Krzykopudło

BEHIND THE CURTAIN
→ Witamy w Mortiel i życzymy dobrej zabawy!

WydarzeniaCelem zakładki jest stworzenie dla Was, naszych współautorów, wydarzeń fabularnych, o które możecie się oprzeć podczas szukania pomysłów na wątki czy gry grupowe. Wiele osób nie wie jak zacząć znajomość z nową postacią, inni po prostu czują się wypruci z weny, mają problem ze znalezieniem oryginalnego pomysłu. Właśnie wtedy wystarczy zajrzeć tutaj i dowiedzieć się o aktualnych, niezwykłych zdarzeniach mających miejsce w Mortiel! Oczywiście, chętnie poznamy Wasze pomysły i to Was zobaczymy w akcji, więc serdecznie zachęcamy do tworzenia własnych wydarzeń! Wystarczy zostawić komentarz pod tą zakładką i po otrzymaniu zgody administracji, wziąć się za wątkowanie, tworzenie mini wątków grupowych – wszystkiego, czego tylko zapragniecie. Pamiętajcie tylko, że najważniejsza jest dobra zabawa!

~ W przypadku wątku opartego o wydarzenie, prosimy, aby trzymać się zachodzących w nim zmian i zdarzeń.
01.12- trwa aktualnie

Większość mieszkańców Mortiel to tradycjonaliści! Co za tym idzie? Kiedy tylko w sklepach pojawił się kalendarz adwentowy, ruszyli do ataku i zakupili po jednym, na jeden dom. Teraz otwierają codziennie jedno okienko i spełniają zapisane w nich zadania. Oczywiście wcześniej rozkoszując się smakiem małej czekoladki z najlepszej Mortielskiej wytwórni.

~ * ~ 26.04-21.10

Nie wiedząc skąd w Mortiel pojawiła się istota rządna krwi swawolnie żyjących nadprzyrodzonych. W kraju doszło do brutalnych morderstw, a sprawca całego zamieszania zdawał się bawić z naszymi władzami. Schwytanie mordercy okazało się niezwykle trudne. Nie pomógł nawet fakt poznania tożsamości mężczyzny czy sposobów jego działania. Kuba Rozpruwacz, bo to właśnie on obrał sobie na cel naszą magiczną krainę, okazał się demonem zdolnym opętać dowolną, słabszą psychicznie, istotę. Zmieniając twarze jak rękawiczki, dokonywał kolejnych morderstw. Policja stała się bezradna. Komendant głównego komisariatu zgłosił się z prośbą do mieszkańców. Tak zebrała się grupa stworzeń chętnych do pomocy w schwytaniu nocnego dręczyciela. Zaplanowano łapankę, która przyniosła zamierzony efekt! Morderca został schwytany! Niestety... Tajemniczy czarodziej, Löwee, skradł demona, wpisując się jednocześnie na czarną listę u samego prymarchy. Mortielczycy, mimo wszystko, usłyszeli dobrą nowinę. "Kuba Rozpruwacz nie będzie więcej dręczył naszych mieszkańców!" - ogłosił komendant policji i tak, oficjalnie, zakończył śledztwo.

~ * ~


31.01-13.03

Mortiel, z dnia na dzień zostało zaatakowane przez intensywne opady śniegu, które zasypały krainę i znacznie utrudniały codzienne życie mieszkańców. Dzięki szybkiej reakcji władzy Mortielczycy zostali w porę ostrzeżeni o zagrożeniu i liczba ofiar była minimalna. Tradycyjnie, nie zawiodła również pomoc sąsiedzka, dzięki czemu nikt nie stracił życia! Okazało się, że dziwna anomalia, nad naszą karaibską krainą, spowodowana była buntem mieszkańców Girie! Istoty, które zesłane zostały tam za popełnione przestępstwa, miały czelność domagać się swoich praw i zaatakowały stolicę! W wyniku magicznego przesilenia na niebie zawitały cumulonimbusy, dające obfity śnieżny opad. Sytuacja ta trwała ponad miesiąc, jednak w końcu przyszło wybawienie! Rodzina Zaryii zebrała się i wspólnymi siłami przeniosła całą pokrywę śnieżną nad własne domostwa, tworząc tym samym miejsce wiecznej zimy! W nagrodę za zasługę dla krainy dostali możliwość stworzenia własnego miasta i przyłączeni zostali do szlachty, a głowa ich rodu zasiadła w Radzie Mortiel. Tym oto sposobem w naszym magicznym świecie pojawiło się nowe miasto – Lerr.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Layout by Netka Sidereum Graphics
Behind the Curtain