chociaż na chwilę. Kiedy już całkowicie doszła do siebie również chwyciła swój kubek herbaty i umoczyła usta w napoju. Czekała aż sam zacznie, miała czas i nie czuła potrzeby by go popędzać. Na wzmiankę o Willow kącik ust uniósł się lekko. Ach, ta dziewczyna pojawiła się tu raz i chyba była jedyną istotą, której meduza zapłaciłaby za samo nie przychodzenie. Strasznie ciężki przypadek. Mimo wszystko miała cichą nadzieję, że radzi sobie w życiu i dogaduje się z Rey’em, chociaż plotki chodziły różne. Zmarszczyła czoło na wzmiankę o laboratorium. No tak, od tego typu przeszłości ciężko było się uwolnić, kiwnęła głową na znak, że rozumie. Nie drążyła głębiej, nie widziała w tym najmniejszego sensu. Widząc dłoń ujęła ją lekko w swoje dłonie i przyjrzała się bliżej.
  - Co dokładnie Ci się z nią stało? Może będę mogła jakoś pomóc, a jak nie ja to znam pewną istotę, która na pewno coś na to zaradzi, nawet dwie – zauważyła i z troską spojrzała na chłopaka. Przecież go tak nie zostawi, skoro mogła rzeczywiście okazać się pomocna.

  Febe

  OdpowiedzUsuń
 11. [hej ;)
  wszyscy tacy kochani zarzucaja mnie postaciami a ja nie umiem wybrać ^_^ help me now ! oboje są uroczy a Glena to bym nawet uściskała cieplutko płacząc nad jego smutnym losem i jakby nie patrzeć troche do siebie podobni w sytuacji są ;) No nie wiem na kogo się zdecydować - która postać potrzebuje więcej "uwagi"? ]

  Elisa

  OdpowiedzUsuń
 12. Przewróciła oczami, jeszcze silniej utwierdzając się w przekonaniu, że Ray rzeczywiście nie mógł być jej bratem. Po pierwsze - nie miała brata, po drugie - nawet gdyby miała, to nie byłby takim mięczakiem.
  Skierowała kamyczki w jego stronę starając się zaatakować go z kilku stron, aby wyzwanie było większe. Jeżeli się nie obroni, to pewnie skończy się siniakami. Mogła włożyć w to więcej siły, ale… powstrzymała się. Na razie chciała zobaczyć co się teraz stanie.

  Will

  [I'M BACK. częściowo.]

  OdpowiedzUsuń
 13. Uśmiechnęła się zadowolona, gdy w końcu zrobił coś konkretnego. A więc coś tam jednak potrafił, chociaż sam chyba nie wiedział co dokładnie, wnioskując z jego reakcji. Trzeba było się tym zająć, musieli wiedzieć co potrafią. To co robiła to rzeczywiście jedynie sztuczki, musiała je przeistoczyć w coś silniejszego jeżeli mieli... Jakiś taki niepokój poczuła, gdy pomyślała o zaatakowaniu tej kobiety. Wiedziała, że nie jest jej matką, ale jednak coś w tego typu figurze wzbudzało respekt, coś co powstrzymywało ją do podniesienia na nią dłoni.
  Jednak nie miała czasu się teraz nad tym zastanawiać. Nie oczekiwała od Raya, że sam ugasi ogień który ją więził. Wolała się sama wydostać. Otarła pot z czoła, gorąc promieniujący od płomieni stawał się coraz bardziej przejmujący.
  Więc może coś w stylu tego zaklęcia, którym zamroziła kałużę. Najpierw był ten ruch dłonią, potem inkantacja… czy najpierw inkantacja? Otaczające ją płomienie nie pozwalały się skupić. Nie miała, aż tak dużego doświadczenia w bojach… jeszcze. Gdzieś z tyłu głowy zaczęła podgryzać ją panika. Inkantacja, dłonie, czy coś jeszcze? A może coś związanego z ogniem? Czy ona znała coś związanego z ogniem?

  Will

  OdpowiedzUsuń
 14. Odetchnęła z ulgą, gdy płomienie się rozproszyły. Stała jeszcze chwilę w miejscu, starając się uspokoić rozpędzone serce. Wzięła jeszcze głęboki oddech, zanim pochyliła się nad Rayem. Przekrzywiła głowę w bok, wpatrując się w niego marszcząc brwi.
  - Katanę? A skąd ci to… - Urwała, gdy w jej głowie błysnął obraz młodego mężczyzny biegnącego z wyciągniętym mieczem. Z kataną. To mógł być on. Tak jej się zdawało. Zaczynała być pewna. Szczególnie, gdy w dłoni chłopca pojawiła się ta sama katana. Coś nadal ją odgradzało od tej części życia, ale przynajmniej wiedziała, że istnieje. Błysnęło jej jeszcze jakieś znajome uczucie, gdy usłyszała swoje imię. Dlaczego to jak ją nazywano zawsze miało dla niej większe znaczenie? Może to zamyślenie sprawiło, że nie zauważyła gdy nagle pojawiła się przy nich ta kobieta udająca ich matkę. Poczuła przejmujący ból, gdy wykręciła jej ucho. Przez pierwszą chwilę przyjęła tę karę ze spokojem, musiała ponieść konsekwencje za swoje czyny, ale gdy zobaczyła, że łapie też Raya… coś ją zdenerwowało. Nie wiedziała dlaczego pomyślała nagle, że on już wystarczająco dużo się nacierpiał z rąk swojej matki. Bez dalszego zawahania Willow chwyciła zaklęciem leżącą na ziemi katanę i z ogromną siłą pokierowała ją w stronę kobiety, wbijając jej miecz w brzuch. Puściła ich, Willow od razu pociągnęła Raya za rękaw aby się oddalić. Ubranie kobiety zaczęło przemakać krwią, czerwona strużka popłynęła z jej ust, gdy uniosła głowę aby spojrzeć na dzieci.
  - Ja chciałam tylko… - Zakasłała krwią, cofając się kilka kroków.
  Coś mówiło Willow, że to jeszcze nie koniec, ale może da im trochę czasu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie wiedziała co robić. Miała za mało informacji by podejmować jakiekolwiek decyzje. Już wystarczająco źle się czuła po zaatakowaniu tej kobiety. Wiedziała, że to nie była jej matka, ale mimo to ją to gryzło. No i jeszcze dziwiło ją to co spowodowało jej zachowanie. Może Ray był ważniejszy niż się spodziewała. Może to co wygadywał wcześniej o tej całej miłości miało jakieś podstawy. Fu.
  Zmusiła ich do zatrzymania się, zaraz gdy wypadli z krzaków. Zmęczyła się. Oddychała ciężko, opierając dłonie na kolanach. Jej serce biło jak oszalałe. Uniosła głowę dopiero po dłuższej chwili, zauważając przez to zmianę w krajobrazie.
  - Jeszcze niedawno było rano… - powiedziała wpatrując się w ciemniejące niebo i zachód słońca. Wzięła jeszcze jeden głęboki oddech. - Może… Musimy więcej poćwiczyć? Może wiedzieliśmy jak ją pokonać?

  Will

  OdpowiedzUsuń
 16. - Nie wiemy tego, czy nie wiedzieliśmy! - To brzmiało lepiej w jej głowie. Westchnęła ciężko. - Jedynie wiem, że im więcej ćwiczę, tym więcej przypominam sobie co potrafiłam… - dodała, siadając przy nim. Nie pamiętała wiele z życia, jakby coś ukrywało jej wspomnienia przed nią, ale zaklęcia do niej wracały. - Myślałam, że od kiedy przebiłam ją mieczem, to raczej zostaje nam zabicie jej. - Pokiwała głową. Świat na pewno nie był prawdziwy. - Nie wiem czy damy radę zniszczyć… świat. Wydajesz się zmęczony - dodała, zerkając na niego.

  Will

  OdpowiedzUsuń
 17. [ Ciamajdy w wątku zawsze spoko, dlaczego by nie? A co do przesłuchania, mogłoby być coś takiego, ale bardziej myślałam w inną stronę zupełnie. A co gdyby Worick zatrudniłby Ray'a? Miałby zadanie do gildii, trochę małe śledztwo na swojej żonie. Obserwacja jego domu, gdy go nie ma, takie tam. Jeśli nie chcesz, zrozumiem. Tak tylko to proponuje.]

  Worick

  OdpowiedzUsuń
 18. Niemal zaczęła się o niego martwić w pewnym momencie, gdy brzmiał coraz gorzej, ale kiedy w końcu się podniósł i zgodził się na ćwiczenia to przyjęła to ze skinieniem głowy. Gdyby było coś bardzo nie tak, to by przecież tak nie ryzykował, prawda? Nikt nie jest taki głupi.
  Uśmiechnęła się radośnie, kiedy nareszcie ją zaatakował. Ugasiła kule ognia falą mrozu, po czym sama zaczęła atakować. Ciężko było tutaj określić upływ czasu, wydawał się nienaturalny, więc nie wiedziała ile czasu trenowali. W końcu jednak stwierdziła, że potrzebuje przerwy. Jej twarz była mokra od potu, policzki zaczerwienione, oddech płytki, ale usta rozciągnięte w uśmiechu. To był ten dobry typ zmęczenia. Kilka zaklęć już rzucała, bez wypowiadania formułki na głos, przypomniała sobie kilka nowych ataków. Teraz jednak przypomniała sobie o tym co powiedział Ray wcześniej. Nie pamiętała, aby zabijali tę kobietę wcześniej, ale jeżeli miał rację…
  Myśl, myśl, co o tym wiesz? Coś musisz wiedzieć.
  - Ray… powiedz mi wszystko co pamiętasz, albo co myślisz, że pamiętasz - powiedziała, siadając na trawie, patrząc na niego z powagą.

  Will

  OdpowiedzUsuń
 19. [ Uznałam, że Rai wysłał mu sms'a ze zdjeciem co by się jakoś spotkali...]

  Worick już dawno chciał sprawdzić, czy wniosek o sprawę rozwodową był słuszny, ale jakoś nigdy nie miał do tego okazji... Wcześniej mógł wziąć nawet na siebie to, że między nimi nie wychodziło, nie było go wiecznie w domu, a jeśli już był to kompletnie nie zajmował się swoją żoną więc z jakiej racji taki związek miał wyjść? Ale gdy usłyszał od swojego kumpla, że ten widział jego żonę na mieście z jakimś typkiem... Po prostu musiał to sprawdzić, więc zgłosił się w tej sprawie do gildii. Detektywi by go wyśmiali, policjant proszący o pomoc! Ale tam nie krępował się o to prosić. Gildia to jednak była gildia. O dziwo rezultaty przyszły bardzo szybko. Jednak jego cudowna małżonka doprawiała mu rogi! Kurwa mać! Wściekł się jak nigdy, gdy zobaczył na zdjęcia na których ta, w tej swojej czerwonej kiecce, wymalowana jak nigdy obściskiwała się ze swoim kochasiem. Nie kto innym jak jej byłym, którego rzuciła dla niego. Siedział wtedy na komisariacie, a po zobaczeniu zdjęcia wściekłość wzięła nad nim górę. Kobieta zamiast zajmować się ich synem szlajała się gdzieś po mieście, przygruchała sobie nawet kochasia. Wyszedł z pracy, musiał wyjść bo inaczej dostałby tam kurwicy, a i tak wszyscy widzieli ze coś jest nie tak. Bo gdzie podział się ten lekkoduch Worick z wiecznym uśmiechem na twarzy? Facet, który wziął to zlecenie podobno siedział jeszcze przed hotelem w którym zabunkrowała się parka. To ich dorwie kurwa. Dotarł tam jakieś pół godziny po sms'ie, dostrzegł go od razu i szybko do niego podszedł.
  - Gdzie oni są?- warknął, nawet nie siląc się na jakiś uśmiech, którym go obdarowywał na pierwszym spotkaniu. Co to, to nie.- Nadal są w pokoju?

  Worick

  OdpowiedzUsuń
 20. [ale to ona ją przebiła ostatnio kataną…]

  Willow na ułamek sekundy poczuła się spanikowana, ale szybko się pozbierała. Fakt, że kobieta trzymała Raya tak blisko siebie, trochę jej utrudniał sprawę, ale co ją obchodziło co mu się stanie? Nie był dla Willow nikim ważnym, przynajmniej tak myślała, chociaż jego słowa mogły mówić coś innego. I ten cichy głosik w jej głowie też jej kazał być ostrożną.
  Zasłanianie się dzieckiem miało to do siebie, że w sumie połowę ciała miało się odsłoniętą. Wykorzystując chwilę nieuwagi, Willow zmusiła jedną z gałęzi otaczających ich drzew do porządnego zamachu. Kobieta dostała w głowę. Puściła Raya, ale nie zawiniątko. Leżąc na ziemi chwilę je jeszcze przytuła kurczowo do ziemi, zanim ze wściekłym wrzaskiem uderzyła pięścią w ziemię. Grunt pod nogami Willow zatrząsł się mocno, tak że dziewczynka straciła równowagę. Upadła na tyłek, uniosła głowę by zobaczyć górującą nad nią kobietę, której paznokcie prawej dłoni wydawały się być nienaturalnie długie i ostre, o czym Willow się szybko przekonała dostając nimi po twarzy. Pęd sprawił, że padła na bok. Rana na policzku piekła okropnie, czuła jak krew spływa po jej szyi, jak w oczach zbierają się łzy. Zacisnęła dłoń w ziemi, wypełniając ją magią szykując zaklęcie, starając się ignorować ból na plecach, które właśnie też zostały potraktowane pazurami. Ostatnie słowa inkantacji były bolesnym krzykiem, ale ataki ustały. Spojrzała za siebie. Kobieta wisiała nad nią nadziana na kolec ziemisty kolec wyrośnięty z gruntu. Wydawała się zaskoczona. Nawet w tym unieruchomieniu jednak ściskała to zawiniątko, z którego teraz wydobył się płacz. Ledwo żywa kobieta stała się uspokoić niemowlę, zapominając o wszystkim co ją otaczało. Jakby trzymała cały swój świat w ramionach.
  Willow podniosła się z trudem i bez zawahania wyrwała niemowlę. Dopiero po tym akcie trochę się przestraszyła, że to jedynie rozwścieczy kobietę, ale ona zaczęła łkać i błagać… Dobrze. Willow spojrzała na niemowlę beznamiętnie. Położyła je na ziemi, w jej dłoni nagle pojawił się nóż, dobrze jej znany. Kiedy przeniosła na niego wzrok w jej oczach było więcej emocji, niż kiedy patrzyła na to dziecko. Przesunęła kcikiem po grawerowanej, pokrytej runami rączce. W prawdziwym świecie nie będzie jej dane go trzymać. Szkoda, że nie ma czasu na cieszenie się nim trochę dłużej.
  Uniosła spojrzenie na Raya.
  - Zniszczę jej świat - powiedziała spokojnie i wbiła noż w pierś płaczącego niemowlęcia.
  I wtedy opadła na nich ciemność.

  [killin’ children like it’s no biggie.]

  Will(owwww)

  OdpowiedzUsuń
 21. Zaśmiał się pod nosem, niby wesoło ale tak naprawdę nutka zirytowania pojawiła się w tym niepodśmiewaniu. Był zły, nie na Ray'a, na swoją nierozważną i głupiutką żonkę, niby chciała ratować ich małżeństwo, niby wszystko chciała wyprowadzić na prostą drogę, a tu nagle spotyka się ze swoim kochasiem. Tylko po co? Dla kasy, której nie miał? Dla seksu, którego nie było już parę dobrych miesięcy? Nie miał pojęcia, zupełnie nie wiedział o co jej kurwa chodziło. Może o to, że on wypruwał żyły w pracy, a ona niczym dama siedziała w domu pizdą do góry? Nie musiała robić nic, syn wychowywał się praktycznie sam. Zmarszczył brwi, jednak atmosferę rozładować szerokim uśmiechem.
  - To pora ich odwiedzić, chodź- szarpnął go za sobą, po tym ruszył żwawo do hotelu zupełnie ignorując recepcjonistkę. Przelotnie pokazał tylko swoją odznakę i już pędził wielkimi susami na górę

