15 sierpnia 2017

Don't let your demons out...


Allen Walker

(Akodo)17-lat | Eflea | DEMON | 

| Nie odmówi dobremu towarzystwu | Papierosy są jego jedynym uzależnieniem | Swoją rodzinę omija szerokim łukiem | Uwielbia naturę oraz dobrą muzykę | Mól książkowy, który najchętniej wykupiłby wszystkie książki świata | Jego umiejętności nie ułatwiają mu spełnienia marzenia o zostaniu lekarzem. | Śledzi poczynania swego brata (Hanteia Akodo) z oddali. | Motor stał się jego miłością, kiedy poczuł wiatr we włosach oraz usłyszał ryk silnika (do dnia dzisiejszego nie wyrobił prawka - bo po co? Jeździć potrafi, motor posiada - zbędne formalności nie są dla niego. | Choć naturę odziedziczył po tatusiu, twierdzi że bliżej mu do Anioła (dobrze chociaż, że ojczulek nie potrafi mu namieszać w głowie). |
DANE OSOBOWE | HISTORIA | POWIĄZANIA


[Here I come again, proszę nie bić! ] 27 komentarzy:

 1. Witam ślicznie kolejnego słodkiego przystojniaka, mam nadzieję, że Allen nie zabije Akiry i zapraszam do siebie!

  Larrete

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również witam ! ^^ Zgłaszam swoją obecność i odpowiadam na wezwanie co do wątku z Aki :D teraz oficjalnie możemy nad nim pomyśleć!

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 3. Wilczyca ostatnimi czasy często wypuszczała się na samotne spacery. Lubiła podczas nich przybierać swoją zwierzęcą formę i przemierzać okolice Eflei. Czasami nawet wybierała się dalej i badała nowe horyzonty na czterech łapach. Sytuacja w jej rodzinnym stadzie wciąż była napięta. Shiro wyraźnie nie wiedział co ma myśleć, co robić... Akela miała nawet wrażenie, że ogarnia go szaleństwo podobne do tego jakie dopadło ojca... Wilczyca rozmyślając o całej sytuacji przemierzała nieznane jej okolice. Był już wieczór, a jej czarna sierść idealnie zlewała się z otoczeniem. Zamyślenie było tak głębokie, że jej uwadze obeszło światło za plecami jak i dźwięk silnika, zanim się spostrzegła poczuła mocne uderzenie i wyleciała nieco w powietrze. Przeturlała się bezwładnie kawałek i zaskomlała cicho... Do jasnej anieli... Co to było?! Potrząsnęła łbem wyraźnie zdezorientowana ale jedyne co zauważyła to powoli wyostrzający się obraz, w uszach natomiast brzmiał jej jakiś męski, obcy głos. Chyba ktoś coś do niej mówił... Warknęła cicho obserwując zbliżającą się postać, obraz nadal był zamazany, ale czekała. Wiedziała, że zaraz wszystko wróci do normy, a wtedy da popalić jegomościowi piratowi drogowemu, ot co!

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 4. | A ja przepraszam, że dopiero teraz! Sama miałam się odezwać o wątek, ale mam za dużo na głowie jak na razie. Ale tak, z wielką, wielką chęcią! Mogłabym jedynie poprosić o rozpoczęcie? ;;;; |

  ○ Phan.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Howling Flame" pękało w szwach. Wszystkie stoliki i miejsca były już zajęte przez klientów, Akira, Terayuki i Glen, o którym ten pierwszy nie myślał już inaczej jak o swoim przybranym dziecku (a w każdym razie podopiecznym) mieli pełne ręce roboty. Podczas gdy czerwonowłosy, uważny mag lodu serwował klientom schłodzone drinki i uwodził jednocześnie jedną z klientek słodkimi słówkami, a Glen spokojnie wychodził na zaplecze po nowe whisky, które wczoraj sprowadzono z Glasgow, blondyn o uwodzicielskim uśmiechu właśnie zbliżył się do nowo przybyłego młodzieńca. Młodzieniec ów, jak zauważył wcześniej, wymienił kilka słów z niewolnikiem, ale Akira nie wiedział, o co dokładniej chodziło, gdyż obsługiwał wtedy jakąś ze wszech miar czarującą damę i tłumaczył jej z cierpliwością godną samuraja układającego kwiaty, że chętnie przyjąłby zaproszenie, lecz jest zajęty z narzeczoną. Mniejsza o to, że ani on nie oświadczył się jeszcze Ninath, ani ona nie usłyszała od niego niczego więcej poza tkliwym wyznaniem, że łączy ich więź.
  "Szko-szkocką z lodem?"
  Uroczy, mały jąkała.
  -Witamy w Howling Flame, młodzieńcze-uśmiechnął się uroczo, opierając łokcie o bar. Kątem oka ocenił sytuację, a upewniwszy się, że Glen i Terayuki należycie wykonują swoje obowiązki, ocenił spojrzeniem klienta i uznawszy, że jest na tyle toto duże, by się utrzymać na nogach, odwrócił się do półek z whisky. Wybrał jedną, możliwie najsłabszą dla pewności, po czym napełnił nią z uwagą szklankę i dodał kilka kostek lodu tak, jak powinno być.
  -Skosztuj, proszę, tej whisky. Mam nadzieję, że ci zasmakuje-zaproponował, wręczając mu naczynie, po czym oddalił się pośpiesznie w kierunku gromady innych klientów, którzy zdawali się wyrażać zaniepokojenie tym, że nie obsługuje się ich zbyt szybko.
  Chłopak wydawał się mu znajomy, jednak machnął na to ręką - ostatecznie to tylko dzieciak, może spotkał go już gdzieś w Mortiel na ulicy albo obsługiwał go już w barze? Przewijało się tu tyle ludzi. Trudno było zapamiętać wszystkie twarze.

  Akira Englund

  OdpowiedzUsuń
 6. Odblaski?! Wilczycę tak bardzo ukuł w ucho ten komentarz, że nic innego nie przykuło jej uwagi. Warknęła i w błyskawicznym tempie wstała na cztery łapy, tylko po to, aby skoczyć na oprawce i powalić plecami na ziemię. Kiedy już trzymała pysk nad jego twarzą przeobraziła się w dziewczynę i sięgnęła niewielki sztylet przy przepasce u nogi, wymierzyła nim w oko napastnika równie szybko i niespodziewanie jak sam wykonany na niego skok. Dodatkowo siedziała okrakiem na jego brzuchu, co uniemożliwiało jeszcze więcej ruchu.
  - A widziałeś kiedyś wilka z odblaskami?! – zapytała nadal marszcząc nos i powarkując, patrząc chłopakowi prosto w oczy. Może i zabić jej nie mógł w ten sposób, ale ból przestała odczuwać tylko dzięki buzującej w niej adrenalinie. Tak czy siak tekst o odblaskach zabrzmiał jak żart, a dla niej sytuacja nie była zabawna. Dodatkowo napięcie w stadzie podwajało jej negatywne emocje, a nieznajomy stał się, chcąc nie chcąc, dobrym celem do rozładowania ich.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 7. Akela szarpnęła nieco sztylet, aby wydobyć go z dłoni napastnika, niestety, przez to popuściła nieco uścisk i broń została jej wyrwana po czym rzucona gdzieś w dal. Dziewczyna powędrowała wzrokiem za nożem i na chwilę zapomniała o ostrożności. Przypłaciła to wylądowaniem pod chłopakiem. Syknęła przy tym cicho i zaraz znowu warknęła szarpiąc się jednorazowo.
  - Poszanowania?! Zabawne, właśnie przed chwilą mnie potrąciłeś – zaznaczyła dość agresywnie. – Nie spodziewaj się ogłady w Eflei i nie przy wilkołaku – dodała jeszcze z równą niechęcią w głosie, a kiedy dotknął jej policzka od razu skierowała swoje kły ku jego dłoni. Nawet w ludzkiej formie dysponowała ostrymi zębami, zaraz, korzystając z gibkości swojego ciała i własnej siły podniosła nieco usztywnione dłonie, przez co nieznajomy minimalnie wygiął się do tyłu, wtedy oplotła mu szyję i głowę swoimi nogami i pociągnęła ku ziemi, jako przyszła Alpha i wcześniejszy obiekt badań dysponowała większą siłą niż typowe osobniki jej wzrostu czy wagi.
  - Mi Twoje twarzyczki jakoś nie szkoda – oświadczyła, nadal z warkotem w gardle.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 8. Aki dzisiejszego dnia była naprawdę wojownicza, normalnie jak nie ona. Cahan zapewne byłby dumny widząc jak traktuje innego chłopaka, zwykle nieumyślnie prowokowała ich do dziwnego rodzaju tekstów czy zbliżeń, jednak nie tym razem. Miała w sobie zbyt dużo złości, na dodatek ten wypadek i bezczelne gesty czy teksty chłopaka.
  - Nie sądziłam, że koleś z przyjemnym wyrazem twarzy będzie zgrywał dupka! Za kogo Ty się masz?! – warknęła po jego pierwszym zdaniu. Nie starała się go jakoś uporczywie utrzymać w uścisku, szybko puściła nieznajomego, dając jasno do zrozumienia, że…
  - Głaskać po policzku to Ty sobie możesz swoją panienkę! – również wstała, bacznie obserwując chłopaka. – Najpierw przetrąci kości, a później pieszczot mu się zachciewa, jeszcze czego! – zmarszczyła gniewnie czoło, robiąc dwa pewne kroki w jego stronę.
  - Jeszcze zdziwiony! „Niektórzy reagują też dezorientacją, gniewem albo nawet agresją, ale także brakiem nadziei czy bezcelowymi działaniami. Warto wiedzieć, że takie zachowania tuż po wypadku są zupełnie normalne. Podobnie jak lęk i niepokój, które mogą wywoływać pory dnia, konkretne miejsca, różne zapachy czy dźwięki kojarzące się z wypadkiem.” – wycedziła nagle fragment przeczytanego kiedyś, gdzieś artykułu, który akurat, z powodu sytuacji, pojawił się przed jej oczyma. Uroki fotograficznej pamięci. Wilczyca nawet podczas wypowiedzi zaznaczyła, że cytuje dane zdania, pokazując w powietrzu gest symbolizujący owy cudzysłów. Po tym słowotoku zaczęła spokojniej oddychać i widać było, że napięcie po prostu z niej schodzi, mimo to twarz nadal ozdabiał nieprzyjemny grymas.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 9. -Ore wa Akira Englund, yoroshiku gozaimasu-uśmiechnął się przyjaźnie Akira, przyglądając się z ciekawością chłopakowi. Więc chciałby do nich dołączyć, co? Zmarszczył brwi, przyglądając się mu uważnie. Nie było już żadnych klientów, został tylko ten uroczy młodzieniec, który do tego nie wyglądał na człowieka. Gdyby miał go oceniać...Wyglądał na takie małe, nastoletnie chucherko, które jeszcze nie widziało przeciwnika, tak samo jak adoptowany przez niego Glen, i musiał brać pod uwagę ewentualne tarcia między chłopcami. Najlepiej będzie, jeżeli Glen i ów dzieciak nie będą się zbyt często widywali, trenować mogą przecież osobno...Sprawdzić go musieli, tylko jak? Stare, niebezpieczne testy, które przechodził w Szwecji, nie miały szans się sprawdzić. Ale gdyby przerobić część z nich, sprawdzić, czym jest chłopak i jakie ma tak naprawdę zdolności...Cóż, dobrze by było mieć nowego członka w swoich szeregach.
  -Jak się nazywasz, jakiej jesteś rasy, ile masz lat i co potrafisz-zaczął ze spokojem blondyn, zdjąwszy okulary i zacząwszy przecierać fioletowe szkła. Spojrzenie jego piwnych oczu było spokojne, nie oceniało dzieciaka.
  -Kiedy odpowiesz mi szczerze na te pytania, powiem ci, co masz robić. Staniesz też przed wielkim mistrzem bractwa.-poinformował go jeszcze.

  Akira Englund

  OdpowiedzUsuń
 10. Akela (jak kiedyś napiszę Akane to się nie zdziw xD) prychnęła pod nosem.
  - Och wybacz geniuszu dobroci, że jako istota potrącona nie rzuciłam Ci się na szyję z pocałunkami za wykazaną przez Ciebie chęć pomocy – odpowiedziała kpiąco i zaraz zacisnęła pięści, ponownie cicho warcząc, dopiero po chwili dotarło do niej, że chłopak cytuje fragment tekstu z tego samego artykułu i lekko zdziwiona zmarszczyła czoło, unosząc przy tym brew w geście zdziwienia. Zaraz jednak zdziwienie znowu przerodziło się w złość. Co za tupet. Ruszyła na niego i pchnęła go dość mocno, ale bez przesady.
  - Jesteś w Eflei idioto! Tu nawet nie ma konkretnie wyznaczonych dróg! Jak w lesie potrącisz sarnę to też będziesz jej wyrzygiwał, że powinna uważać?! Skąd się urwałeś?! – uniosła się raz jeszcze, jednak zaraz wzięła kilka głębszych oddechów. Cofnęła się i zrobiła kilka kółek, chcąc się uspokoić, prawie jej się udało, jednak ten znowu się odezwał. Dziewczyna zatrzymała się i powoli zwróciła ku chłopakowi twarz, z takim wzrokiem, jakby porządnie nacisnął jej na odcisk.
  - Och, racja, głupia ja – zaśmiała się, jakby wszystkie negatywne emocje nagle z niej zeszły, grała po prostu jak urodzona aktorka, zaraz jednak znowu zmarszczyła czoło. – Nie pomyślałam o tym, że jakiś kretyn będzie tu jechał na swojej przedpotopowej kosiarce! – po raz kolejny podniosła ton, nawet nie zauważyła, że stoi bezpośrednio twarzą w twarz z nieznajomym. Dopiero po kilku sekundach przeskoczyła wzrokiem po całej jego buźce, oczy, nos, usta, znowu nos i oczy…
  - Powinnam być bardziej czujna, to racja, ale pod koła Ci nie wskoczyłam, a Ty zamiast krótkiego „przepraszam”, wykłócasz się kto ponosi winę – powiedziała już spokojnie, jednak oskarżycielskim tonem, patrząc mu prosto w oczy.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 11. Już była coraz spokojniejsza, już emocje z niej schodziły kiedy nagle poczuła zacisk na szyi i zaraz została przyparta do drzewa. Warknęła głośno, jednak ucisk zaciskał się coraz bardziej, przez co Wilczyca zaczęła mięć problemy z złapaniem powietrza. Nie spodziewała się aż takiej agresji ze strony przeciwnika, jednak na groźby zareagowała wyszczerzeniem kłów, jeszcze chwila, jeszcze momencik… Już miała przejść do obrony i kontrataku, jednak wtedy odpuścił, a Aki automatycznie upadła na kolana, złapała się za szyję i zaczęła głośno kaszleć. Spojrzała rozżarzonymi na błękitno ślepiami w stronę chłopaka. Teraz przesadził, gdyby nie jej samokontrola to pewnie od razu rzuciłaby się w jego stronę, nawet chciała to zrobić, jednak ledwo tylko drgnęła, a usłyszała jego warkot. Zaraz wyczuła przestrogę w wypowiedzi, mimo, że była przekazana bardzo agresywnym tonem. Wilczyca czuła więcej, więcej słyszała, bicie serca świadczyło o tym, że coś jest nie po myśli obcego… Dziewczyna ledwo, ale powstrzymała się od doskoczenia do niego, bacznie obserwując co wyczynia. Kiedy drzewo padło na ziemię, ona była spokojna, mimo, że kilka gałęzi dosłownie haczyło o jej ramiona i czubki butów. Przejechała delikatnie po obolałej szyi, nie mogła nic powiedzieć, w prawdzie regenerowała się szybko, ale minęło za mało czasu. Wstała powoli i równie wolno ruszyła w stronę chłopaka z kamienną twarzą. Zatrzymała się przed nim, zmierzyła go pogardliwym spojrzeniem.
  - I co? Czujesz się teraz męski? – zapytała ledwo mówiąc, jednak zadbała o wyraźną kpinę w głosie i nie czekając na odpowiedź ruszyła dalej. „Nie tykaj gówna to nie będzie śmierdziało” pomyślała. Teraz nawet nie czuła złości, raczej pogardę, nie był wart tracenia czasu, nie był nawet wart jakiegokolwiek ciosu.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 12. -CO...CO ON TU ROBI?! CO TY TU ROBISZ I CO TO JEST, DO NAJJAŚNIEJSZEJ CHOLERY?!
  Larrete Veronica Pamphilli spodziewałaby się niemal wszystkiego. Wszystkiego, do ciężkiej cholery! Pornograficznych ujęć sześćdziesięcioletniej ciotki Cateriny, kolejnego rozmontowanego przez ojca silnika w taki sposób, że nie nadawał się do użycia, podpalonej wódki, wszystkiego, ale nie praktycznie nagiego dzieciaka, związanego i leżącego W JEJ WŁASNYM ŁÓŻKU. Stojąca obok niej kobieta ze skrzyżowanymi rękoma na dorodnych piersiach rozmiaru co najmniej E, jej kochana kuzyneczka Silvia Pamphilli, tylko parsknęła z pogardą. Wyglądała na bardzo, ale to bardzo z siebie dumną.
  - Zafundowałam ci kochanka na pocieszenie - objaśniła. - Przecież nie będziesz całe życie płakała po Yvesie.
  Larrete tak to zszokowało, że musiała usiąść na krawędzi łóżka. Silvia zdecydowanie postradała zmysły. Ten chłopczyk był zdecydowanie zbyt młody, by miała z nim cokolwiek robić, zbyt...niewinny, wszystko w niej krzyczało "nie". Poza tym nawet, jeżeli miałaby przeżywać żałobę po Yvesie, to na pewno nie pozwoliłaby sobie na skok w bok w TAKI SPOSÓB!
  -Silvia...-wykrztusiła ze zgrozą.-Czyś ty zwariowała?
  -Nie - uśmiechnęła się z dumą młodsza Włoszka, poprawiając swoje długie, czarne, kręcone włosy. - Chodź, Larrete. Dzieciak się z nami zabawi. Będzie fajnie.
  -Na wszystkich półbogów i bogów, na bogów tej ziemi, na prochy świętej pamięci pradziadka Ezia, NIE!-wybuchnęła w odpowiedzi rudowłosa panna Pamphilli. Przerzuciła się natychmiast na włoski i zalała wszeteczną Silvię potokiem słów, idiomów i wyrażeń, z których Allen zrozumieć mógł po samym tonie, że kobieta stara się odwieść kuzynkę od genialnego pomysłu. Ta jednak zdawała się nie pojmować tej idei. Wyszła, tupiąc nogą z głośnym "hmpf". Larrete zdrętwiała. Co ma teraz zrobić? Jeżeli to się rozniesie w mieście, jeżeli to dojdzie do Yvesa, albo, o zgrozo - do kogokolwiek z konkurencji, to ważne transakcje ojca z Hiszpanią zostaną zablokowane. A ten biedny chłopczyk...Popatrzyła na niego uważniej. Uśmiechnęła się łagodnie, na jej skonsternowanej i wściekłej twarzy pojawiły się rumieńce.
  -Przepraszam cię, bambino mio. Po stokroć cię przepraszam-mówiła delikatnie, rozwiązując malca i pomagając mu usiąść. -Zaraz dostaniesz jedzenie, a potem posiedzisz tu chwilę, szofer odwiezie cię do domu, dobrze? Przepraszam za to zamieszanie, moja niezbyt inteligentna kuzynka...
  Skrzywiła się z irytacją.
  -Moja inteligentna kuzynka skorzystała z jakichś okoliczności, które pozwoliły jej cię porwać i przynieść tutaj, żebyś robił za moją...zabawkę-westchnęła, kręcąc głową.-Czasami zastanawiam się, jakim cudem mój ojciec jeszcze znosi jej kaprysy. Jak masz na imię, bambino mio?

  Larrete

  OdpowiedzUsuń
 13. Zatrzymała się słysząc śmiech i odwróciła do niego z wyraźną niechęcią, a jednocześnie zaciekawieniem na twarzy. Skrzyżowała ręce, w prawdzie nie miała na celu go urazić, jedynie wykpiła żałosne zachowanie, za które uważała podnoszenie ręki na kobietę, dziecko czy zwierzę, bądź co bądź Aki mieściła się w dwóch z trzech wymienionych grup. Przyglądała mu się tak cały czas, aż nie dotknął jej ramienia, drgnęła wyraźnie zrzucając jego dłoń i naburmuszyła się odrobinę… Jeszcze się nie nauczył, że ma jej nie dotykać? Słysząc dalsze słowa miała wrażenie, że chłopak wbrew pozorom ma niskie poczucie wartości, no bo… który facet nie chce być męski? Homoseksualny? No tak… Aki i jej przemyślenia, zgubne przemyślenia. Od razu uznała, że może przecież mieć do czynienia z zniewieściałym osobnikiem. Powęszyła w powietrzu i zaczęła mu się nieco inaczej przyglądać. O motorze wyraził się per „swoja ukochana”. Wilczyca zmarszczyła czoło jednak milczała. Dopiero na dziwnego rodzaju przeprosiny jej twarz wróciła do normy, jednak ona odwróciła ją profilem do chłopaka, jakby chcąc pokazać, że nadal się boczy, oczywiście obserwowała go przy tym kątem oka. Ostatecznie jednak westchnęła ciężko. Jeżeli już kiedyś ma zająć stanowisko Alphy to przecież musi się nauczyć nie tylko dominacji.
  - Dobra… Przyznaję, jako wilkołak powinnam wyczuć i usłyszeć Cię z kilku kilometrów, ale jak widać nie tylko Ty masz problemy… - tu spojrzała na towarzysza i zaraz na jego maszynę, a raczej jej resztki. Pokręciła głową… Jakby ona chciała aby rozwalony złom był jej jedynym zmartwieniem.
  - Ale nie przeproszę, nikt w Eflei nie nosi odblasków, to Ty będąc tu powinieneś się dostosować i bardziej uważać na drodze – dodała, jednak tym razem jej ton nie był agresywny, po prostu stwierdziła fakt.

  Aki
  [Najmocniej przepraszam, że odpisuję dopiero, ale byłam pewna, że już dawno to zrobiłam o.o]

  OdpowiedzUsuń
 14. [Rozumiem, sama miewałam zastoje weny ;)]

  Wilczyca posłała chłopakowi obojętne spojrzenie i uniosła przy tym brew ku górze. Serio? Jeszcze mu się chce czepiać o takie rzeczy?
  - Bo jesteś tu gościem, ewentualnie nowym mieszkańcem, a to daje podstawy do dostosowania się, szczególnie gdy jesteś na kogoś terenie - powiedziała takim tonem, jakby to było oczywiste. W jej rasie znaczenie terytorium miało duże znaczenie.
  - Na Twoje szczęście jesteśmy poza terenem mojego stada, więc nie musimy Cię zabijać - dodała, uśmiechając się delikatnie, zupełnie tak jakby mówiła o czymś naprawdę przyjemnym. Słysząc propozycję o piwie zmarszczyła lekko czoło, na kolację natomiast cofnęła się o krok i spojrzała na chłopaka jak na jakiegoś zwyrodnialca. W sumie... na alkohol miała ochotę, ale kolacja?! Już widziała w wyobrazi jak Cahan rozdziera tego chłopaka na kawałki... Zaśmiała się lekko, zaraz jednak wróciła na ziemię i spojrzała na towarzysza niepewnie.
  - Zostańmy przy tym piwie - odpowiedziała w końcu i również delikatnie się uśmiechnęła, mimo wszystko nie przestawała być czujna. Ból w prawdzie już zniknął, a głos dziewczyny wrócił do normy, ale cholera wie czy nieznajomemu znowu nie odbije. No właśnie... nieznajomy. Wilczyca chrząknęła cicho.
  - A skoro już mam gdzieś z Tobą iść to miło by było poznać Twoje imię - zauważyła patrząc na chłopaka wymownie.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 15. Po raz kolejny podniosła na niego zdziwiony wzrok. Nie ma podziału? Nie miała pojęcia skąd u niego taki pomysł.
  - To źle słyszałeś. Wilkołaki, które nie posiadają własnych terenów? To, że Eflea nie ma oficjalnych praw nie znaczy, że jej mieszkańcy również – wyjaśniła zgodnie z prawdą. Wyspa rządziła się własnymi zasadami, stworzonymi przez zamieszkane rasy. Dziewczyna szczerze wątpiła, że rasa do której należy jej nowy znajomy posiada swój własny kodeks, jednak nie miała ochoty na dalsze wyjaśnienia, niech sam się douczy skoro spacery po takim miejscu mu w głowie. Oczywiście również nie spuszczała wzroku z jego oczu, a kiedy się przedstawił lekko kiwnęła głową.
  - Akela Cadogan – odpowiedziała z trochę bardziej pogodnym wyrazem twarzy. Po tym zmierzyła Allan’a dokładnie wzrokiem.
  - Chociaż częściej nazywają mnie Aki – dodała i zaraz uniosła swoją koszulkę, aby zobaczyć jak miewa się jej poturbowane żebro. Na skórze widoczny był krwisty siniak, Wilczyca ułożyła na nim dłoń i wygięła się lekko, strzykając kośćmi. Wolała upewnić się, że wszystko jest na swoim miejscu i zrasta się tak jak powinno. Po tym powęszyła chwilę w powietrzu, kątem oka zerkając na towarzysza. Oderwała fragment swojej koszulki, tak, że miała odsłonięty brzuch i zbliżyła się do powalonego pnia.
  - To wymyśliłeś już gdzie idziemy? – zapytała, zaciekawiona dość nietypową propozycją przeprosin, zrywając jednocześnie jakieś zielsko z pnia. Wróciła do niego spojrzeniem i wsadziła rośliny do ust, zaczynając przeżuwać, po tym wypluła je prosto do oderwanej części odzieży. Nadal nie spuszczając chłopaka z oczu wtarła przeżutą zieleninę w obolałe miejsce, ostatecznie tworząc z fragmentu koszulki przepaskę na brzuch, przytrzymującą jej naturalne lekarstwo.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 16. Prawdę mówiąc zasady wilkołaków były spisane, jednak nie jako główne zasady panujące w Mortiel, ale tego chłopak mógł nie wiedzieć. Mimo to, jego ton i komentarz o sikaniu wydał się Wilczycy dość zabawny. Uniosła kącik ust, aby przez przypadek sobie nie pomyślał, że wszystko już jest między nimi w porządku.
  - Byle nie przy mnie – odpowiedziała jedynie, nadal z tym ukrytym uśmieszkiem. Co z tego, że jego sikanie na niewiele by się zdało? W końcu jego rasa nie znaczy terenów zapachem, wiec rasy jej pokroju uznały by po prostu owy „sik” za intruza na terenie. Aki znowu skrzyżowała swoje ręce.
  - Są pisane, każdy nadprzyrodzony wie, że wilkołaki wywodzą się od wilków, wilki zdobywają tereny łowne, my również, gdyby nie to, ciągle byśmy toczyli wojny o zwierzynę, a Twoje sikanie jedynie poinformowało by nas o Twojej obecności w tym miejscu. Jesteś demonem, wy nie znaczycie terenów – ostatnie zdanie szepnęła, mówiąc tak, jakby zdradzała mu niezwykłą tajemnicę. Oczywiście po prostu się droczyła. Oparła się o powalony pień łokciem, znowu patrząc co Allan robi z maszyną. Słysząc kolejną zgryźliwość pokręciła głową, tym razem śmiejąc się cicho.
  - Słuchaj uchem, a nie brzuchem, mówiłam przecież, że nie jesteśmy na moim terenie, gdybyśmy byli to już dawno poznałbyś moją rodzinę – ruszyła w jego stronę i poklepała go po ramieniu – śmiem twierdzić, że z tej mniej przyjaznej strony – dodała puszczając w jego stronę oko i wyprzedziła go o kilka kroków ruszając w stronę przybytku, o którym mówił. Odwróciła się jeszcze do niego, poprawiając przy tym włosy.
  - Poza tym, ogniska na czyimś terenie nie są zabronione, przykułbyś uwagę, pewnie nawet zwabił do siebie zwiadowcę, ale oddaliłby się zaspakajając swoją ciekawość – wzruszyła ramionami zrównując z nim krok. Dawno nie spotkała tu kogoś aż tak niedoinformowanego na temat jej rasy. W prawdzie każdy klan mógł mieć nieco odmienne zasady, ale podstawy były takie same.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 17. Chłopak był naprawdę oderwany od rzeczywistości, Wilczyca doskonale zdawała sobie sprawę z zastosowanego w wypowiedzi sarkazmu, jednak on po prostu robił to kiepsko. W końcu tego rodzaju wypowiedzi powinny być „nie do zgaszenia”. Dobrze użyty sarkazm to taki, po którym żaden rozmówca nie wie po prostu co odpowiedzieć, w tym przypadku tego nie było i nie chodziło o sam wydźwięk. Pokręciła głową słysząc znowu o zasadach panujących w Eflei.
  - Może wytłumaczę Ci to łopatologicznie, bo najwyraźniej masz jakiś problem z rozumowaniem. Tutaj rządzą mieszkańcy, wilkołaki są jednymi z mieszkańców, kiedy dochodzi do sporu między wilkołakiem a innym stworzeniem to mieszkańcy, w przypadku jakiejkolwiek „rozprawy” decydują kto ma winę i jaką ponosi karę. Podczas takiej rozprawy respektowany jest kodeks wilkołaków, mieszkańcy zapoznają się z nim i na jego podstawie oraz na podstawie swoich własnych przekonań decydują o werdykcie. Rozumiesz? Gdybyś był wilkołakiem, to sprawę rozpatrzyliby jedynie na podstawie kodeksu, własne przekonania mieszkańców nie miały by prawa bytu – wyjaśniła na spokojnie, jednak zakończyła to głośnym westchnięciem, mając cichą nadzieję, że w końcu załapie w jakim miejscu się znajduje. Nie wnikała w sytuację, w której miał przyjemność poznać tutejsze zasady, w przypadku jej rasy i wszystkich ras, które posiadały własne kodeksy prawo działało inaczej, nawet w ucywilizowanych miastach Mortiel. Miał prawo o tym nie wiedzieć, ale zaczynał jej działać na nerwy, po prostu nie lubiła gdy ktoś niedoinformowany spierał się na jakiekolwiek tematy. Słysząc kolejną zaczepkę i tekst o sikaniu rozbawienie zniknęło z jej twarzy. Zaszła mu drogę i zatrzymała dłonią maszynę. Spojrzała na niego z ponurym wyrazem twarzy, a jej oczy nabrały bardziej dzikiego wyrazu, nie zrobiła tego celowo, nie miała zamiaru się popisywać, po prostu emocje czasem brały górę, przynajmniej u wilkołaków.
  - Jeżeli już masz ochotę na dyskusję to proszę bardzo, ale dyskusja nie polega jedynie na klepaniu ozorem, słuchaj co do Ciebie mówię. Demony, nie ważne czy śmierdzące, czy pachnące fiołkami, nie znaczą terenu. Dla rozjaśnienia Twojego umysłu dodam, że takie znaczenie nie polega jedynie na sikaniu – powiedziała dość stanowczo, by po tym uśmiechnąć się subtelnie, puścić maszynę, obrócić się na pięcie i kontynuować wędrówkę.
  - A sarkazm nie polega jedynie na zastosowaniu odpowiedniego tonu, tak samo nie jest to trzymanie się jednego żarciku o sikaniu… - tu zerknęła na niego jak na jakiegoś szczeniaka nie znającego podstaw przerwania - jeszcze sporo pracy przed Tobą – dodała z impetem wchodząc do baru, jak zawsze, przykuwając przy tym uwagę zebranych.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 18. [ No trzasnę tego chłopaka xD Bez urazy, ale… co za tępe pudło… ;.; ]

  - Och na litość boską! – wykrzyknęła słysząc kolejne głupoty jakie wygadywał.
  - W którym momencie ja powiedziałam, że jesteśmy jedynymi mieszkańcami co?! Weź włącz szare komórki! Skoro masz konflikt z wilkołakiem to chyba oczywiste jest, że brane pod uwagę będzie prawo wilkołaków, brane pod uwagę! To znaczy, że moje prawo nie będzie podstawą do wymierzenia sprawiedliwości, ale prawa w nim zawarte będą okolicznością łagodzącą! A Ty, nawet jeżeli masz swoje własne prawa to są guzik warte, bo tu chodzi o CAŁĄ Twoją rasę! Nie klan, nie rodzinę, wszystkie demony na świecie musiałby mieć spisany swój kodeks i dopiero wtedy mieszkańcy po zapoznaniu się z kodeksem moim i Twoim wymierzyliby sprawiedliwość. Tak więc choćbyś bardzo chciał, to nie możesz mieć w dupie moich praw, a ja nie mogę mieć w dupie Twoich. Jedyne o czym cały czas mówię to, to, że mój kodeks byłby brany w naszym przypadku pod uwagę, a Ty się zachowujesz jakbyś nie rozumiał słów „brany pod uwagę”, jakby mój kodeks był podstawą tutejszych praw. Ogłaszam wszem i wobec, nie jest – wyjaśniła nieco podniesionym tonem. Naprawdę nie wiedziała co jest trudnego w zrozumieniu tej sytuacji, nie rozumiała po co Allen przekręca jej wypowiedzi i wciska w jej usta słowa, których nawet nie wypowiedziała. Usiadła na krześle biorąc kilka głębszych oddechów.
  - Miało być piwo to niech będzie piwo – odpowiedziała już nieco łagodniej. Podobno kto się czubi ten się lubi, ale miała dziwne wrażenie, że w tym przypadku to przysłowie nie ma racji bytu.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 19. [ Możliwe, ale... mam pytanie. To przekręcanie wypowiedzi Aki jest celowym zabiegiem? Bo w każdej swojej wypowiedzi dziewczyna podkreśla, że wilkołaki to część mieszkańców, albo, że ich kodeks byłby tylko brany pod uwagę, a zarzuca się jej narcyzm i egoizm rasowy i nie wiem czy to moje odpisy są niezrozumiałe, czy Allen po prostu ma taki sposób bycia. :P ]

  Zmroziła chłopaka wzrokiem.
  - Ty serio jesteś po prostu tępy albo nie masz pojęcia jak przebiega rozprawa. Skoro jesteś oskarżonym albo oskarżycielem to kogo niby mają interesować Twoje przekonania? Sugerujesz, że gdybyś mnie zabił i powiedział przed mieszkańcami, że w Twoim przekonaniu sobie zasłużyłam, to oni uznaliby to podczas podejmowania decyzji o karze? Twoim zadaniem byłoby jedynie opowiedzieć bieg wydarzeń i ewentualnie podać powód swojego zachowania. Mówiąc „mieszkańcy” miałam na myśli tych, którzy decydowaliby o werdykcie. Oni słysząc Twoją wersję wydarzeń, moją i ewentualnych świadków oraz analizując kodeks jednej lub obu stron podjęliby decyzję, a to co Ty sądzisz guzik by kogoś obchodziło – tak, teraz spojrzała na niego jak na prawdziwy, stu procentowy niedorozwój, spojrzała na niego z żalem w oczach. Ostatnia próba wyjaśnienia, ostatnia, obiecała sobie w głowie i złapała szkło, które jej przyniósł, albo się napije, albo rozbije mu ten kufel na głowie, bo cierpliwość serio zaczynała się wilczycy kończyć.
  - I powiedź mi, w którym momencie dałam do zrozumienia, że liczy się tylko mój kodeks? Bardzo chętnie się dowiem, a nawet przeproszę, tylko podaj mi konkretny przykład – to powiedziała już spokojnie.
  - A jeżeli chodzi o oczekiwania, to oczekuję słuchania całych moich wypowiedzi, a nie wyszarpywania słów z kontekstu, nie przypisuję sobie etykietki wszystkowiedzącej, ale kiedy posiadam na jakiś temat wiedzę to z niej korzystam. Tak jak w tym przypadku – również powiedziała na spokojnie, już jaśniej się wytłumaczyć sytuacji chyba nie dało.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 20. [ Tak, jest jak najbardziej dumna i mocno związana, po prostu chciałam się upewnić, że chodzi o charakter chłopaka, a nie o jakieś niejasności w odpisie ^^ ]

  - Podałam po prostu przykład, uznałam, że tak lepiej zrozumiesz bezsens swoich sugestii - wzruszyła ramionami i zaraz sama głośno westchnęła, na jej twarzy pojawił się lekki grymas ale zaraz przytaknęła.
  - Nie dogadamy, ale nie uważam Cię za głupiego czy tępego, po prostu uważam, że nie słuchasz ze zrozumieniem przez co sam na takiego wychodzisz - stwierdziła spokojnie, upijając spory łyk piwa.
  - A fakt, że wyrabiasz sobie o kimś opinię na podstawie jednego spotkania i to jeszcze z góry skazanego na niepowodzenie, jeszcze bardziej stawia Cię w dość dziwnym świetle, ale co racja to racja, pierwsze wrażenie zrąbaliśmy równo, po całej linii - zaśmiała się lekko i mimo wszystko posłała mu lekki uśmiech. - Chociaż coś nas łączy - stwierdziła jeszcze i zaraz przygryzła dolną wargę, słyszą pytanie chłopaka, taki odruch w czasie głębszych przemyśleń.
  - Znaczy... Jesteśmy właśnie w barze Englunda, więc jeżeli go szukasz to zapewne tutaj znajdziesz go najprędzej - odpowiedziała, patrząc na Allen'a ciekawskim wzrokiem. W prawdzie nie jej sprawa o co chodziło, ale troska, którą darzyła przyjaciół zawsze podpowiadała, aby dowiedzieć się jak najwięcej. Akira był w końcu przyjacielem Niklaus'a, a jedno z ich wydarzeń dało jasno do zrozumienia, że są w coś wplątani razem.
  - Osobiście znam tylko jego bliźniaka, jeżeli wiesz o czym mówię - znowu upiła trunku, w końcu nie miała pojęcia jak bardzo chłopak obeznany jest w tutejszych informacjach. W prawdzie sporo istot używało przydomku "bliźniacy" w odniesieniu do Akiry i Nik'a, ale cholera go wie.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 21. Wilczyca od razu wyczuła zmianę emocji, nie chodziło tylko o zapach, zmieniła się nawet postawa chłopaka. Uniosła jedną brew, bacznie obserwując jego zachowanie. Udała, że skupia się na kuflu piwa, jednak naciągnięcie kaptura dało jej jasno do zrozumienia, Allen się ukrywał. Słysząc jego wypowiedź uśmiechnęła się pod nosem. Jednak się nie pomyliła, był tu nowy. Pokręciła głową.
  - Bliźniak to po prostu inny mieszkaniec Mortiel, z którym Akira jest dość często mylony - wyjaśniła, jednak uznała, że lepiej nie zdradzać za wiele, w końcu Allen nie maskuje się bez powodu.
  - Obawiam się jednak, że właściciel doskonale zdaje sobie sprawę z Twojej obecności, jak to mówią, "zwykle wie szybciej od Ciebie samego, że chcesz odwiedzić to miejsce" - poinformowała go, nadal bacznie obserwując. - Serio nie wiedziałeś, że to jego bar? W Eflei jest tylko jedno takie miejsce i praktycznie każdy wie do kogo należy - dodała jeszcze nie ukrywając zdziwienia.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 22. Akela oparła łokcie na stole i po raz kolejny przyłożyła szkło do warg. Uniosła kącik ust z zadziornym uśmiechu i przyjrzała się Allanowi raz jeszcze.
  - Nie będę wnikać w szczegóły, śmiem twierdzić, że nawet gdybyś uraczył mnie jakąś godną uwagi historią byłaby ona wyssana z palca, a nie jesteśmy na tyle blisko bym musiała martwić się o Twoją skórę – wzruszyła ramionami i odwzajemniła jego uśmiech.
  - Jednak ten pierwszy dzień w Eflei sporo wyjaśnia. Jesteś bardzo wyszczekany jak na świeżaka – przyznała i pokręciła głową lekko rozbawiona.
  - Dobrze, że chociaż masz te swoje zdolności, może tu tak szybko nie zginiesz – dodała znowu z nieco zadziornym uśmiechem.
  - Pierwszy dzień mieszkańca czy przyjezdnego? – zapytała jeszcze unosząc równocześnie piwo i swoją brew, bacznie go obserwując.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 23. Szare, chłodne spojrzenie Akiry spoczęło na Allenie; przyglądał mu się bardzo uważnie. Spiął się mimowolnie, słysząc nazwisko Akodo. Więc był jeszcze ktoś z tego piekielnego rodu Atrydów, rodu morderców zatruwających ziemię...Teraz już wszystko zrozumiał. Stojący za barem Terayuki wypuścił z ręki klucze, którymi się bawił, czekając na nowych klientów.
  Przyskoczył do Akiry niczym głodny wyzwań tygrys, zaciskając zęby w gniewie, a jego dłonie momentalnie pokryły się lodem.
  - Jakim cudem to jeszcze żyje?! Zabiję go, musimy przenieść bar, przecież...
  -Wystarczy-powstrzymał go Akira. -Nie ma potrzeby, by mnie zamrażać. I jego też.
  Przeniósł spojrzenie z rozgniewanego Terayukiego na zawstydzonego Allena. Allen Akodo...Czyli brat lub syn Hanteia? Z wieku bardziej brat niż syn. Westchnął. Nadchodziły dla niego ciężkie czasy.
  -Dlaczego chcesz do nas dołączyć? I kto ci powiedział o naszej siedzibie? Masz jakiś związek z Hanteiem Akodo?
  Pytanie dla formalności, ale paść musiało.
  Akira Englund

  OdpowiedzUsuń
 24. Wilczyca zmarszczyła lekko czoło sama zdziwiła się szczerością ze strony chłopaka. Przynajmniej jej wyostrzone zmysły nie wyczuły nic dziwnego ani podejrzanego gdy wspominał o rozbijaniu namiotu. Komentarz o jatce wywołał kolejny zadziorny uśmiech na jej twarzy.
  - No oczywiście, my wilkołaki słyniemy z nadpobudliwości i stosowania przemocy, poza tym zawsze troszczymy się o dobry stan fizyczny mieszkańców naszych okolic, gonimy ich głównie dlatego, aby popracowali nad swoją masą mięśniową – odpowiedziała z delikatnym śmiechem na ustach, ostatecznie posyłając chłopakowi ciepły uśmiech. Upiła kolejny łyk piwa i sama rozejrzała się po okolicy.
  - A co do rozbijania namiotu, jeżeli nie masz gdzie spać to mogę pokazać Ci jedno z bezpieczniejszych miejsc na obozowanie. Tam raczej nikt nie powinien Cię zaskoczyć, a nawet jeżeli to ciężko będzie nie zobaczyć intruza – wzruszyła ramionami rzucając luźno swoją propozycję i dopiero po tym wracając do niego wzrokiem.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 25. Dziewczyna słysząc o braku zaufania uśmiechnęła się pod nosem.
  - Wierz lub nie, ale wilkołaki nie są mściwe z powodu takich błahostek. Spór jaki miałam z Tobą jest dla mnie codziennością, w stadzie często dochodzi do podobnych nieporozumień – przyznała, znowu wzruszając ramionami. Piwa w kuflu nie zostało jej za wiele, w prawdzie nie przechylała szkła za często, jednak kiedy to robiła to na drobnym łyczku się nie kończyło. Alkohol również był codziennością w stadzie, przynajmniej kiedyś, teraz mieli za dużo do uporządkowania, aby pozwalać sobie na zbyt częste harce. Słysząc ostateczną decyzję chłopaka uśmiechnęła się nieco szerzej i nabrała trunku w usta, jednak pytanie, które zadał tak nagle zdziwiło ją na tyle, że musiała przysłonić usta, aby złota ciecz nie wydostała się na zewnątrz. Przełknęła szybko to co miała w ustach i uniosła brew w geście zdziwienia.
  - Mam, ale nie widzę związku… - odpowiedziała, przechylając głowę na bok, okazując tym samym zaciekawienie.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 26. Słysząc pytanie o zazdrość na twarzy dziewczyny pojawiło się rozbawienie, nawet zaśmiała lekko.
  - To tak jakbyś zapytał czy ma pazury i zęby – zauważyła. Wilkołaki były chyba najbardziej terytorialnymi stworzeniami na świecie, dotyczyło to zarówno terenów jak i swoich partnerów. Rzecz jasna działało to w obie strony, Cahan, owszem, był zazdrosny, ale Akela nie pozostawała mu dłużna. W prawdzie chłopak był tak zajęty, że Wilczyca nie miała powodów do obaw, odwrotnie jednak było w jej przypadku. Zadawała się prawie z samymi chłopakami i nie raz słyszała na swój temat dziwne plotki, na szczęście Wilk jej ufał, przynajmniej miała taką nadzieję.
  Kiedy Allen zajmował się swoją blizną Aki dokańczała trunek, ledwo zdążyła odłożyć szkło na stół, a już została pociągnięta na parkiet. Nie ukrywała zdziwienia, spojrzała na chłopaka pytająco, w prawdzie do tańca zaufanie nie było aż tak potrzebne, przynajmniej tego luźniejszego, ale i tak jego ruch był dość niespodziewany. Spojrzała na jego rękę, którą objął jej talię, normalnie za coś takiego pewnie by oberwał, ale na parkiecie był to normalny ruch, więc Wilczyca westchnęła trochę głośniej. Zaraz zaśmiała się pod nosem.
  - Jeszcze chwila i zacznę przypuszczać, że jesteś moim stalkerem, a ten wypadek wcale nie był przypadkowy – uśmiechnęła się pod nosem słysząc wypowiedź o tańcu i zaczęła mu towarzyszyć w tym całym kołysaniu. – A co do miejsca obozowania… - poruszyła wcześniejszy temat - … możesz być spokojny, Wilkołaki walczą honorowo i na pewno nie zaskoczyłby Cię w nocy – posłała mu kolejny zadziorny uśmiech, a na kolejne pytanie wzruszyła ramionami. – Uwierz, jak chcesz rozruszać kości to ja Ci w zupełności wystarczę – dodała z tą samą miną. W tańcu poruszała się spokojnie, popisów tanecznych nie planowała, te zbyt często prowokowały mężczyzn do dziwnych działań, a Allen sprawiał wrażenie bardziej nieprzewidywalnego niż wyglądał.

  Aki

  OdpowiedzUsuń
 27. Melodia lecąca z głośników i pary towarzyszące im na parkiecie jasno określały rodzaj tańca, do którego ją „zaprosił”. Bliskość w tańcu nie przeszkadzała jej, nawet gdy chodziło o obcego mężczyznę, w końcu widziała swoją przyszłość jako choreograf i coś takiego nie było dla niej przeszkodą. Oczy widzów jednak robiły swoje i Akela była pewna, że będzie musiała tłumaczyć się Cahan’owi z tego spotkania. Na komentarz o stal kerze również zareagowała śmiechem.
  - Miałam wrażenie, że pierwsze minuty spotkania zraziły Cię dostatecznie co do mojej osoby – przyznała z zadziornym uśmiechem, a na wspomnienie etykiety prychnęła śmiechem.
  - Od razu tłuc, do rozruszania kości nie jest potrzebny pojedynek – znowu na jej twarzy pojawił się zadziorny uśmiech i zaraz wygięła się w tył na tyle mocno, że bez problemu mogłaby głową dotknąć podłogi, wróciła do poprzedniej pozycji i poruszyła zabawnie brwiami. – Kilka minut w moim towarzystwie i będziesz błagał o pojedynek – zażartowała, śmiejąc się przy tym, jednak widząc zamyślenie chłopaka i przyciągnięta wpadając w jego tors szybko spoważniała. Odruchowo spojrzała na bliznę przecinającą oko i przechyliła głowę lekko na bok. Przyglądała mu się chwilę w milczeniu, by ostatecznie złapać dłoń, którą trzymał przy twarzy i wykonać kolejną figurę, po tym posłała mu ciepły uśmiech.
  - Problemy z kontrolą, tak? Nie mogłeś lepiej trafić, mój klan kładzie nacisk na kontrolowanie swoich zdolności, mogę powiedzieć skromnie, że jeszcze trochę i będę w tym mistrzynią – odpowiedziała, raz jeszcze nienaturalnie wyginając swoje ciało. – Może będę w stanie jakoś pomóc – dodała, gdy wróciła do poprzedniej pozycji i wzruszyła ramionami.

  Aki

  OdpowiedzUsuń