30 grudnia 2016

Piaskowy DziadekIstota władająca czasem w różnych wymiarach. Dodatkowo obdarzona zdolnością manipulacji ziarnami piasku (zdolność ta jest różna, w zależności od jednostki). Rasa stworzona przez samego Boga, posiadająca własny wymiar i władająca czasem poszczególnych planet, według nakazanych zasad. Stworzenia te nie posiadają rodzaju żeńskiego, skazane są na męskie towarzystwo, co sprawia, że z natury są biseksualne. Fascynacja płcią piękną i jednocześnie zaspokajanie seksualnych rządź w męskim gronie. Mimo wszystko rozmnażają się, ich potomstwo najczęściej jest mieszane. Czystej krwi Piaskowe Dziadki przychodzą na Świat jedynie w swoim wymiarze, ulepieni z piasku, obdarzenia darem życia rodzą się co kilkanaście tysięcy lat, w momentach masywnej śmierci najstarszych pokoleń (Niklaus żyjący na planecie Ziemi od czasów prehistorycznych jest przedstawicielem najmłodszego pokolenia). Rasa ta ma twardo określone zasady bytowania w swoim wymiarze, za każdy występek, osobnik łamiący zasady, zostaje wygnany. Wygnanie polega na wysłaniu pojedynczej jednostki do innego wymiaru, na jakąkolwiek planetę. Jest jedna zasada: Na jednej planecie może być jeden Piaskowy Dziadek.

Niklaus jest przedstawicielem Piaskowego Dziadka czystej krwi. Wygnany został za zatrzymanie czasu śmiertelniczki, która dzięki temu uszła z życiem. Zrobił to mając 7 lat, podczas treningu, bez pozwolenia starszyzny. W jego wymiarze jest to jedno z najgorszych wykroczeń, został więc wygnany na Ziemię. Mógł zabrać ze sobą jeden przedmiot. Zabrał ukochany medalion, znaleziony w piaskach pustyni, otulających jego krainę. Ze względu na młody wiek nie był w stanie w pełni kontrolować podróży do innego wymiaru przez co jego zdolności zostały zapieczętowane w "błyskotce", a on sam zaczął cierpieć na amnezję. Z tego samego powodu został rozdzielony z medalionem, który, jako jedyny obiekt, tego samego pochodzenia co chłopak, przyciągał go do siebie. W jakim celu? W tym, który już osiągnął... W celu całkowitego odzyskania zdolności i pozbycia się amnezji. Moc jednak wracała powoli, za każdym razem Blondyn musiał (nie wiedząc o tym) odnaleźć medalion i dotknąć go, aby rozwinąć swoje umiejętności, efektem ubocznym tego działania było cofnięcie się w czasie (do wieku 7 lat) i ponowna amnezja. W ten sposób chłopak przeżył wiele żyć, teraz przeżywa ostatnie, jednak jako istota długowieczna nie spieszno mu do śmierci.


Zdolności


 Nadludzka siła
 Latające latarnie uliczne? Drzewa? Przystanki? Bułka z masłem! Jeżeli na swojej drodze spotkasz powyrywane znaki czy inne rzeczy, podobnego pochodzenia, to wiedź, że Blondyn tu był i najwyraźniej ktoś go odrobinę zdenerwował.


 Władanie piaskiem
 Kontroluje wszelkiego rodzaju pyły i gleby piaszczystego pochodzenia, jest w stanie wywołać burzę piaskową, w dowolnym momencie, nawet przy braku potrzebnych ku temu środków. Umie sam przybrać postać burzy piaskowej, wykorzystując do tego fakt, iż jego pierwotna forma składa się właśnie z potrzebnego surowca. Często podczas walki przemienia w piasek całe swoje ciało lub tylko jego konkretną część, nie czuje wtedy fizycznego bólu. Od niedawna zyskał również zdolność do kontrolowania się w swojej pierwotnej postaci, jednak zdarza mu się przybierać ją dość niespodziewanie.


Władanie czasem 
 Zatrzymywanie, cofanie, przyspieszanie oraz zwalnianie czasu. Wszystkie te funkcje są dla niego dostępne, jednak mają one swoje ograniczenia. Chłopak potrafi, dosłownie, zniknąć Ci z oczu. Nawet nie zauważysz kiedy znudzi go Twoja gadanina i po prostu zatrzyma czas, abyś nie mógł dalej męczyć jego uszu. W prawdzie jego limit to minuta, ale... Chcesz zobaczyć jak wiele może się zmienić w przeciągu minuty? Uważaj, mocno sprowokowany posunie się nawet do zatrzymania czasu wybranego przez siebie organu, Twojego rzecz jasna... Co powiesz na serce? 

~ Niklaus nie może używać swoich zdolności bez ograniczeń, jeżeli raz zatrzyma czas to będzie musiał odczekać, aby powtórzyć swoje działanie. Może natomiast dowolnie przeplatać swoje ataki (zatrzyma czas, cofnie, przyspieszy, zwolni), jednak i takie combo ma swoje ograniczenia, tzn. przez jakiś czas nie będzie mógł używać żadnej zdolności, związanej z władaniem czasu, nawet jeżeli combo było tylko połączeniem dwóch/trzech umiejętności.


Ciekawostki 

Kilka informacji dotyczących piaskowej oraz pierwotnej formy chłopaka.
  • Co mogą sprawić konkretne żywioły itp.? 
Woda 
- w momencie dużego rozkojarzenia jest w stanie rozmyć ciało/fragment ciała Niklausa. Nie jest to jednak dla niego śmiertelne, raczej czasochłonne. Po takim ataku umie pozbierać się "do kupy", jednak zajmuje to sporo czasu,
- sprawia, że piasek nie przesypuje się tak łatwo, przez co trudniej chłopakowi uniknąć bezpośredniego ciosu, gdyż po prostu porusza się wolniej,
- jednocześnie nieco utwardza piaskową powierzchnie, dzięki czemu ciosy są mniej odczuwalne.

Ogień
- przy bardzo wysokich temperaturach jest w stanie przemienić fragment ciała Niklausa w coś z rodzaju szkło podobnego tworzywa. W tym przypadku powrót do piaskowej formy może trwać nawet kilka tygodni czy miesięcy, dodatkowo upadek lub silniejsze uderzenie grozi rozbiciem się danej kończyny. Chociaż brzmi to groźnie, to Blondyn bardzo często osobiście rozwala, dajmy na to, rękę, aby po prostu z świeżego piasku ulepić sobie nową,
- przemienić jego ciało w tworzywo szkło podobne nie jest łatwo, gdyż chłopak po prostu nie ma w zwyczaju stać i się nie ruszać, przynajmniej nie podczas pojedynku.

Powietrze
- nie jest w stanie wyrządzić krzywdy chłopakowi, ba, nawet pomaga podczas wywoływania burz piaskowych,
- jedynie w sytuacji dużego rozkojarzenia może rozdmuchać jego ciało/fragment ciała, jednak, tak jak w przypadku wody, Niklaus jest w stanie pozbierać się po tym "do kupy".

Błyskawice
- stanowią najgorsze zagrożenie dla Niklausa, regeneracja kończyny po zlepieniu trwa, w najlepszym przypadku, dwa miesiące, dodatkowo chłopak nie jest w stanie "rozbić" przemienionego fragmentu, jak przy szkło podobnym tworzywie,
- plus jest taki, że fragment ciała przybiera formę fulgurytu i jest po prostu twardszy, co czasem przydaje się w późniejszym użyciu,
- dodatkowo jedna błyskawica jest w stanie roztopić i skleić ze sobą tylko fragmenty jego ciała, tak jak w przypadku np. piaskownicy. W końcu po uderzeniu pioruna cała nie zamienia się w twardą masę.

~ możliwe, że lista będzie uzupełniana

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz