29 maja 2016

Mała powłoka skrywa wielkie serce

Shiya Arnelis,
Urodzona w Kioto, Japonii 
Drobna szatynka (155cm wzrostu) o kształtnym nosku i dużych, szarych oczach, zamknięta w ciele 18-latki,
Włada biegle Japońskim, Angielskim, Hiszpańskim oraz Duńskim. Aktualnie uczy się Włoskiego i marzy o podróży do Rzymu. Czuje, że to tam odnalazłaby swe miejsce na ziemi. 
Jest szybka i zwinna, a także doskonale włada łukiem.
Obecnie zamieszkująca Cledo i ciesząca się spokojnym, wiejskim życiem,
Potrafi zmienić przeszłość i spojrzeć w przyszłość,
Wystarczy, że Cię dotknie by mogła zobaczyć ścieżki Twej przyszłości,
Czas potrafi cofnąć jedynie o 3 dni i wówczas przeżywa na nowo wydarzenia, które już wcześniej znała, kiedy pozostali stają się o te trzy przeklęte dni młodsi, 
Może też pochwalić się doskonałą pamięcią, wystarczy, że coś przy niej powiesz, a już zawsze będzie to pamiętać, dzięki temu czasem pomaga w śledztwach.
Uwielbia alkohol, choć do dzisiaj ma trudności z jego zdobyciem. Zbyt często jest brana za małolatę, której porządni dorośli nie chcą sprzedać ani kropli piwa. Kocha również naturę, przez co Cledo stało się dla niej drugim domem. Jej miłością jest muzyka oraz truskawki. Wprost nie może się im oprzeć, często głośno się śmiejąc i tańcząc w ogrodzie, a gdy do tego jeszcze dodać deszcz to będzie jeszcze bardziej zadowolona. 

~.~

Przyszła na świat w Kioto, ale od kiedy pamięta była sama. Jej ojciec zginął podczas wojny, a matka porzuciła ją wraz z kilkoma jenami w kieszeni. Od małego musiała więc radzić sobie sama. Szybko nauczyła się zarabiać na siebie. Wykorzystując swój dar, stała się legendą miejską wśród mieszkańców Kioto. Cieszyła się niezwykłą popularnością, dopóki ktoś nie zauważył pewnej niezgodności. Shiya nie starzała się tak jak normalni ludzie i choć przez pewien czas udawało jej się to maskować to, gdy tylko skończyła 30 lat wyniosła się z tego miasta. 

Długo tułała się po świecie, pomieszkując to tu, to tam i jeszcze wiele razy kończąc liceum wraz z 18-letnimi dzieciakami, a potem nadeszła wojna. Dziewczyna nie była pewna po której stronie powinna stanąć i pewnie do dziś by tego nie wiedziała, gdyby nagle jej najbliżsi przyjaciele nie zwrócili się przeciw niej. Była odmieńcem i musiała się z tym pogodzić, choć łatwo nie było. Dzięki swemu sprytowi udało jej się uniknąć najgorszego. Stopę postawiła w Mortiel gdy skończyła 250 lat i od tamtej pory już się z niego nie wyniosła. Szczerze wątpi, by kiedykolwiek się to miało zmienić.

~.~


Mieszka w małym, drewnianym, domku w samym centrum dzikiego Cledo. Jego atutem jest przestrzeń, która rozpościera się tuż dookoła niego. Shiya posiada również stajnię, w której ma dwa konie - Twilight oraz Storm, choć to tego pierwszego kocha całym swym sercem.


By urozmaicić sobie czas postanowiła otworzyć bar - "Znak czasu", w którym to nieliczni mieszkańcy Cledo mogą odpocząć po ciężkim dniu pracy, a przyjezdni odpocząć. Panuje w nim minimalizm. Czuć również styl Japoński (bo Shiya pragnęła oddać w nim trochę swych korzeni), a drewno jedynie dodaje mu uroku. Położony na obrzeżach lasu, zachęca dobrą, akustyczną muzyką i znakomitym jedzeniem. Znajdują się w nim również pokoje do wynajęcia. Niewiele, bo całe 6 sztuk, ale tyle z całą pewnością wystarczy. Drugą funkcją tej placówki jest pomoc przy najtrudniejszych sprawach. Bo przecież śmierć potrafi niespodziewanie zabrać naszą bliską osobę, ale Shiya może temu zapobiec. Cofając czas i nie dopuszczając do wypadku. Czasem dziewczyna organizuje również imprezy, podczas których przepowiada przyszłość zainteresowanym. Świetnie się przy tym bawi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz