31 grudnia 2016

TennyoRei nie posiada konkretnej rasy ani osobliwych zwyczajów czy praw. Jest po prostu zwykłą kobietą, zwykłą w swej niezwykłości. Chyba...

Nie wie kiedy, dlaczego i w jaki sposób, ale została obdarzona pewnego rodzaju darem - w jej kraju nazywanym Chōjū Giga. Przynajmniej tak jej niesamowite zdolności wytłumaczyła babcia, swoją drogą jedyna osoba z rodziny, zdająca sobie sprawę z możliwości wnuczki. Kiedy na jaw wyszło iż dziewczyna jest w stanie ożywić i sterować swoimi własnymi rysunkami czy malowidłami, staruszka opowiedziała jej o bogini Tennyo. Jedna z legend mówiła, że co kilka tysięcy lat bogini zsyła na wybrane przez siebie niemowlę niesamowite talenty, nikt jednak nigdy nie określił jakiego rodzaju, jednak fakt, iż Tennyo jest boginią artystów dawał do myślenia jak szeroką gamę możliwości ma do wyboru. Młoda Yamawaki nigdy nie wymagała dowodów na poparcie teorii ukochanej przez siebie babuni, uwierzyła jej za pierwszym razem i za każdym następnym, gdy kobieta przypominała jej o tym kim jest. Lata mijały, a Rei, z czasem, dla własnej wygody, sama zaczęła nazywać siebie imieniem boginki. Oczywiście lista ludzi, zdających sobie sprawę z jej zdolności jest bardzo krótka i w sumie... nieaktualna.

Jest kilka, dość istotnych wyróżnień jeżeli chodzi o jej posługiwanie się Chōjū Giga. Poza płótnem, kartkami czy zwojem, do malowania i ożywiania swoich dzieł stosuje własną skórę. Stąd tak częste zmiany na jej ciele. Dodatkowo posiada zdolność manipulowania kolorem swoich oczu, jednak nie korzysta z tej umiejętności zbyt często.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz