23 kwietnia 2017

Protect what matters with everything you have, or you’ll have nothing, and deserve it. [vol.3]

I got my heavy heart to hold me down
Once it falls apart, my head's in the clouds
So I'm taking every chance I got
Like the man I know I'm not


Willow MacDougall
nekromantka. 23 lata. Gildia.
there's nothing to fear.
bucket list.


Skoro jest przyzwyczajona do śmierci, to dlaczego budzi się z krzykiem niemal każdej nocy? Dlaczego regularnie odwiedza psychiatrę? Dlaczego dostaje ataków paniki w środku dnia? Dlaczego wspomnienia powracają tak żywo? Dlaczego słyszy krzyki, czuje krew, i strach? Jak gdyby znowu była zatrzaśnięta w tamtej starej, dębowej szafie.
Skoro nie miała złego dzieciństwa to dlaczego teraz patrzy na innych z zazdrością? Dlaczego zazdrości im, że mogli się spotykać z osobami w swoim wieku? Dlaczego oni mogli wychodzić do kina, a ona nie? Dlaczego frustruje ją fakt, że nie potrafi nawet obsłużyć pralki? Dlaczego dawała sobie wmówić, że opanowanie trzech języków martwych jest bardziej istotne niż gotowanie? Jak gdyby całe życie była zamknięta w złotej klatce, dopiero po opuszczeniu jej zauważyła, że tkwiła w więzieniu.

Woli się złościć, niż przyznać, że czegoś nie rozumie. Gdy myśli, że nikt jej nie słyszy to z kimś zawzięcie dyskutuje w pustym pomieszczeniu. Wolne chwile poświęca rozwiązywaniu sudoku, a także zagadki wszechświata. Ściany jej pokoju są pokryte papierami wypełnionymi notatkami w dziwnych językach, magicznymi kręgami, glyfami i zaskakująco szczegółowymi szkicami organów ludzkich, nieludzkich i zwierzęcych. Chciałaby umieć gotować, móc pójść z kimś do kina, albo do kawiarni, albo zrobić jakąś inną normalną rzecz, która przystaje komuś w jej wieku. Jeżeli tylko dowie się co jej przystaje.
Uśmiecha się rzadko, wręcz nigdy. Prawdziwe szczęście odczuwa tylko wtedy, gdy ma okazję rozerwać inną żywą istotę na strzępy. Co przeraża ją chyba jeszcze bardziej niż koszmary nawiedzające ją co noc.


Sometimes when we wake up, we can’t be put back to sleep.[wiecie czego nam tu było trzeba? tsundere z PTSD.
po raz kolejny gdzieś pochowałam informacje.
dla śmieszków (i ewentualnych wątków *wink, wink*) polecam kliknąć w "bucket list."
życiowe rady udzielam przez maila: istoleasweetroll@gmail.com]credits:
art: dr-grizscald
tytuł: Aveline z Dragon Age II
cytaty: Panic! At the Disco Turn Off the Lights
Fringe (s01e17)18 komentarzy:

 1. [Oho... 3 karta przyszła xD]

  Ray miał zamiar jej to wszystko wyjaśnić, ale zamiast tego ścisnął lekko jej dłoń.
  - Nie idziemy do szkoły, Will - oznajmił z dziecięcą radością, bo po pierwsze nie miał pojęcia gdzie znajduje się szkoła, a po drugie zdarzył się wujek Yensen. Dlatego szedł prosto, póki nie zniknęli matce z oczu, a potem skręcił z nią w jedną z bocznych uliczek.
  - Ja... ja nie wiem co jest prawdą... Willie... ale... coś tu nie gra - popatrzył jej prosto w oczy. - Odwiedził mnie wujek Yensen... powiedział, że śpię... Will a może ty też śpisz? Może śpimy i coś nam grozi tam gdzie leżymy? - postukał się w głowę, czując napływający ból, który sprawiał że zaczynał gubić myśli. Postać Yensena się w nich rozmazywała, ale on uparcie się do niej przyczepił. Nie da się tak łatwo. Nie i już.

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 2. [Nom :) Przyszła, bo przyszły głosy, że potrzeba i nie chciałam być gorsza :) ]

  Ray pokiwał lekko głową, marszcząc przy tym śmiesznie nosek. Postukał palcami o swoje uda i jęknął przeciągle.
  - Ja chyba byłem... parę razy, ale potem... potem chyba już nie - odparł wytężając swe szare komórki, aż miał wrażenie że się z nich dymiło. - Potem... potem było... zamknięcie. Tak, zamknięcie - wymamrotał, ale nic więcej z siebie nie wykrzesał. Coś skutecznie go blokowało, aż mu się płakać chciało z tej niemocy. Aż przykucnął i objął ramionami swoją głowę.
  - Wujek Yensen... Yensen... on... on pracuje... w Gildii - wybuchnął czując spływające łzy po policzkach. Naprawdę nie było lekko. - Ale nie wiem... nie miał pomysłu! - wydusił jeszcze, zerkając na Will. Żadnego pomysłu, on też nie miał. Tak trudno tu było swe myśli zebrać. Ciągle gdzieś uciekały.

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 3. [Willow wkraca do akcji :D]

  Willie miała rację. Wiedział to, gdzieś podskórnie był tego świadom. Łamanie mu nie pomoże. Na pewno nie pomoże, ale łzy nie chciały przestać płynąć, choć ocierał je raz po raz. Dopiero gdy przy nim przykucnęła i wytarła mu te przeklęte krople, spojrzał prosto w jej oczy.
  Skąd go znał? Skąd znał Yensena? Czemu tylko on go znał? Czemu był ważny? Czemu do niego przyszedł? Zaczął intensywnie o tym myśleć. Przed oczyma stanął mu wysoki mężczyzna, który swą posturą mógł przestraszyć, ale jego nie straszył. Był ostry, ale opiekował się, kiedy przypłynął do... Mortiel.
  - Yensen... - zamrugał odzyskując na moment trzeźwe myślenie i błysk w oczach. - Był pierwszą osobą, którą spotkałem w Mortiel - wymamrotał, zaciskając lekko pięści i cały czas wpatrując się w tęczówki Willow. - Nauczył mnie wszystkiego, jest mi jak ojciec... - uśmiechnął się nawet do swych myśli. - Pracujemy razem... razem w Gildii... i ty też tam pracujesz. Willow.

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pokręcił przecząco głową.
  - Nie był... nie mógł być. Byliśmy dorośli - przyznał cicho, wciąż jakoś tego umysłem nie ogarniając. Niby czuł, że to prawda. Musiała to być prawda. Na pewno ją denerwował i... rumieńce nagle wylądowały na jego policzkach, a on się od niej cofnął dwa kroki. Schował swe policzki w dłoniach i wciąż na nią patrzył.
  - Willie, ja cię tam kochałem - wypalił niczym z karabinu maszynowego. Kochał ją, a potem spali w jednej sypialni. O mamo!

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 6. - Ale czekaj! - Ray wykazał się tu zdrowym rozsądkiem [hah! czasem i jemu się to zdarza o!]. - Wrócimy do niej i co? Zahipnotyzuje nas znowu, albo coś... - wymamrotał beznadziejnie, już czując że to nie najlepszy plan. Co prawda żadnego innego nie miał i nie wiedział też wszystkiego o samym sobie. Właściwie to niczego nie wiedział. Czym zajmowali się w tej Gildii? Czemu Mortiel wydawało się mu jakimś specjalnym miejscem, owianym tajemnicą? I czemu kołatała mu się gdzieś zagubiona myśl o magii ognia?
  Nabrał głębokiego powietrza w płuca i wyciągnął dłoń przed siebie, koncentrując się na tej jednej myśli. Ogień zapłonął, a on dosłownie padł na swoje cztery litery i poobijał sobie poślady. Miał wrażenie, że zobaczył tę sztukę po raz pierwszy, ale uczucie wydawało się znajome.
  - Wow! Willie, widziałaś to?! - spojrzał na dziewczynę czując wielki uśmiech wpływający mu na usta. - Sprawdź czy ty też tak potrafisz! - ponaglił ją pełen ekscytacji.

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 7. Ray uśmiechnął się do niej szeroko. Powoli zaczynał rozumieć co się tu działo. Jak zwykle wpadli po uszy i nawet go to nie zdziwiło. Tym się różnili od pozostały. Zawsze wpadali w tarapaty, ale szczęśliwie z nich wychodzili. Miał nadzieję, że tym razem też tak będzie.
  - Uhm... to może poćwiczymy i wtedy... wtedy się z nią skonfrontujemy? - zaproponował cicho, jakby nie do końca pewien swych racji. No bo jakoś wyjść musieli z tego bagna... tylko jak? Nie miał pojęcia co robić.

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 8. Ray potrząsnął przecząco głową. Coś mu nie pozwalało zaatakować dziewczynki, która z taką pasją ćwiczyła przez kilka dobrych minut. Coś wewnątrz niego mówiło, że to nie w porządku. Nie mógł tego zrobić. To było wbrew niemu, wbrew jego zasadom.
  - Nie mogę - oznajmił spokojnie. - Nie dam rady cię zaatakować... nie mogę - zacisnął mocniej wargi. To nie tak, że wątpił by się obroniła. Po prostu nie chciał jej skrzywdzić, choćby i przypadkiem. Nie i koniec. Nie ma takiej opcji. Nie zrobi tego, choćby go zmuszała.

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 9. Ninath nie należała do osób, które jakoś specjalnie sympatyzowały z technologią. Co prawda miała podstawowe pojęcie o działaniu sprzętu elektronicznego, który był dla niej notabene wymysłem co najmniej abstrakcyjnym, ale nie używała go. W jej domu nie było jakiejkolwiek instalacji elektrycznej, a gdyby ktoś dałby jej telefon do ręki, miałaby problem z obsługą większości modelu. Nie czuła z tego powodu jednak jakiegokolwiek wstydu. Nie każdy musiał się znać na wszystkim, jej wystarczyła znajomość prastarych arkanów magicznych i kilka innych zajęć, które sprawiały rudowłosej przyjemność. Nie spodziewała się co prawda, że młodsza od niej kobieta, dziewczyna, będzie miała problem ze znajomością takich urządzeń. Nie sprawiało jednakowoż to elfce najmniejszego problemu ani nie było powodem do rozbawienia. Willow wyglądała na obeznaną w podobnych rzeczach co ona, więc nawet nieco ucieszył ją ów fakt.
  - Na wszystko da się znaleźć czas – powiedziała, gdy przystała na propozycję dodatkowych lekcji. – To dla mnie przyjemność i nie mówię tego przez grzeczność. Chętnie zobaczę co dalej stanie się z tą szkatułką – dodała, gdy podziękowała za pomoc. Uśmiechnęła się nawet delikatnie w jej stronę, opierając się biodrem o blat stołu, na którym znajdowały się księgi oraz jeszcze przed sekundą szkatuła.
  - Pasuje, tylko jakbyś mi powiedziała mniej więcej, o której, byłabym wdzięczna – odpowiedziała, kierując swój wzrok na zegarek. Nie chciałaby siedzieć przez cały dzień, czekając na jej wizytę. Wolałaby po prostu wiedzieć, na kiedy ma być gotowa, a w międzyczasie może zająć się jeszcze jakimiś interesującymi rzeczami. Ostatnio zdobyła fascynującą księgę traktującą o wpływie gwiazd, astrologii na poszczególne arkana magiczne.

  Ninath

  OdpowiedzUsuń
 10. Ray pokręcił przecząco głową. Nie byli rodzeństwem, a on kochał ją... chyba. Tak czuł, choć było to dość nieporadne uczucie. Przynajmniej nie był pewien co powinno się czuć, jeśli czuło się miłość. Zacisnął mocno wargi, a potem wytworzył kulę ognia w dłoniach.
  - Jak mnie zaatakujesz to się obronię - odparł spokojnie. - Ale... nie chcę cię atakować, Willie - wymamrotał beznadziejnie, jakoś tak nie czując siebie w ogóle. Coś mu mówiło nie, a z drugiej strony nie widział w tym problemu. Zacisnął mocno wargi. No żesz! Co się z nim działo do cholery jasnej?!

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 11. [Zadowolę się i częściowością :)]

  Ray odruchowo sięgnął dłonią w bok chcąc wyciągnąć katanę, której tu nie było. Zamrugał, nie bardzo wiedząc skąd mu się wziął ten gest. Był tylko dzieckiem, ale zaczynał pamiętać więcej z każdą chwilą. Zacisnął mocno wargi i odskoczył, lawirując między kamyczkami. Puścił po ścianie ogień, który okrążył ją zamykając w pułapce.
  - Willie, nie chcę z tobą walczyć - powtórzył spokojnie, całkiem przerażony swoimi wcześniejszymi wybrykami. Nie zamierzał jej atakować a mimo to odruchowo to zrobił. Jak zwykle... gdy czuł się zagrożony. Aż sapnął zdziwiony i przycisnął dłonie do swych skroni.
  - Może... może zostaw swoje sztuczki... na matkę, co? - poprosił ją, by już go nie atakowała, jednocześnie starając się ugasić ogień. To wcale nie było łatwe. Wcale... bo nie pamiętał jak to zrobić. Zwykle pozwalał mu się samemu dogasać, zbierając swe żniwo... ale teraz nie chciał tego.

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 12. Willow nie mogła tego ugasić, a on czuł się zagubiony. Zaraz... na pewno potrafił. Wysunął dłoń do przodu i rozproszył ogień, ale kosztowało go to sporo energii. Opadł na tyłek oddychając ciężko.
  - Wiesz... brakuje mi katany - rzucił cicho, zakładając kosmyk niesfornych włosów za ucho. - Mojej katany - wymamrotał jeszcze, a obraz tego miecza pojawił mu się w myślach, aż uśmiechnął się do nich. Zaraz też czując jego ciężar we własnej dłoni.
  O... no tak... zaczynał rozumieć, mimo że wciąż ciężko mu było skupić na tym wszystkim myśli. Byli zamknięci. Zamknięci w śnie. Spali smacznie w pokoju Willow. Ten dziwny przedmiot, który ze sobą przytargali przyprowadził ich tu. Chcieli się wydostać i prawie się udało, gdy... spojrzał na swoje małe dłonie i westchnął ciężko. Wstał na równe nogi.
  - Nie przydasz się - wymamrotał smutno do swojego miecza, który teraz był dwa razy większy od niego. Przecież machanie nim przyniosłoby więcej szkód niż pożytku. Powinien skupić się na swej magii.
  - No dobra, Willow... znajdźmy jakąś polanę, gdzie będziemy mogli spokojnie poćwiczyć naszą... - nie skończył, bo za plecami Willow pojawiła się ich matka.
  - Tu jesteście. Dostałam telefon ze szkoły, że się w niej nie pojawiliście. Urwisy dwa - złapała Willow za ucho i zaraz to samo robiła z nim. - Już ja wam dam! - krzyknęła. - Tak na tyłek nastrzelam, że przez tydzień nie będziecie mogli usiąść!

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 13. Ray wybałuszył oczy, gdy Willow wbiła katanę w brzuch kobiety. I to bez użycia rąk! Posłużyła się zaklęciem, jak kiedyś. Zawsze to robiła. Takie miał wrażenie. Dziwne, dalekie wrażenie. Mocniej splótł swoje palce wraz z jej i już nie czekając na to co zrobi ich "mama" ruszył przed siebie tyle ile miał sił w nogach. A tych za dużo nie miał, zważywszy na to jakie krótkie nóżki teraz mieli. Biegli na oślep, nie do końca wiedząc gdzie. Byle jak najdalej ich "domu". Zatrzymali się dopiero, gdy wbiegli w gęste krzaki, przepełnione pokrzywami. Skrzywił się gdy te zaczęły go parzyć, ale brnął dalej.
  - Willow... Willie... musimy się stąd jakoś wydostać - wymamrotał. - Może, może ukryjemy się przed nią i jakoś przełamiemy ten czar...
  Nie miał pojęcia co robić. Miał wrażenie, że zwykle to ona była lepsza w analizie sytuacji.

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 14. - Gdybyśmy wiedzieli to nie wpadlibyśmy tak... - wybuchnął Ray, padając na ziemię i ciężko oddychając. Nie czuł się najlepiej. Miał wrażenie, że im więcej wracało do niego wspomnień, tym ciężej mu się oddychało.
  - Willow? Może powinniśmy ją zabić? - wysunął taki wniosek. - Zniszczyć jej dom... jej świat? Może to nie jest świat? Może to tylko jakieś pudełko? - zaproponował, jakoś tak nie czując się tu wolny. - W ogóle nie słychać ptaków... a przecież jest ciepło - rzucił swoim spostrzeżeniem.

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 15. - Bo jestem zmęczony - odparł masując dłonią swe serce. Bolało go tak jak jeszcze nigdy. Ledwie nabierał oddechy, ale starał się nie panikować. Nie potrzebowali tutaj paniki.
  - Masz rację, musimy ją zabić... tylko - spojrzął jej prosto w oczy. - Mam wrażenie, że już to robiliśmy... parę razy i guzik nam z tego wyszło - wymamrotał ciężko, podnosząc się wreszcie. - Ćwiczymy - rzucił z lekkim uśmiechem, tworząc kilka kul ognia i posyłając je w stronę "siostry".

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 16. Ray opadł ciężko na kolana, znów odruchowo masując swe ściskające się boleśnie serce. Ich trening odwrócił trochę jego uwagę od tego bólu, ale teraz znowu wrócił. Zacisnął mocno wargi.
  - Ugh... pamiętam zamek w Szkocji... ale nie takiej prawdziwej - rzucił pierwsze co mu przyszło do głowy. - Potem ją w pokoju z małym dzieckiem... pamiętam, że ją zabiliśmy, ale potem znów... znów się pojawiła gdzieś... i znów... - zacisnął mocniej wargi czując potworny ból przeszywający mu czaszkę. Oczy zaszły mu mgłą.
  - Willie... coś jest nie tak - wymamrotał i podpełzł do niej, by oprzeć głowę o jej pierś. Czując się przy tym jakoś bezpieczniej. Bolało tak jak jeszcze nigdy.
  - Niegrzeczne dzieci powinno się karać - kobieta pojawiła się przed nimi dosłownie znikąd. W dłoniach trzymała śpiące zawiniątko. Zanim Ray zdołał zareagować, znalazł się w potrzasku. Już go trzymała przy sobie, zasłaniając się nim i gładziła po policzku, niemalże pieszczotliwie.
  - On ci nie będzie potrzebny, kochanie. Zniknie z twojego życia - dotknęła klatki piersiowej chłopaka. - Zaraz przestanie boleć - zapewniła go, ale zamiast tego przyprawiła go o jeszcze większy ból. Aż wycisnęła łzy z jego oczu. Walczył, walczył z nią, ale serce coraz szybciej biło mu w piersi, jakby dosłownie chciało się z niej wyrwać lub wybuchnąć.

  Ray

  [masz, Twoja kolej na ratunek xD Ray się już naratował :P]

  OdpowiedzUsuń
 17. [no dobra, ale to nie był aż tak wielki ratunek xD]

  Ray niewiele z tego wszystkiego zarejestrować. Kobieta nagle straciła nad nim kontrolę, a on przeturlał się po trawie, wciąż ciężko łapiąc oddech i trzymając się za serce. Zauważył szamotaninę, w której Willow otrzymała cios paznokciami kobiety i potem samą nią wpatrującą się w niemowlę beznamiętnie. Jakby to co miała zaraz zrobić było po prostu kolejnym rytuałem.
  - Zniszcz - wymamrotał tylko, ale wcale mu się to nie podobało. Zabijanie niewinnych niemowląt chyba nie mieściło się w jego moralności. Willow zrobiła to jednak bez mrugnięcia okiem, aż mu się przykro zrobiło.
  Potem zapanowała ciemność. Poczuł się tak jakby spadał gdzieś w bezkres oceanu, by wybudzić się z długiego snu. Nabrał głębokiego oddechu i omal nie zachłysnął się przy tym. Światło słoneczne poraziło jego tęczówki, więc odruchowo podciągnął dłoń by je zasłonić. Coś szarpnęło, coś się zerwało, a chwilę potem zobaczył przed sobą bladego jak ścianę Marcusa.
  - Ray! Spokojnie. Już dobrze. Wiesz gdzie jesteś? - mężczyzna, złapał go za ramiona próbując uspokoić, ale chłopak ledwie nabierał powietrza w płuca. - Oddychaj, no już - Marcus miał swoje priorytety, a teraz musiał utrzymać go przy życiu i zdrowych zmysłach.
  - Willow? - wychrypiał tylko, szukając jej wzrokiem.
  - Jeszcze się nie obudziła - rzucił szybko uzdrowiciel. - Leż, nie ruszaj się.

  Ray

  OdpowiedzUsuń
 18. Ray już nie zasnął. Trochę obawiał się snu. Znowu mógł wpaść w pułapkę. Nie czuł się pewnie w tym łóżku, w tej sali. Na dodatek na parapecie rozsiadła się postać, której ewidentnie nie znał, a Marcus zniknął. Pewnie poszedł sprawdzić co u Willow, więc nie zamierzał mu robić przez to wyrzutów. Musiał ją sprowadzić z powrotem. Najważniejsze było to, że żyła. Zacisnął delikatnie wargi i zerknął na swojego towarzysza. Miał długie jasne włosy zasłaniające mu pół twarzy i był od niego chudszy, a przynajmniej tak mu się wydawało. Nie wiedział jak długo byli nieprzytomni, a kroplówka za dużo w utrzymywaniu wagi nie pomagała.
  Chciał nawet coś do przybysza zagadać, ale ugryzł się w język. Nie miał pojęcia o co zapytać, ale jego obecność jakoś nie bardzo mu się tu podobała. Miał wrażenie, że ten chudzielec wie coś więcej niż chciałby wiedzieć. Lepiej było nie pytać.
  Po dłuższej chwili powrócił Marcus prowadząc na wózku Willow.
  - Willie - wyrwało mu się, choć nie tak głośno jak sobie tego życzył. Ledwie mógł mówić tak sucho w gardle miał. Uniósł się na łokciach, mimo złowrogiego spojrzenia Marcusa i zlustrował ją spojrzeniem.
  - Dobrze, że się obudziłaś - odetchnął z wyraźną ulgą. - Jak się czujesz? - zapytał jeszcze, ale przecież widział, że wcale nie aż tak dobrze.

  Ray

  OdpowiedzUsuń