  Worick

  OdpowiedzUsuń
 22. Marcus przywołał ruchem dłoni do siebie jednego z młodszych uzdrowicieli. Nachylił się do niego.
  - Sprowadź Fingala, powiedz, że się obudził - wymamrotał cicho, pewnie nie chcąc aby Ray usłyszał, chociaż gdyby chłopak się skupił to pewnie by to do niego dotarło.
  Uzdrowiciel kiwnął głową i wyszedł z sali, a Marcus wrócił do zajmowania się swoim pacjentem. O Willow powiedział na razie tylko tyle, że znajduje się w innym pomieszczeniu, ale dziewczyna żyje i nic jej nie jest. Widać było, że na razie chce skupić się na Rayu. Nie wspomniał jeszcze o tym, że byli nieprzytomni trzynaście dni. Może nie chciał stresu dokładać.
  Po jakimiś dłuższym czasie, na tyle długim, że Marcus zdążył już odstąpić od Raya i niecierpliwie zerkać na drzwi, wrócił wysłany przez niego uzdrowiciel, a za nim ciągnął się młody, chudy mężczyzna, stosunkowo wysoki, chociaż zgarbiony. Jasne brązowe włosy były wyraźnie ułożone w taki sposób, by zasłaniać mu twarz. Kiedy Marcus do niego podszedł, odwrócił wzrok wbijając go w ścianę, palcami bawiąc się brzegiem przydługich rękawów koszuli. Przez całą rozmowę nie spojrzał na uzdrowiciela ani razu. W końcu obaj mężczyźni ruszyli gdzieś w głąb kliniki. Po ponad godzinie młodzieniec pojawił się na nowo. Usiadł gdzieś na parapecie i wbił zamyślone spojrzenie w okno.
  Obecność i zmartwienie Gandxala było tak wyraźne, że Willow przez chwilę myślała, że jeżeli otworzy oczy to zobaczy demona, a raczej formę jaką by przybrał, jednak zamiast niego stał Marcus, co też raczej jej nie zdziwiło. Nie rozpoznała jednak pomieszczenia w którym się znalazła.
  - Gdzie… jestem? - zapytała, a jej głos brzmiał wyjątkowo rześko jak na sytuację w której była.
  - Pokój na ciężkie przypadki - odpowiedział uzdrowiciel.
  Wtedy zorientowała się, że leży na podłodze w środku skomplikowanego magicznego kręgu. Z tego co wiedziała to miał on zazwyczaj zadanie spowolnienia czyiś funkcji życiowych, zazwyczaj aby zarobić sobie trochę czasu.
  - Ile…?
  - Trzynaście dni.
  Odetchnęła to nie aż tak dużo. Spojrzała na swoją rękę nadal spoczywającą na temblaku. Spowolnione funkcje życiowe znaczyły, że jej obrażenia się nie goiły.
  - Ray? - zapytała, macając zdrową ręką opatrzony nos.
  - Wybudził się.
  Odetchnęła z ulgą. Chciała wstać, by móc go zobaczyć, jednak jej nogi odmówiły posłuszeństwa. Marcus pomógł jej wdrapać się na wózek inwalidzki, którego nie omieszkała skomentować uwłaczającym. Zerknęła jeszcze raz na krąg.
  - Kto go zrobił?
  - Później ci powiem - odpowiedział jej Marcus po chwili milczenia, wyraźnie nie wiedząc, czy jej to teraz powiedzieć, wyprowadzając wózek.
  Reszta lecznicy była stanowczo silniej naświetlona, na tyle mocno, że musiała zasłonić oczy aby obronić się przed paskudnym słońcem.

  Willow

  OdpowiedzUsuń
 23. Miał ochotę mordować, nie tyle co jej kochanka co swoją żonkę. Puszczała się zamiast zajmować ich synem, on rozumiał wiele rzeczy, ale kurwa no. Do tego te jęki, które teraz zbrzydły w jego uszach. Jak dawno ich nie słyszał? Zaśmiał się pod nosem słysząc, że ten jest gliną. Jest, owszem, więc może po morderstwie dostanie mu się mniej lat odsiadki albo pomogą mu w tym znajomi, którzy przyjadą na miejsce morderstwa. Wpadł do środka, a widząc gruchającą parkę od razu się zerwał. Mężczyznę, jednym konkretnym ruchem odrzucił na jedną ze ścian, a dość niska, blondwłosa dziewczyna pisnęła.

  - Worick! To nie tak jak myślisz kochanie...- podeszła szybko do niego, chciała złapać za dłoń, ale ten wyrwał ja mocno z jej uścisku.

  - Zamknij się i wypierdalaj- syknął.- Masz dosłownie chwilę na to, by się ubrać. Wracasz do domu, zabierasz swoje rzeczy i więcej nie chcę widzieć Cię na oczy.

  Worick

  OdpowiedzUsuń
 24. Willow, słysząc znajomy, chociaż słaby, głos, pozwoliła sobie spojrzeć w jego stronę, chociaż oczy nadal się nie przyzwyczaiły do końca. Musiała nadal je mrużyć, chociaż pewnie i tak by to robiła, nawet bez silnego światła, by okazać swoje niezadowolenie.
  - Nazwij mnie tak jeszcze raz, a przysięgam, że już nigdy nie dostaniesz ode mnie śniadania - powiedziała ostrzegawczym tonem.
  Swoją uwagę skupiła na Rayu, raczej jej nie obchodził nikt inny, więc nawet nie zauważyła młodzieńca siedzącego gdzieś tam na uboczu, który nie wiadomo skąd sprawił sobie kartkę papieru i zaczął coś z niej składać. Zauważył go zaś Marcus i nie wydawał się zadowolony z jego obecności, ale nie odezwał się jeszcze tylko pomógł Willow wdrapać się na łóżko.
  - Czuję się głodna, zmęczona - odpowiedziała, krzywiąc się, kiedy nogi się pod nią ugiwły i tylko wsparcie Marcusa uchroniło ją przed upadkiem. - Ale ty wyglądasz gorzej ode mnie - stwierdziła, przenosząc na Raya zatroskany wzrok.

  Willow

  OdpowiedzUsuń